با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

 توسعه‌ی مهارت‌های ارتباطی

 کارآفرینان علاوه بر سوابق تحصیلی عالی شما به مهارت‌های ارتباطی نیز علاقه‌مند هستند، که شامل مهارت تعامل با مردم دیگر است.

در این بخش چندین روش ساده برای توسعه‌ی مهارت‌های ارتباطی در خارج از کلاس درس ارائه می‌شود.

کارآموزی
مهارت‌های خاصی وجود دارند که تنها با تجربه کسب می‌شوند، و یکی از بهترین راه‌ها برای کسب این تجارب کاراموزی است زیرا گاهی دانشگاه‌ها هم نمی‌توانند در ایجاد برخی از مهارت‌های کاری مانند مدیریت زمانی، حل منازعات و کار گروهی به شما کمک کنند.

سازمان‌های غیرانتفاعی
آیا تا بحال به کار کردن در سازمان‌های غیرانتفاعی فکر کرده‌اید؟ شاید کارهای داوطلبانه برای همه جذاب نباشد، اما کمک کردن با یک دلیل ارزشمند می‌تواند افق‌ دید شما و همچنین مهارت‌هایتان را گسترش دهد. کارهای داوطلبانه شما را با مردمی سازگار خواهد کرد که با شما متفاوت هستند، اعتماد بنفستان را افزایش داده و مهارت‌های رهبریتان را بهبود خواهد بخشید.
فعالیت‌های داوطلبانه را از دست ندهید، زیرا گاهی می‌توانند فرصت‌های خوبی برای کشف دنیای اطراف و آشنا شدن با مردم باشند، بعلاوه‌ی اینکه تاثیر خوبی بر رزومه‌ی شما خواهند گذاشت.

باشگاه‌ها و جوامع
صرف نظر از اینکه دانشجوی تازه‌کار یا در حال فارغ‌التحصیل شدن هستید، وارد شدن به باشگاه‌ها و جوامع فرصت خوبی برای دیدار با افراد شبیه به شما و بهبود مهارت‌هایتان در یک حوزه‌ی خاص است. پیوستن به باشگاه‌ها شما را مشغول نگه خواهد داشت و این امر به ایجاد یک برنامه‌ی ساختاری بهتر و تمرکز بر اولویت‌ها و مهارت‌های مدیریت زمان کمک خواهد کرد.

کارگاه‌ها و سمینارها
بسیاری از موسسات و سازمان‌های حرفه‌ای کارگاه‌ها، سمینارها و فرصت‌های ایجاد مهارت متعددی را برای دانشجویان دانشگاه به ازای مبالغ کم یا بصورت رایگان برگزار می‌کنند. شرکت در این فعالیت‌ها می‌توانند به یادگیری ایده‌های جدید، امتحان کردن ابزارهای جدید، یا بروز مهارت‌هایتان به شما کمک کنند. تعامل با افراد دیگر نیز از شما شنونده‌ای بهتر با ذهن باز در برابر نظرات دیگران و توانایی حل مسئله خواهد ساخت.
بطور خلاصه، شرکت در کارگاه‌ها و سمینارها راه فوق‌العاده‌ای برای برقراری روابط جدید و تبدیل شدن به یک متخصص در حوزه‌ی تحصیلی شما است. 

مقالات مرتبط
 
اقامت
مطمئنا موانعی در راه شما قرار خواهد داشت، اما با بیاد سپردن این نکات، تجربه‌ی تحصیلی شما در کشورهای خارجی یکی از بهترین سفرهای زندگی شما خواهد بود.

برقراری ارتباط و اجتماعی شدن
بدیهی است که برقراری ارتباط مهم است. اما آیا برقراری ارتباط برای یک دانشجوی بین‌المللی با مردمی که شاید دیگر آن‌ها را نبیند درست است؟

مقابله با استرس
زمانی که در کشورهای خارجی تحصیل می‌کنید، کمی احساس استرس یا غم دوری از خانه طبیعی است. اما گاهی اوقت ممکن است نیازمند کمک باشید و این اصلا مشکلی ندارد.

نکاتی برای مطالعه کردن
روش‌های مطالعه کردن هر کس خاص خود اوست. هیچ قانون طلایی برای کمک به کسب بهترین نتایج وجود ندارد، همه‌ی موفقیت‌ها از تلاش سخت شما حاصل خواهند شد.
 

 

مقالات پیشنهادی

شبکه اجنماغی و معاشرت

 بدیهی است که شبکه اجنماعی مهم است. اما آیا منطقی است که اگر یک دانشجوی بین المللی دیگر  تمایل ملاقات با او را ندارد ، با آنها ارتباط برقرار کنید؟

مقابله با استرس

 وقتی در خارج از کشور تحصیل می کنید ، طبیعی است که هر چند وقت یکبار کمی استرس داشته باشید یا دلتنگ شوید. اما گاهی اوقات ، ممکن است احساس کنید که به کمی کمک اضافی نیاز دارید - و این اشکالی ندارد.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.