با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

 چگونه یک دوره‌ی آموزشی را انتخاب کنم؟

در تلاش برای انتخاب یک دوره‌ی آموزشی هستید؟ بسیاری از ما نیز در این وضعیتیم.

 با اینکه بیشتر مردم ایده‌هایی کلی در مورد رشته‌ی مورد علاقشان دارند، انتخاب دوره‌ی آموزشی مناسب از میان گزینه‌های فراوان می‌تواند تصمیم‌گیری مشکلی باشد.

انصراف دانشجویان از دوره‌های تحصیلی در سال‌ اول معمولا به این دلیل است که از رشته‌ی انتخابی خوششان نمی‌آید. در نظر بگیرید که هر دوره و هر دانشگاه متفاوت است، و دانشجویان نیز اولویت‌های فردی خود را دارند. در این بخش چهار مورد مهم در زمان انتخاب یک دوره‌ی آموزشی ارائه می‌گردد:

نقاط قوت و اهدافتان
زمان بیشتری برای مشخص کردن علایق و مهارت‌هایتان بگذارید. با انجام این کار در موقعیت بهتری برای انتخاب رشته خواهید بود.
شما می‌توانید با انتخاب رشته‌ی مورد علاقه‌تان شروع کنید و سپس به دوره‌ای فکر کنید که با مهارت‌ها، ارزش‌ها و شخصیت شما متناسب باشد. مثلا، اگر به صنعت مراقبت‌های بهداشتی علاقه‌مندید، دوره‌های پیشنهادی برای شما شامل پرستاری، مامایی، فیزیوتراپی، مراقبت از سالمندان و آسیب‌شناسی خواهد بود.

تحقیق
لیستی از دوره‌ها تهیه کرده و در مورد هر دوره تحقیق کنید. شما می‌توانید بر روی اینترنت و از طریق برنامه‌های انلاین ارائه شده توسط دانشگاه‌های مختلف یا مدارس و یا حتی از طریق اعضای خانواده و دوستانتان تحقیق کنید.
زمانی برای مشاهده‌ی وبسایت کالج‌ها در نظر بگیرید تا نه تنها موضوعات ارائه شده در هر دوره را بررسی کنید، بلکه محتوای هر یک از دروس را در هر موضوع بیابید.

فرصت‌های شغلی
آنچه که گذراندن یک دوره‌ی آموزشی را معنی‌دار و هدفمند می‌کند، اشتغال در حرفه‌ی مرتبط با آن دوره است. اگر تغییر در مسیر حرفه‌ای دلیلی برای تحصیل شماست، در نظر گرفتن حرفه‌ای که مایل به انجام آن هستید بسیار مهم است.

زمان استراحت
در صورتی که منابع لازم برای انجام اینکار را دارید، استراحت کردن می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد. می‌توانید از این تعطیلات برای سفر کردن، کسب تجربه‌ی کاری و یافتن حرفه‌ی مناسب استفاده کنید. این امر به شما زمان کافی برای سبک سنگین کردن گزینه‌ها و تصمیم‌گیری‌های آگاهانه‌تر را خواهد داد. 
بخاطر داشته باشید که فرصت‌های بی‌پایانی برای آینده‌ی بین‌المللی شما وجود دارند.

مقالات مرتبط
 
رتبه‌بندی دانشگاهی
رتبه‌بندی دانشگاهی راه خوبی برای مقایسه‌ی شاخصی‌های کلیدی بین دانشگاه‌ها و موسسات مختلف است. 

بورسیه‌های تحصیلی
دولت‌ها و دانشگاه‌ها در سراسر جهان به دانشجویان کوشا اهمیت زیادی می‌دهند و برنامه‌های بورسیه‌ای متعددی برای جذب بهترین و درخشان‌ترین دانشجویان در نظر گرفته‌اند.
 

مقالات پیشنهادی

رتبه بندی دانشگاه ها

 رتبه بندی دانشگاه ها یک روش عالی برای مقایسه شاخص های اصلی عملکرد در دانشگاه ها یا مدارس مختلف است.

بورس تحصیلی

دولت ها و دانشگاه های سراسر جهان برای دانشجویان با عملکرد بالا ارزش قائل هستند و برنامه های بورس تحصیلی بسیاری دارند که برای جذب بهترین و درخشان ترین جهان برای تحصیل در کشورشان طراحی شده است.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

Got any ideal countries in mind?