با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

چگونه در سال اول دانشگاه دوام بیاوریم ؟ راهنمای نهایی

شما در شرف شروع تغییر زندگی خود در تحصیل در خارج از کشور هستید. این یک رویا است که به واقعیت پیوسته است ، اما ممکن است از اینکه چگونه سال اول خود در خارج از کشور و دور از خانواده و دوستانتان زنده بمانید ، مضطرب یا نگران باشید.

نگران نباش این راهنمای نهایی ما برای کمک به شما در گذراندن اولین سال خود در خارج از کشور با اطمینان است.

1) Learn what to pack

Learn-what-to-pack.jpg

1  یاد بگیرید چه چیزهایی را بسته بندی کنید

قبل از این که چمدان خود را بیرون بیاورید ، یکی از مهمترین مواردی که باید به دقت فکر کنید این است که دقیقاً چه چیزی را با خود بیاورید. بنابراین ، کالاها و کالاهایی را که به راحتی می توانید از فروشگاه ها مانند لوازم بهداشتی ، لوازم التحریر ثابت یا ظروف خریداری کنید ، بسته بندی نکنید.

با بیرون آوردن لباس های غیرضروری می توانید فضای خود را در چمدان خود آزاد کنید زیرا اگر آب و هوای کشور مقصد با آنچه قبلاً عادت کرده اید قابل مقایسه نباشد ، برخی از چارچوب های جدید را که مناسب شرایط جدید هستند ، می اندازید.

چمدان های خود را برای استفاده روزمره بسته بندی کنید و فراموش نکنید که آن را به روشی مشخص مشخص کنید. بسیاری از دانشگاه ها خدمات دانشجویی بین المللی مانند پیکاپ رایگان فرودگاه را ارائه می دهند.

نکات ما را در مورد بسته بندی وسایل قبل از مرخصی بررسی کنید.

Be-tech-savvy.jpg

2) اهل فن باشید

در چنین دنیای دیجیتالی ، بهتر است کپی اسناد ، چندرسانه ای و موسیقی مورد نظر خود را در فضای ذخیره سازی ابری بارگیری کنید تا در هر کجا که هستید و هر زمان که تمایل دارید به آنها دسترسی داشته باشید. به همین ترتیب ، جزئیات و اطلاعات مهم تماس را در یک سند Google یا یک نرم افزار مشابه ذخیره کنید. در عین حال ، تهیه نسخه چاپی برای مهمترین اطلاعات مشکلی نیست.

همچنین بارگیری برنامه های پیام رسان گوشی های هوشمند ضروری است تا بتوانید با دسترسی به Wi-Fi با خانواده و دوستان خود تماس بگیرید. برای خرید سیم کارت محلی یا قرارداد تلفنی نیز باید خود را نزدیکترین فروشگاه فناوری پیدا کنید.

نوارهای برق / برد پلاگین را به همراه داشته باشید که به شما امکان می دهد چندین دستگاه را به برق وصل کنید. اگر پریزهای دوشاخه تفاوت قابل توجهی با کشور شما دارند ، پس باید در اسرع وقت یک مبدل خریداری کنید زیرا نمی خواهید به دستگاه های الکترونیکی خود آسیب برسانید.

Pick-the-right-accommodation.jpg

3) محل اقامت مناسب را انتخاب کنید

به یاد داشته باشید ، انتخاب خانه شما می تواند تأثیر جدی بر تحصیلات و سلامتی شما داشته باشد. از این رو ، قبل از اقدام به هر سالن محل اقامت ، یک تحقیق فشرده آنلاین انجام دهید.

در حقیقت ، مشاور IDP می تواند به شما در یافتن بسیاری از گزینه های اقامت ، از قبیل خانواده های میزبان ، خوابگاه ها ، آپارتمان ها ، سالن های دانشجویی ، کالج های مسکونی یا اجاره های خصوصی کمک کند و به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که چه چیزی با نیاز و بودجه شما نیز مطابقت دارد.

برای آشنایی با محیط جدید خود ، سعی کنید خانه جدید خود را از طریق "برقراری ارتباط آزاد" با دیگران به راحتی اجرا کنید. به تنظیم یادداشت های چسبناک در فضایی که به راحتی قابل مشاهده است فکر کنید (مانند یخچال یا آینه دستشویی) یا به عنوان مثال یک گروه WhatsApp برای کمک به اشتراک پیام ها ایجاد کنید.

برای کنار آمدن با عادات مختلف زندگی ، از همان ابتدا از تعیین برخی قوانین ، ترتیب ها و مسئولیت های روشن خانگی خودداری نکنید.

در مورد محل اقامت و زندگی در خارج از کشور با دوستان جدید خود نکات بیشتری کسب کنید.

Spend-your-money-wisely.jpg

4) پول خود را عاقلانه خرج کنید

اگر در کشوری رده بالا و جیب سنگین زندگی می کنید ، ابتدا باید بودجه خود را دقیقاً درست تنظیم کنید.

باید بتوانید با استفاده از کارت های سفر دانشجویی پس انداز زیادی انجام دهید. اما قبل از خرید یکی از آنها ، مناطق منطقه ای که خانه و دانشگاه شما در آن واقع شده است را از نزدیک بشناسید.

مهمتر از همه و صرف نظر از اینکه شما آشپزی بلد هستید یا خیر ، مطمئناً باید اصول پخت وعده های غذایی خود را بیاموزید زیرا این یک نکته مهم است که می توانید روزانه چندین دلار پس انداز کنید.

علاوه بر این ، هر زمان که به ذهن شما خطور کرد خرید نکنید ، بهتر است منتظر فروش هایی باشید که بهترین زمان برای خرید نیازهای شما هستند. همچنین ، برای هزینه های اضطراری و غیر برنامه ریزی شده ، همیشه مقدار تخمینی را در بودجه خود نگه دارید.

چند نکته مفید دیگر برای صرفه جویی در هزینه خارج از کشور را بررسی کنید

Mingle-with-new-people.jpg

5) با افراد جدید مخلوط شوید

اکثر دانشگاه ها یاورهای تازه کار یا مربیان بالاتر کلاس را تعیین می کنند که مسئول اطمینان از ترکیب شدن شما در آنجا هستند. IDP همچنین برای کمک به شما در دیدار دانشجویانی که قصد تحصیل در همان دانشگاه یا شهری را دارند ، رویدادهای قبل از عزیمت را ترتیب می دهد.

همچنین می توانید از شبکه های اجتماعی ، به عنوان مثال ، جستجوی گپ های گروهی در دانشگاه و شهر میزبان آن ، کاملاً استفاده کنید. به این ترتیب ، شما چند نفر را می شناسید که ممکن است به طور بالقوه زندگی کنید یا پیش از رسیدن به آنجا با آنها به سخنرانی بروید!

در اینجا چند نکته خوب آورده شده است که به شما کمک می کند مهارت های نرم خود را خارج از کلاس خود توسعه دهید.

Practice-your-English-with-everyone.jpg

6) انگلیسی خود را با همه تمرین کنید

ممکن است در ابتدا مهاجرت به کشور دیگری واقعاً دلهره آور به نظر برسد و از اینکه نتوانید در محیط جدید خود غوطه ور شوید مضطرب شوید.

سعی کنید تا جایی که می توانید در دانشگاه فعال باشید ، نه تنها در رویدادهای اجتماعی بلکه در جوامع دانشگاهی چند فرهنگی نیز فعال باشید. اگر از مهارت های زبانی خود اطمینان ندارید ، سعی کنید در ابتدا ایده های خود را ذره ذره به انگلیسی بیان کنید.

به یاد داشته باشید که تمرین کامل می کند بنابراین ، از جستجوی فرصت هایی که می توانید با دانشجویان دیگر در آنجا گپ بزنید ، نترسید.

همراه با معاشرت با دوستان جدید ، می توانید در منابع یادگیری و کمک به مطالعه اضافی که توسط کتابخانه دانشگاه خود به دانشجویان بین المللی اختصاص داده شده است ، تحقیق کنید. به احتمال زیاد کلاسهای اضافی برای حل مسائل مشترک مانند مقاله نویسی یا دستور زبان برگزار می شود.

دریغ نکنید که از اساتید خود کمک بگیرید - کادر آموزشی آنقدر که فکر می کنید ترسناک نیستند. همیشه می توانید برای تنظیم وقت ملاقات و گفتگو در مورد پرسش خود در ساعات اداری آنها را شخصاً از طریق ایمیل ارسال کنید.

Manage-and-Reduce-Stress.jpg

7) استرس را مدیریت و کاهش دهید

وقتی در خارج از کشور تحصیل می کنید ، طبیعی است که گاهی اوقات کمی استرس داشته باشید یا دلتنگ شوید. اما گاهی اوقات ، ممکن است احساس کنید که به کمی کمک اضافی نیاز دارید - و این اشکالی ندارد.

اولین توصیه ما به شما این است که سعی کنید بفهمید چه چیزی باعث استرس می شود. آیا دلیل این است که احساس تنهایی می کنید و باید در خانه با خانواده و دوستانتان صحبت کنید؟ چرا در دانشگاه خود به یک جامعه یا باشگاه جدید نمی پیوندید تا با برخی از افراد همفکر که می توانند به عنوان دوستان جدید در مکان جدید خدمت کنند ، ملاقات کنید؟

اگر به دلیل تکالیف جدید تحصیلی خود احساس استرس می کنید ، می توانید سعی کنید زمان خود را با کارآیی بیشتری مدیریت کنید و همچنین برای کاوش در مکان های جدید هیجان انگیز در برخی از زمان ها صرفه جویی کنید.

مقالات پیشنهادی

مقابله با استرس

 وقتی در خارج از کشور تحصیل می کنید ، طبیعی است که هر چند وقت یکبار کمی استرس داشته باشید یا دلتنگ شوید. اما گاهی اوقات ، ممکن است احساس کنید که به کمی کمک اضافی نیاز دارید - و این اشکالی ندارد.

آماده شدن برای سفر

از هواپیما احساس اعتماد به نفس و آماده شدن برای ماجراهای پیش رو با پشتیبانی قبل از خروج خود را.

مهارتهای برخوردی خود را پیشرفت دهید

علاوه بر یک سوابق عالی تحصیلی ، کارفرمایان اغلب به "مهارت های نرم" شما علاقه مند می شوند ، مهارت هایی که در ارتباط با نحوه تعامل شما با دیگران وجود دارد.

شبکه اجنماغی و معاشرت

 بدیهی است که شبکه اجنماعی مهم است. اما آیا منطقی است که اگر یک دانشجوی بین المللی دیگر  تمایل ملاقات با او را ندارد ، با آنها ارتباط برقرار کنید؟

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.