با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

5 نکته مطالعه برای یادگیری آنلاین در طول COVID-19

انتقال به مطالعات آنلاین می تواند یک حرکت سخت باشد ، خصوصاً اگر شما کاملاً در زمینه یادگیری آنلاین یا مبتنی بر ابر تازه کار هستید. در اینجا 5 نکته برتر وجود دارد که به شما کمک می کند با مطالعات آنلاین سازگار شوید و انگیزه های خود را در طول ترم حفظ کنید.

1. منطقه مطالعه خود را آماده کنید

هنگامی که شما از یادگیری مبتنی بر کلاس به مطالعه از خانه می روید ، مهم است که یک فضای اختصاصی برای یادگیری خود داشته باشید. این به شما کمک می کند در زندگی مستقر شوید و به فکر مطالعه بپردازید.

اولین کاری که برای کمک به انتقال به مطالعه آنلاین انجام دادم راه اندازی میز تحریر اختصاصی بود. من اطمینان حاصل کردم که تمام ابزارهای مهم مطالعه من مانند هدفون ، دیسک سخت ، لوازم التحریر و کتاب در آنجا نگهداری می شود. من همچنین برخی از تزئینات کوچک را برای شخصی سازی منطقه اضافه کردم تا احساس آرامش بیشتری داشته باشم. این بسیار به من کمک کرده است تا ذهنیت "حضور در محل کار" در خانه را پیدا کنم.

اگر در یک فضای مشترک یا محدود زندگی می کنید ، تحقق آن ممکن نیست یا آسان است. اگر اینگونه است ، سعی کنید مساحت میز آشپزخانه یا میز ناهار خوری را ادعا کنید و مطمئن شوید که خانواده یا هم خانه تان از فضایی که برای تحصیل خود ادعا می کنید ، مطلع هستند.

هنگامی که منطقه مطالعه خود را تنظیم کردید ، با آن مانند یک فضای کاری سازگار رفتار کنید. اطمینان حاصل کنید که منطقه مطالعه خود را مرتب و منظم نگه دارید زیرا بهم ریختگی باعث حواس پرتی می شود و باعث از بین رفتن تمرکز شما می شود. اگر فضای شما مرتب نیست ، 15-30 دقیقه قبل از شروع مرتب کردن محیط اطراف خود را تنظیم کنید. زیاد به خودتان فرصت ندهید تا جایی که می تواند نوعی تاخیر باشد.

Study-at-home-body1.jpg

2. یک روال معمول ایجاد کنید - و به آن پایبند باشید!

هنگامی که فضای مطالعه ایجاد کردید ، ایجاد یک روال مطالعه منظم مهم است. به یاد داشته باشید ، همه ما مخلوقات عادت هستیم و می توانید از این روش برای کمک به شما در ورود به ذهنیت برای مطالعه استفاده کنید. کنار گذاشتن زمان های اختصاصی و منظم به همان اندازه ایجاد فضای مطالعه مهم است.

همه ما ترجیحات مختلفی در مورد چگونگی و زمان دوست داشتن یادگیری داریم و این یکی از مزایای مطالعه آنلاین یا خانگی است. مهم است که بفهمید چه زمانی بیشترین بازده را دارید و آیا جلسات طولانی مطالعه یا انفجارهای کوتاه را ترجیح می دهید.

پس از اینکه تنظیمات ترجیحی خود را تعیین کردید ، یادتان باشد که در زمان مطالعه خود طبق آن برنامه ریزی کنید. اینکه شما چقدر به هر یک از جلسات مطالعه خود اختصاص می دهید به زمان مطالعه ، بار کاری و تعهدات شغلی / خانوادگی موضوع بستگی دارد.

من شخصاً عصرها بازده بیشتری دارم ، بنابراین تمایل دارم که مطالعات خود را قبل و بعد از شام تنظیم کنم. سخنرانی ها و قرائت ها معمولاً قبل از شام است ، در حالی که تکالیف و وظایفی را که برای بعد از شام برنامه ریزی می کنم. این امر در مورد تعهدات کاری من نیز موثر است ، اما من دوستانی دارم که ترجیح می دهند قبل از شروع کار صبح زود بیدار شوند و تحصیلات خود را انجام دهند.

اگر در حال برنامه ریزی جلسات مطالعه معمول هستید ، به یاد داشته باشید که وقفه های خود را در نظر بگیرید. نیازی به ثبت نام وقت استراحت خود نیستید ، فقط اطمینان حاصل کنید که محدودیت هایی را برای تعداد استراحت و مدت زمان استراحت خود تعیین کرده اید. اطمینان حاصل کنید که به این عمل پایبند باشید در غیر این صورت یک وقفه کوتاه می تواند به یک جلسه تماشای پرخوری در Netflix تبدیل شود.

3. مسدود کردن حواس پرتی ها

یکی از بزرگترین قاتلین بهره وری هنگام انتقال به مطالعه آنلاین حواس پرتی است و خانه های ما پر از حواس پرتی می شوند. رسانه های اجتماعی ، تلویزیون ، اینترنت ، جریان ویدئو ، بازی ها ، YouTube ، خانواده ، کتابها وجود دارد و لیست همچنان ادامه دارد ...

مسدود کردن عوامل حواس پرتی بسیار آسانتر از انجام است ، اما نکات و کاربردهایی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. اولین نکته من این است که تلفن خود را در آن طرف اتاق یا در اتاق دیگری بگذارم. مهمترین چیز این است که آن را از دسترس خارج کرده و تعلل را برای شما دشوارتر کند.

نکته دیگر در مورد بهره وری استفاده از مسدود کننده های وب سایت است و بسیاری از آنها ویژگی های بهره وری اضافی را ارائه می دهند و می توانند چندین سیستم عامل و دستگاه را پوشش دهند. برخی از مسدود کننده های محبوب عبارتند از:

آزادی

خود کنترلی

سایت را مسدود کنید

بوقلمون سرد

تمرکز کنید

بسته به مسدود کننده وب سایت ، متوجه می شوید که برخی کاملاً رایگان هستند اما برخی دیگر برای استفاده به یک بار تخفیف یا تکرار پرداخت نیاز دارند. بیشتر آنها آزمایشات رایگان را ارائه می دهند تا به شما کمک کنند تصمیم بگیرید که آیا برنامه های پرداخت شده ارزش سرمایه گذاری اضافی را دارند. من قبلاً از این نوع برنامه ها استفاده می کردم و آنها در زمان های پراسترسی که واقعاً نیاز به تمرکز داشتم به من کمک کردند

study-at-home-body2.jpg

4- پیشرفت خود را در نقاط عطف و نه در دقیقه پیگیری کنید

وقتی برنامه تحصیلی خود را شروع می کنید ، پیگیری پیشرفت شما در مورد زمانی که پشت میز کار می گذرانید وسوسه انگیز است ، اما این ممکن است بهترین روش برای پیگیری نحوه انجام کار شما نباشد.

مطمئن شوید که پیشرفت خود را در مقابل اهداف واقعی مطالعه خود پیگیری می کنید ، در عوض اینکه چه مدت صرف خواندن مجدد همان پاراگراف کرده اید.

ساده ترین راه تعیین اهداف قبل از شروع جلسه مطالعه است. در مورد آنچه می خواهید در جلسه مطالعه خود به دست آورید ، فکر کنید و آن را به نقاط عطفی قابل دستیابی تقسیم کنید. یک نمونه از این موارد می تواند هدف دستیابی به میزان یک هفته خواندن باشد ، بنابراین مهمترین نقاط عطف شما ممکن است مقالات یا فصول مورد نیاز برای خواندن باشد.

به یاد داشته باشید که نقاط عطف خود را واقع بینانه و دست یافتنی نگه دارید. به خودتان زیاد ندهید تا خود را برای شکست آماده کنید ، و به خودتان خیلی کم ندهید که در نیمی از زمان کارتان تمام شده است.

یک روش خوب برای پیگیری پیشرفت شما در لیست کارها است. این می تواند بر روی دسک تاپ ، سند Word یا استفاده از قلم و کاغذ باشد. اگر یک ردیاب کار با ویژگی های اضافی می خواهید ، تابلوهای مجازی کانبان مانند Notion ، Trello یا Asana می توانند در این مورد کمک کنند. من از Notion استفاده می کنم زیرا نسخه پولی برای دانشجویان رایگان است. از هر سیستمی که تصمیم به استفاده از آن دارید ، فقط بخاطر داشته باشید که آن را نزدیک خود نگه دارید تا تمام موارد "صحیحی" را که باید روی آنها کار کنید یادآوری کنید.

اگر به نقاط عطف خود نرسیدید ، خود را کتک نزنید. شما خواهید آموخت که چگونه زمان بهتری داشته باشید یا خود را با تمرین هماهنگ کنید ، و فقط مطمئن شوید که در جلسه بعدی مطالعه خود به اندازه کافی زمان لازم را برای رسیدن به این نقاط عطف اختصاص می دهید.

5- یک گروه مطالعه مجازی راه اندازی کنید یا به آن بپیوندید

سوئیچ ناگهانی از یک محیط شلوغ کلاس به خلوص مطالعه در خانه می تواند یک سوئیچ بسیار دلهره آور و دشوار باشد. فقط به این دلیل که خود منزوی هستید ، این بدان معنا نیست که تنها هستید ، بسیاری از همکلاسی های شما در وضعیت مشابه شما قرار دارند.

اگر شما نوعی از افراد هستید که با صحبت با همکلاسی ها و همسالان خود انرژی می گیرید و انگیزه می گیرید ، شاید زمان آن فرا رسیده است که با یک گروه مطالعه مجازی ارتباط برقرار کنید. شما می توانید یک گروه رسانه های اجتماعی راه اندازی کنید و زمانی را برای گروه مطالعه مجازی خود تنظیم کنید. برخی از گزینه های اصلی برای تماس های ویدیویی گروهی عبارتند از:

بزرگنمایی

مهمانی خانگی

WeChat

واتس اپ

پیام رسان فیس بوک

اسکایپ

اگر تازه وارد دانشگاه یا کلاس خود هستید ، با معلم یا مدرس خود تماس بگیرید تا ببینید آیا گروهی در آن حضور دارند یا راهی برای کمک به شما در ارتباط با همسالان خود برای راه اندازی یک گروه مطالعه

 

مقالات پیشنهادی

اطلاعات ویروس کرونا برای دانشجویان

 ما می فهمیم که این زمان چالش برانگیزی است ، به خصوص با بسیاری از ناشناخته ها. لطفاً بدانید که جامعه جهانی IDP #InThisToTgether است زیرا ما در محدودیت ها و تغییرات مکرر موجود به دلیل COVID-19 حرکت می کنیم.

مقابله با استرس

 وقتی در خارج از کشور تحصیل می کنید ، طبیعی است که هر چند وقت یکبار کمی استرس داشته باشید یا دلتنگ شوید. اما گاهی اوقات ، ممکن است احساس کنید که به کمی کمک اضافی نیاز دارید - و این اشکالی ندارد.

شبکه اجنماغی و معاشرت

 بدیهی است که شبکه اجنماعی مهم است. اما آیا منطقی است که اگر یک دانشجوی بین المللی دیگر  تمایل ملاقات با او را ندارد ، با آنها ارتباط برقرار کنید؟

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.