با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

 مقابله با استرس

در سکوت رنج نبرید!

 زمانی که در کشورهای خارجی تحصیل می‌کنید، طبیعی است اندکی دچار استرس یا غم دوری از خانه شوید. اما گاهی اوقات شما احساس می‌کنید به کمی کمک نیاز دارید و این اصلا اشکالی ندارد!

تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که در مقایسه با جمعیت عمومی، دانشجویان دانشگاه‌ها بیماری‌های روحی بیشتری را تجربه می‌کنند. یک مطالعه‌ی ملی صورت گرفته توسط Headspace و اتحادیه‌ی ملی دانشجویان استرالیا با 2600 دانشجوی TAFE و دانشگاهی مصاحبه کرد و دریافت که افکار خودزنی یا خودکشی به سراغ 35% از آن‌ها آمده، و در عین حال 65% از آن‌ها احساس استرس شدید تا فوق‌العاده شدید، حملات پانیک و مشکلات خواب داشته‌اند (اخبار ABC).
معمولا اضطراب دانشجویان در رابطه با موارد زیر است:
تکالیف و پروژه¬های دانشگاهی
فشارهای کار و تعهدات تحصیلی
مشکلات مالی
مشکلات عاطفی.
در مقایسه با دانشجویان بومی، دانشجویان بین‌الملل بدلیل چالش‌ها و استرس‌های بیشتری که در زمان زندگی در کشورهای خارجی و دوری از خانه پیش رویشان است، در معرض خطر بالاتری هستند (Forbes-Mewett & Sawyer).
خوشبختانه، این تحقیق پیشنهاد می‌دهد که افزایش چنین گزارشاتی نشان می‌دهند امروزه مردم راحتتر از گذشته در مورد تجربیات ناراحتی‌های روانی با دیگران صحبت می‌کنند.
با توجه به این مطلب، بیاید در مورد سلامت روانی صحبت کنیم!

استرس‌های شایعی که دانشجویان بین‌المللی با آن‌ها مواجهند
در تحقیقات صورت گرفته توسط Forbes Mewett & Sawyer در استرالیا، دانشجویان بین‌المللی در مصاحبه‌هایی در مورد شایعترین استرس‌های انتقالی در زمان تنظیم زندگی در کشور محل تحصیل به مواردی اشاره کردند که بسیاری از آن‌ها به تمام اهداف تحصیلی ما اعمال می‌شوند:
شوک فرهنگی و فشارهای زندگی در خارج از محوطه‌ی دانشگاهی:
دانشجویان بین‌المللی پس از ورود با شوک فرهنگی و رشته‌ای از مسئولیت‌های جدید مانند رفع موانع زبانی، جستجوی محل اقامت، یافتن همخانه، پرداخت اجاره، یادگیری مدیریت یک خانه، بدون اشاره به تحصیل! مواجه می‌شوند.
دانشجویان در مورد نگرانی‌های اولیه‌شان در مورد موانع زبان انگلیسی در زمان دوستیابی، ابراز نظرات در زمان تصمیمات گروهی و/یا استفاده از خدمات مراقبت‌های بهداشتی حرفه‌ای (بدلیل ترس از سوءتفاهم) نیز صحبت کردند.

فشارهای مالی و دانشگاهی:
علاوه بر فشارهای مالی هزینه‌های تحصیلی و مدیریت امور مالی، دانشجویان بین‌المللی باید خود را با محیط‌های دانشگاهی ناآشنا، سبک‌های تحصیلی و ساختارهای درسی وفق بدهند. برخی از دانشجویان (بویژه آن‌هایی که پشتیبانی مالی از خانه دریافت می‌کنند) برای موفقیت یا تحصیل در خارج از کشور فشارهای شدید اقتصادی متحمل می‌شوند.
دانشجویانی که احساس می‌کنند کار دانشگاهیشان کمتر از حد انتظار بوده، سطوح بالاتری از اضطراب و افسردگی را تجربه می‌کنند (Forbes-Mewett & Sawyer) و این سبب عملکرد ضعیفتر دانشگاهی خواهد شد.
اما چگونه باید بر این مشکلات غلبه کرد؟ در اینجا چند نکته ارائه می‌شود!

در کشور میزبان روابط اجتماعی برقرار کنید
یک شبکه‌ی حمایتی محلی بسازید یا داستان‌هایی را با دانشجویان بین‌المللی دیگر به اشتراک بگذارید که تجارب مشابهی داشته‌اند. از سایت‌ها/اپلیکیشن‌های اجتماعی مانند Meet Up برای یافتن گروه‌های دانشجویان بین‌المللی یا مردم شهر با سرگرمی‌های مشابه استفاده کنید.
به دوستان، خانواده و/یا شبکه‌های پشتیبانی شخصی مراجعه کنید
با شخص نزدیک و قابل اعتمادی صحبت کنید. با اینحال سعی کنید زیاد با خانه در تماس نباشید، شما می‌خواهید بعنوان یک دانشجوی بین‌المللی بر تجارب فعلیتان نیز تمرکز کنید. تلاش کنید:
جلسات هفتگی/ ماهانه اسکایپی با خانواده یا دوستانتان داشته باشید.
سفر کنید و برای خانه کارت پستال ارسال کنید.
نامه یا ایمیل بنویسید.
رسانه‌های اجتماعی را برای مدتی خاموش کنید.
اماده‌ی پذیرش تجارب جدید باشید.
راهنماهای سرگرمی مانند Time Out و Concrete Playground منابع فوق‌العاده‌ای برای مشاهده‌ی رخدادهای خاص (فستیوال‌ها، نمایشگاه‌ها، شب‌های عمومی و غیره) در هر زمان در منطقه‌ی شما هستند.
بطور منظم ورزش کنید، غذای سالم بخورید و به خودتان اهمیت بدهید
ورزش کردن سلامت فیزیکی و ذهنی شما را بهبود می‌بخشد، پس با پاهایتان حرکات کششی انجام دهید. غذاهای مقوی بخورید. خوب استراحت کنید.

خطوط تلفنی کمک و مشاوره
استرالیا
Lifeline – 14 11 13
خدمات تماس در مورد خودکشی – 467 659 1300
Beyond Blue- 36 46 22 1300
Headspace- 890 650 1800
کانادا
خط تلفنی Good to Talk student – 5454 925 866 1
خط تلفنی سلامت روانی- 2600 531 866 1
د خط تلفنی Spectra- سرویس چند زبانه‌ای که فقط انتاریو را پوشش می‌دهد- http://www.spectrahelpline.org/index.php/our-services/multilingual-helplines.
نیوزلند
- Lifeline 354 543 0800 یا 999 5222 (09) در آوکلن
خط تلفنی بحران خودکشی – 865 828 0508 (TAUTOKO 0508)
Healthline- 116 611 0800
Youthline – 633 376 0800، پیامک رایگان به 234 یا ایمیل talk@youthline.co.nz یا چت آنلاین
thelowdown.co.nz – یا ایمیل team@thelowdown.co.nz یا پیامک رایگان به 5626
بریتانیا
خط شبانه – به وبسایت Nightline بروید تا ببینید آیا دانشگاه یا کالجتان خدمات شنیدن شبانه ارائه می‌دهد یا خیر. اپراتورهای تلفنی خط شبانه همگی دانشجو هستند.
ن اگر در ولز درس می‌خوانید، می‌توانید با مشاوره‌ی جامعه و خط شنیداری (C.A.L.L) با شماره‌ی 737 123 0800 تماس بگیرید یا کلمه‌ی help را به شماره 81066 پیامک کنید. این خدمات بصورت 24 ساعته در یک روز و 365 روز سال ارائه می‌شوند.
Samaritans- شماره تلفن رایگان 123 116 یا ایمیل به jo@samaritans.org
ایالات متحده امریکا
خط تلفنی رایگان پیشگیری از خودکشی ملی با شماره‌ی 8255 273 800

خدمات چت آنلاین
Lifeline Crisis Chat
Crisis Text Line (بر روی گوشی‌های هوشمند)
National Sucide Prevention Lifeline
IMAlive
 

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

Got any ideal countries in mind?