با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

حمل و نقل در استرالیا - جابجایی در حمل و نقل محلی

به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، مدت طولانی نمی توانید از احساس پذیرش در دانشگاه استرالیا لذت ببرید. پس از مقیاس بندی تمام موانع دانشگاهی و مهاجرت ، هنگامی که سرانجام در استرالیا فرود می آیید ، با چالش طاقت فرسای سازگاری با محیط جدید با آنچه که برای چندین سال خانه شماست ، روبرو می شوید.

بسیاری از دانشجویان قبل از پرواز به استرالیا از محل اقامت خود مراقبت می کنند. با این حال ، رفت و آمد روزمره چیزی است که نمی توانید از قبل مرتب کنید. فقط وقت بیشتری را در این کشور می گذرانید و می توانید خود را به وسایل مختلف حمل و نقل عادت دهید.

اگر حمل و نقل عمومی و جاده ای در استرالیا فکری است که مدام شما را نگران می کند ، مطمئن باشید ، رفت و آمد در آنجا به اندازه اروپا و ایالات متحده راحت است ، اگر نه بیشتر. خط ساحلی استرالیا میزبان مراکز بزرگ شهری است و دانشگاه شما می تواند در هر یک از آنها واقع شود. در آنجا ، وسایل مختلف رفت و آمد را پیدا خواهید کرد.

چه بخواهید از حومه شهر به مرکز شهر سفر کنید ، چه از یک ایالت به ایالت دیگر سفر کنید و چه از محل اقامت خود به دانشگاه بروید ، حمل و نقل عمومی مربوطه را برای سفر پیدا خواهید کرد. بیایید سریع در مورد وسایل حمل و نقل مشترک در استرالیا که می توانید به عنوان دانشجویی از آنها استفاده کنید ، مطلع شویم.

روشهای اصلی حمل و نقل در استرالیا کدامند؟

استرالیا دارای سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته ای است که چهار گزینه اصلی را ارائه می دهد: قطار ، اتوبوس ، کشتی و تراموا. در واقع ، هر شهری شبکه رودخانه یا بندرگاه ندارد ، بنابراین کشتی ها در همه جا در دسترس نیستند. تراموا های اضافی نیز در همه شهرها در دسترس نیستند.

حمل و نقل عمومی در استرالیا چقدر است؟

هزینه حمل و نقل عمومی در بیشتر شهرها به مسافت بستگی دارد. در سیدنی ، کرایه یک بزرگسال با قیمت بالاترین کشتی از 2.10 دلار تا 4.50 دلار شروع می شود.

Car-min.jpg

ماشین:

بعنوان یک دانشجوی بین المللی بسیار بعید است که بتوانید از عهده تهیه اتومبیل برای مدیریت رفت و آمد روزانه خود برآیید. با این حال ، داشتن اتومبیل شخصی برای اکثر مردم استرالیا انتخاب ارجح است. به همین دلیل است که یکی از بالاترین سرانه وسایل نقلیه را در اختیار دارد. از سال 2018 ، استرالیا به ازای هر 1000 شهروند 730 ماشین دارد. اگر بعد از اتمام تحصیلات قصد اقامت در استرالیا را دارید ، مطمئن شوید که یک وسیله نقلیه در بالای لیست خواسته های شما قرار دارد.

ممکن است اتومبیل بهترین گزینه برای رفت و آمد روزانه دانش آموز نباشد. هنوز هم ، آنها مطمئناً گزینه خوبی برای سفر و گشت و گذار در استرالیا در طول روزهای دانشگاه شما هستند. اگر گواهینامه رانندگی بین المللی دارید ، می توانید با مبلغی معقول اتومبیل اجاره کنید. استرالیا دارای یک سرزمین وسیع با یکی از پیچیده ترین و پیشرفته ترین شبکه های بزرگراهی در جهان است. با مسافرت از طریق ماشین با دوستان خود ، در بازدید از حومه و شهرهای کوچکتر هستید که در غیر اینصورت دلتان برای شما تنگ خواهد شد.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که مسافت های بین شهری در استرالیا می تواند بسیار بیشتر از انتظار شما باشد. به عنوان مثال ، سفر از سیدنی به آدلاید از طریق بزرگراه ممکن است بیش از 15 ساعت طول بکشد زیرا شما باید از طول کشور و قاره عبور کنید. مسافرت از سیدنی به ملبورن از طریق اتومبیل نیز مسیری طولانی و تقریباً 10 ساعته است.

Bus-Train-Tram-min.jpg

اتوبوس ، قطار و تراموا:

برای اکثر مراکز شهرهای استرالیا ، سیستم حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس ، قطار و تراموا است. دانشجویان بین المللی و عموم مردم در سیدنی ، نیوکاسل و نیو ساوت ولز به طور کلی برای رفت و آمد روزانه به سیستم ریلی بستگی دارند. راحت ترین و معقول ترین سفرهای درون شهری را ارائه می دهد.

اگر مجبور هستید هر روز به مسافرت بروید ، بهتر است کارت سفر ماهانه خریداری کنید. این کارتها به صورت الکترونیکی شارژ می شوند و بسته به مسافتی که طی کرده اید بطور خودکار کرایه ها را کسر می کنند. هر شهر با برخی تغییرات جزئی سیستم کارت مخصوص به خود را دارد. در بعضی جاها می توانید از تخفیف های دانشجویی در رفت و آمد روزانه خود نیز بهره مند شوید.

به عنوان مثال ، Myki Card یک ارز حمل و نقل عمومی در ملبورن است. می توانید از آن برای پرش به هر یک از قطارها ، اتوبوس ها و تراموا های درون شهری استفاده کنید. بهترین نکته در مورد Myki Card این است که فقط به دانشجویان محلی تخفیف نمی دهد.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، همچنین مجاز به دریافت تخفیف کرایه تا سه سال هستید. شما فقط به مدارک و مدارک پذیرش خود در دانشگاه استرالیا همراه با شناسنامه نیاز دارید. آن را به دفاتر فروش بلیط ببرید و کارت سفر جداگانه برای شما صادر می شود.

فارغ از کشور خود ، دانشجویان دانشگاه می توانند در شهرهای استرالیا هنگام استفاده از کارت های مسافرتی امتیاز حمل و نقل عمومی مشابه را دریافت کنند. برخی از این کارتهای سفر مستقر در شهر عبارتند از:

Metrocard در آدلاید

SmartRider در پرت

کارت سفر اوپال در سیدنی

گرین کارت در تاسمانی

کارت MyWay در کانبرا

برو کارت در بریزبن

بسیار بعید است که در هر دانشگاه در قلمرو شمالی پذیرش بگیرید. با این حال ، اگر چنین باشد (دانشگاه چارلز داروین برنامه هایی برای دانشجویان بین المللی دارد) ، می توانید از حمل و نقل عمومی با امتیاز 1 دلار استرالیا در هر بلیط استفاده کنید که به مدت سه ساعت معتبر باقی بماند. در حال حاضر ، هیچ کارت هوشمند مسافرتی در سرزمین شمالی استفاده نمی شود.

Ferry-min.jpg

کشتی:

بله ، تا زمانی که در داخل بریزبن سفر می کنید ، کشتی بخشی از حمل و نقل عمومی در استرالیا است. رودخانه بریزبن از طریق شهر عبور می کند و دارای 24 ترمینال در نقاط مختلف مقصد است. شورای شهر بریزبن ناوگان 30 کشتی دارد که رفت و آمد درون شهری را از طریق آب انجام می دهند. برخی از خدمات کشتی خصوصی نیز در کنار این حمل و نقل عمومی یارانه ای دولت فعالیت می کنند.

لازم به ذکر است که دانشگاه کوئینزلند ایستگاه کشتی خود را دارد. بنابراین ، اگر در UQ ثبت نام کرده اید ، باید بدانید که علاوه بر جاده ها چگونه به آنجا بروید. گو کارت ، کارت سفر هوشمند در بریزبن ، برای رفت و آمد کشتی نیز معتبر است.

Bike-min.jpg

دوچرخه:

استفاده از دوچرخه برای رفت و آمد روزانه در بسیاری از کشورهای اروپایی معمول است. به عنوان مثال ، هلند دوچرخه بیشتری نسبت به مردم دارد. با این حال ، با توجه به وسعت عظیم هر شهر در استرالیا ، دوچرخه بهترین وسیله برای سفر به دانشگاه شما نیست. با این حال ، اگر محوطه دانشگاه شما در نزدیکی محل سکونت شما است و در شهری مانند پرت هستید ، جایی که تقریباً همه جاده های داخل شهر دارای خطوط و مسیرهای دوچرخه سواری است ، مطمئناً باید برای رفت و آمد روزانه خود دوچرخه انتخاب کنید.

استفاده از دوچرخه ارزان ، سازگار با محیط زیست و سالم است. و با نسیم دلپذیر تابستانی اقیانوس هند ، دوچرخه سواری را بیشتر دوست خواهید داشت.

به طور خلاصه ، قطار و اتوبوس قسمت عمده ای از حمل و نقل عمومی در استرالیا را تشکیل می دهند. آنها به عنوان یک دانشجوی بین المللی راحت ترین و مقرون به صرفه ترین روش سفر به اطراف را به شما ارائه می دهند.

آیا استرالیا مترو دارد؟

سیدنی تنها شهری در استرالیا با سیستم حمل و نقل سریع است که شامل یک خط است که در 26 مه 2019 افتتاح شد. خط دیگری ، سیدنی مترو وست ، نیز در حال حاضر در مراحل برنامه ریزی است.

در حقیقت ، سیستم های رفت و آمد سیدنی ، ملبورن ، بریزبن و پرت همه تا حدی زیرزمینی هستند و برخی از جنبه های سیستم های حمل و نقل سریع معمولی را منعکس می کنند.

مقالات پیشنهادی

پول و هزینه های زندگی

 شما می خواهید از یک زندگی سالم و شاد در استرالیا لذت ببرید - به این ترتیب

نکات مربوط به بقا برای دانشجویان بین المللی در سال اول

 شما در شرف شروع تغییر زندگی خود در تحصیل در خارج از کشور هستید. این یک رویا است که به واقعیت پیوسته است ، اما ممکن است از اینکه چگونه سال اول خود در خارج از کشور و دور از خانواده و دوستانتان زنده بمانید ، مضطرب یا نگران باشید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.