با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

 

مشاوره شغلی برای فارغ التحصیلان در انگلستان برای یافتن کار

 

پس از گذر از درب آموزش حرفه ای ، سرانجام آماده پیوستن به دنیای عملی می شوید. پشت سر گذاشتن زندگی دانشجویی ، یک انتقال سخت است اما همه ما باید در یک نقطه یا مرحله دیگر آن را انجام دهیم. اگر شما نیز پس از تحصیل در انگلستان آماده ورود به دنیای واقعی هستید ، ممکن است از خود بپرسید که گزینه های شغلی شما چیست.

برای دانشجویان بین المللی ، گزینه های زیادی برای یافتن کار در کشور و تمدید اقامت آنها وجود دارد. به ما کمک کنید تا پس از تحصیل در انگلستان گزینه های کار خود را کشف کنید.

نگاهی به بازار فارغ التحصیلان

به بیان ساده ، احتمال شغل در انگلیس بهترین قاره اروپا است زیرا سریعترین رشد اقتصادی در آن است. از سال 2007 ، بازار کار به طور مداوم در حال رشد و تقویت است ، زیرا بخش خدمات به همان سرعتی که می تواند فرصت های شغلی ایجاد می کند.

در پایان سال 2013 ، چشم انداز دانشجویان پزشکی با 93-95٪ درخشان ترین به نظر می رسید. در رتبه های بعدی مطالعات رسانه و اطلاعات با 93٪ ، مطالعات و فناوری کشاورزی با 92٪ ، معماری و امور بازرگانی با 90٪ قرار گرفتند. در حقیقت ، یک گزارش بی بی سی ادعا کرد دانشجویان علوم اجتماعی به احتمال زیاد ظرف سه ماه پس از فارغ التحصیلی در زمینه های مدیریت ارشد یا جانبی شغل مناسب پیدا می کنند.

رشد در بخش اشتغال در این زمینه ها و در زمینه های فناوری اطلاعات مانند مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر رو به رشد است - به ویژه اینکه آنها بیشترین پتانسیل را برای صادرات دارند.

علاوه بر این ، صنایع خلاق رشد سریع دارند و 5.6٪ از کل نیروی کار در انگلیس را تشکیل می دهند. این شامل موضوعاتی مانند موسیقی ، فیلم ، تلویزیون ، نویسندگی ، مهندسی صدا و غیره است. به طور خلاصه ، اگر از انگلیس فارغ التحصیل شوید ، گزینه های شما تقریباً آزاد است.

آیا یک دانشجوی بین المللی می تواند در انگلستان اقامت داشته باشد؟

تا زمانی که اتحادیه اروپا در حال اجرا بود ، دانشجویان اتحادیه برای ادامه کار در انگلستان یا اقامت در آنجا تا زمانی که بخواهند نیازی به ویزا نداشتند. با این حال ، از زمان Brexit تاکنون همه چیز پیچیده تر شده است. دانشجویان بین المللی باید ویزای خود را تمدید یا برای ویزای کار در انگلستان اقدام کنند (اگر قبلاً هنگام ویزای دانشجویی به آنها پیشنهاد کار شده است). برای گذر از این شرایط حتی ممکن است نیاز به نیازهای خاص یا سرمایه گذاری داشته باشید.

به طور کلی ، دو نوع ویزای کار وجود دارد: ردیف 1 و ردیف 2. هر دو نوع بسته به شرایط خاص شما دارای دو زیر مجموعه هستند. اکثر دانشجویانی که قبل از انقضا ویزا به آنها پیشنهاد کار داده می شود ، باید برای ویزای Tier 2 General مراجعه کنند. اگر می خواهید برای Tier 1 واجد شرایط شوید ، باید مهارت های برجسته در زمینه کارآفرینی یا قصد قابل توجه برای سرمایه گذاری در کشور را نشان دهید. در صورت تأیید توسط یک نهاد معتبر برای توانایی چشمگیر خود در یک زمینه خاص از تحقیقات ، ممکن است آنها را نیز در نظر گرفت.

هر نوع ویزا دارای لیستی کاملاً خاص از شرایط ، هزینه ها و مدارک مورد نیاز ، مدت اقامت مجاز و زمان پردازش است. برای جزئیات کامل می توانید نگاهی به آنها در وب سایت های مهاجرت انگلستان داشته باشید.

بسته به اینکه در چه نوع برنامه تحصیلی ثبت نام کرده اید ، یک بازه زمانی خاص برای درخواست مشاغل در انگلستان دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال ، دانشجویانی که به مدت یک سال تحصیل می کنند پس از فارغ التحصیلی چهار ماه فرصت دارند تا کارهایی با درآمد خوب پیدا کنند.

چه زمانی باید درخواست شغل فارغ التحصیل را شروع کنید؟

روند درخواست در انگلیس معمولاً در سپتامبر سال آخر شما آغاز می شود ، تاریخ شروع نامزدهای موفق در آگوست / سپتامبر بعدی است. توجه داشته باشید که طرح های تحصیلات تکمیلی با مصاحبه ها و ارزیابی هایی که در سال جدید انجام می شود ، فرآیند درخواست طولانی دارند.

پیدا کردن یک شغل

البته ، این قاره با هزاران فرصت شغلی ، اگر نه میلیون ها شغل در هر بخش ، گسترده باشد. برای یک تبعه خارجی ، جستجوی کاری که برای آنها مناسب باشد اما شرایط ویزای کار را نیز برآورده کند ، می تواند نگران کننده باشد. شما باید با تهیه برخی از اطلاعات در مورد وضعیت فعلی کشور ، قبل از پایان سال آخر خود به دنبال کار باشید. نگاهی کامل به بخشی که به طور خاص به آن علاقه مند هستید داشته باشید. به این ترتیب ، شما همچنین با بازیگران اصلی در این زمینه و بزرگراه بالقوه به سمت بالا آشنا خواهید شد. برای بررسی اجمالی بازار کار می توانید به سایت RBA برای گزارشات صنعت و سایت آماری ملی انگلستان نگاهی بیندازید.

اکثر افراد به صورت آنلاین به دنبال کار می گردند که شاید بهترین شرط شما نیز باشد. فقط با چند کلیک می توانید به جای خالی قاره دسترسی پیدا کنید. معمولاً این وب سایت های استخدام شغل رایگان هستند. آنها معمولاً درخواست پرداخت نمی کنند مگر اینکه شرایط خاصی داشته باشید. برای ارتباطات فوری ، به Job Monster ، jobsite.co.uk و TotalJobs نگاهی بیندازید. به سادگی نام صنعت خود را وارد کنید و چند ثانیه صبر کنید تا تمام مشاغل مربوط به این زمینه ظاهر شود.

شرکت های بزرگ گاهی اوقات جای خالی را مستقیماً در صفحه وب خود تبلیغ می کنند ، بنابراین نگاهی به برخی از نام های بزرگ منطقه بیندازید. روش عالی دیگر برای یافتن شغل تجزیه روزنامه ها و مجلات چاپی است. 

گزینه های ارائه شده توسط دانشگاه

در بیشتر موارد ، دانشگاه میزبان دارای یک مرکز شغلی است که می تواند به دانشجویان در ارتباط با کارفرمایان احتمالی صنعت خود کمک کند. آنها همچنین ممکن است در پایان ترم نمایشگاه های شغلی برگزار کنند تا شما گزینه های خود را جستجو کنید و چیزی ارزش دهید.

بعضی از دانشگاه ها دفتر خدمات دانشجویی اختصاصی دارند تا از طریق ارائه مشاوره ، پشتیبانی و کمک به دانشجویان بین المللی ، از دانشجویان بین المللی مراقبت کند.

هر زمان که جستجوی شغل خود را شروع کردید ، دانشگاه خود را در جریان قرار دهید تا در صورت خراب شدن شرایط بتوانند پشت شما باشند. با استفاده از آنها می توانید در مورد روند فعلی بازار و حقوق قابل احترام نیز اطلاعات کسب کنید. بعضی مواقع دانشگاه ها به شما در بهبود CV کمک می کنند و نکات مصاحبه ای را در اختیار شما قرار می دهند که می تواند شما را در جستجوی شغل یک قدم جلو ببرد!

زندگی بعد از دانشگاه اکنون خیلی کدر به نظر نمی رسد ، اینطور است؟ شما می توانید در انگلیس چندین دوره را مرور کنید که ارزش شما را دارند. اکنون برنامه ریزی را شروع کنید!

مقالات پیشنهادی

7 کار جالب تفریحی با قیمت مناسب در انگلیس

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در انگلستان ، برای معالجه هستید. در اینجا برخی از جالب ترین فعالیت های انجام شده و تعدادی از مقرون به صرفه ترین سایت هایی را که می توانید در انگلستان در طول سفر تحصیل خود به آنجا ببینید ، با ما بررسی کنید.

هزینه های زندگی در انگلستان برای دانشجویان بین المللی

 شما می خواهید از یک زندگی سالم و شاد در انگلستان لذت ببرید. دانستن اینکه شما برای هزینه های زندگی چقدر نیاز دارید یک نقطه شروع عالی است ، اما به خاطر داشته باشید بسته به محل زندگی شما ممکن است هزینه های زندگی بیشتر یا کمتر شود.

خدمات بهداشتی و پشتیبانی

به همین دلیل است که بیشتر دانشگاه ها ، کالج ها و موسسات آموزش و پرورش ارائه خدمات پشتیبانی اختصاصی را برای کمک به دانشجویان بین المللی ، تنظیم زندگی در انگلستان و استفاده بیشتر از زمان تحصیل (و تعطیلات) به شما ارایه می دهند .

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.