با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

 پرسش‌های متداول در مورد IELTS

 

 قیمت آزمون چقدر است؟

هزینه‌های آزمون IELTS از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. مشاور آموزشی IDP می‌تواند در مورد هزینه‌ی آزمون در کشور و پول محلیتان به شما مشاوره دهد، در غیر این صورت می‌توانید به نزدیکترین مرکز آزمون زنگ بزنید.
آزمون‌های دانشگاهی و آموزش عمومی هزینه‌ی یکسانی دارند. شما می‌توانید در این بخش از هزینه‌ی آزمون IELTS مطلع شوید.
 
چگونه می‌توانم آزمون را رزرو کنم؟/ در آزمون ثبت نام کنم؟
مشاور آموزشی IDP شما را در انتخاب زمان و مکان برگزاری آزمون کمک خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد رزرو کردن آزمون اینجا را کلیک کنید.
 
اگر مجبور شوم آزمون IELTS را عقب انداخته یا لغو کنم چه می‌شود؟
لطفا با مرکزی تماس بگیرید که آزمون را در آنجا رزرو کرده‌اید. اگر می‌خواهید بیش از پنج هفته قبل از تاریخ آزمون آن را به تعویق انداخته یا لغو کنید، مبلغ را منهای هزینه‌ی ثبت نام خواهید گرفت. اگر پنج هفته به آزمون مانده باشد، باید کل هزینه را پرداخت کنید، مگر اینکه دلیل پزشکی داشته باشید. اگر یک مشکل پزشکی جدی دارید و تا پنج روز مانده به آزمون، گواهی معتبر پزشک را ارائه دهید، مبلغ آزمون را منهای مبلغ ثبت نام دریافت خواهید کرد. اگر بدلایلی فراتر از حد کنترل (مثل اعتصاب کارکنان حمل و نقل) تاخیر کنید، مرکز آزمون می‌تواند در نوبت بعدی آزمون برای شما یک جا در نظر بگیرد.  
 
آیا تمام بخش‌های آزمون در یک روز برگزار می‌شود؟ کدام بخش اول برگزار می‌شود؟
بخش‌های شنیدن، خواندن و نوشتن آزمون همیشه پشت سر هم و بدون استراحت برگزار می‌شوند. شما می‌توانید تا هفت روز پیش یا پس از تاریخ آزمون (بسته به مرکز آزمون) در آزمون صحبت کردن شرکت کنید.
 
قوانین آزمون چیست؟
قونین و دستورالعمل‌های آزمون را می‌توانید در بخش یادداشت‌هایی برای داوطلبان ببنید که در فرم درخواست IELTS ارائه شده است. همچنین به شما توصیه می‌شود جزوه‌ی داوطلبان را بدقت بخوانید تا فرمت آزمون را بفهمید و بدانید در روز امتحان باید انتظار چه چیزی را داشته باشید. موسسه‌ی آموزشی IDP توصیه‌هایی عملی برای روز آزمون را در وبسایت www.idpielts.me قرار داده است.
 
در اتاق آزمون چه چیزهایی را می‌توانم همراه داشته باشم؟
فقط خودکار، مداد و پاک‌کن. شما باید گذرنامه/ کارت ملی مورد استفاده در زمان ثبت نام آزمون را همراه داشته باشید. گوشی‌های تلفن همراه و پیجر باید خاموش شده و همراه با وسایل شخصی در محدوده‌ی تعیین شده توسط سرپرست قرار گیرند. اگر گوشی/پیجرتان را خاموش نکنید یا همراه خود به داخل اتاق بیاورید، رد صلاحیت خواهید شد. در مورد روز آزمون بیشتر بدانید.
 
آزمون صحبت کردن چیست؟
آزمون صحبت کردن گفتگویی به مدت 14-11 دقیقه با یک ممتحن تایید شده از طرف IELTS است. آزمون صحبت کردن از سه بخش تشکیل شده است و بر روی یک نوار کاست یا یک دستگاه ضبط صوت دیجیتال ضبط می‌شود.
 
برای آزمون صحبت کردن به چه چیزی احتیاج دارم؟
شما باید همان گذرنامه/کارت ملی را دنبال داشته باشید که در زمان پر کردن فرم ثبت‌نام ارائه کرده‌اید و از همان اسناد شناسایی برای هر بخش از آزمون استفاده کنید. هویت شما پیش از ورود به اتاق مصاحبه بررسی خواهد شد.

چه لهجه‌هایی را می‌توان در آزمون‌های شنیداری و گفتاری شنید؟
از آنجا که IELTS یک آزمون بین‌المللی است، چندین لهجه‌ی انگلیسی در هر دو تست استفاده می‌شود.

آیا می‌توانم با حروف بزرگ بنویسم؟
بله، شما می‌توانید در بخش‌های خواندن و شنیداری و همچنین نوشتاری می‌تواند از حروف بزرگ استفاده کنید.

آزمون‌ها چطور نمره‌دهی می‌شوند؟
IELTS از یک سیستم نه نمره‌ای استفاده می‌کند. شما نمرات جداگانه‌ای برای مهارت‌های شنیداری، خواندن، نوشتاری و گفتاری و یک نمره‌ی کلی از یک تا نه می‌گیرید.

آیا می‌توانم با مداد بنویسم؟
شما باید برای بخش‌های شنیداری و خواندن از مداد استفاده کنید. در آزمون نوشتاری می‌توانید از خودکار یا مداد استفاده کنید.

آیا می‌توانم یادداشت‌هایی بر روی دفترچه سوال آزمون¬های شنیداری و خواندن بنویسم؟
بله. افرادی که سوالات شما را تصحیح می‌کنند دفترچه سوال شما را نمیبینند.

چه کسی نمره‌ی قبولی در IELTS را تعیین می‌کند؟
هیچ قبولی یا رد شدنی در IELTS وجود ندارد. نمره‌ها با یک سیستم 9 نمره‌ای گزارش می‌شوند. هر سازمان آموزشی حداقل نمره‌ی خاصی را برای تایید آزمون در نظر می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید لیستی از نمرات پذیرش IELTS موسسات مختلف تهیه کنید.

چه زمانی می‌توانم نتایج آزمونم را دریافت کنم؟
فرم نتیجه آزمونتان 13 روز پس از تاریخ آزمون قابل دریافت است. شما فقط یک نسخه‌ از این فرم را دریافت می‌کنید، مگر اینکه درخواستی برای سازمان شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) یا آژانس مرزی بریتانیا داده باشید (UKBA) داده باشید، در این صورت می‌توانید دو نسخه دریافت کنید. البته باید مدارک درخواست به CIC و UKBA ارائه شوند.
من می‌توانم چند کارنامه گزارش آزمون (TRFs) بگیرم؟
شما فقط می‌توانید یک نسخه از فرم گزارش آزمونتان را دریافت کنید، مگر اینکه درخواستی برای سازمان شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) یا آژانس مرزی بریتانیا داده باشید (UKBA) داده باشید، در این صورت می‌توانید دو نسخه دریافت کنید. البته باید مدارک درخواست به CIC و UKBA ارائه شوند.
بیش از پنج نسخه از TRF شما به سازمان‌های مرتبط لیست شده بر روی فرم درخواست IELTS ارسال می‌شود. هزینه‌ی ارسال الکترونیکی این نسخه‌ها رایگان است. هزینه‌های خدمات پیک و/یا پست به کشورهای خارجی بر عهده‌ی شما خواهد بود. می‌توانید از مرکز آزمونی که نتایجتان را اعلام کرده نسخه‌های بیشتری برای اعلام به مراکز معتبر درخواست دهید. لطفا توجه داشته باشید، برای نسخه‌های اضافی TRF باید هزینه‌ پرداخت کنید. اگر مدرکتان را گم کرده‌اید، لطفا با مرکز آزمون ارائه‌ی دهنده‌ی نتایجتان تماس بگیرید.

اگر مرکز آزمون پس از آزمون من تعطیل شده باشد، چگونه می‌توانم فرم‌های گزارش آزمون بیشتری دریافت کنم؟
 اگر مرکز آزمونی که از شما آزمون گرفته تعطیل شده است، ما تا دو سال می‌توانیم نسخه‌های TRF را برای سازمان‌های مورد نظر شما ارسال کنیم. برای درخوست فرم گزارش آزمون باید یک فرم درخواست TRF دیگر تکمیل کنید. بسیار مهم است که نام و نام خانوادگیتان دقیقا مشابه مدارک شناساییتان باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، با مرکز آزمون IELT در موسسه‌ی IDP تماس بگیرید.

چگونه می‌توانم مجددا در آزمون شرکت کنم؟
هیچ محدودیت زمانی برای شرکت مجدد در آزمون وجود ندارد. با اینحال اکیدا توصیه می‌کنیم پیش از شرکت در آزمون‌های دیگر حتما بیشتر مطالعه بفرمایید. برخی از مراکز آزمون دوره‌های آمادگی و کارگاه‌¬هایی برگزار می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاور دانشجویی موسسه‌ی IDP یا مرکز آزمون منطقه‌ی خود تماس حاصل کنید.

اگر از نتایج آزمونم راضی نباشم چکار کنم؟
شما می‌توانید در طول 6 هفته از تاریخ آزمون و در مرکز آزمون درخواست تجدید نظر در نتایج بدهید. شما باید مبلغی را بپردازید و اگر نمره‌ی شما تغییر کند این مبلغ به شما بازگردانده خواهد شد. توجه کنید که ممتحنان و تصحیح کنندگان IELTS از دستورالعمل‌های ارزیابی دقیقی پیروی می‌کنند و بطور منظم تحت نظارت قرار می‌گیرند. فرایند آزمون IELTS با کیفیت‌ترین روش‌های کنترل را دارد.
 

 

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

Got any ideal countries in mind?