با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

مسیرهای شغلی جهانی

آماده‌سازی دانشجویان بین‌المللی برای مشاغل جهانی

 مسئولیت هر دانشگاه آماده‌سازی دانشجویان برای دنیای اشتغال است. با اینحال اگر در شرف فارغ‌التحصیلی هستید و هنوز نمی‌دانید که آیا در دنیای نیروی کار جهانی جایگاهی خواهید داشت یا نه، ما با ذکر چند نکته به شما کمک می‌کنیم چند قدم از رقبایتان پیشی بگیرید!

به مرکز پشتیبانی شغلی دانشگاهتان سر بزنید
اکثر موسسات آموزشی دفاتر شغلی دارند و خدمات متنوعی برای هدایت دانشجویان به سمت شغل‌های مورد علاقه‌شان ارائه می‌دهند. در این مراکز می‌توانید توانایی‌ها زیر را کسب کنید: درک ابتدایی از نکات مهم برای کارفرمایان در حوزه‌ی صنعتی مورد علاقه‌ی شما، نکات مفیدی برای کمک به شما در زمان فرایند درخواست شغلی، و البته لیست کردن مشاغل مناسب برای اولویت‌های شما. مرکز پشتیبانی شغلی هدف مناسبی برای بررسی گزینه‌هایتان در زمان تحصیل و انتخاب دوره‌های مناسب برای رسیدن به اهدافتان هستند. 

مهارت‌های کارگروهی خود را افزایش دهید
 تقریبا تمام مشاغل نیازمند کار کردن با دیگران برای رسیدن به یک هدف مشترک هستند. مهارت‌های کارگروهی و همکاری شدیدا در نیروی کار فعلی مد نظر هستند و کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که بتوانند در یک تیم کار کنند، مدیریت پروژه‌ی تیم را بفهمند و بودجه‌ای را مقرر نمایند که بتواند تمام اعضای تیم را راضی کند. شما می‌توانید این مهارت‌های مهم را مشارکت در پروژه‌های گروهی، ورزش یا کار داوطلبانه کسب کنید. پیوستن به فعالیت‌های فوق برنامه و همچنین توسعه‌ی مهارت‌های ارتباطی بین فردی نیز به شما کمک می‌کند.

دانش خود را در مورد رشته‌ی انتخابی افزایش دهید
تکرار و مطالعه می‌تواند به توسعه‌ی پتانسیل‌های شما کمک کرده و همچنین درهای جدیدی را پس از فارغ‌التحصیلی به سمت شما باز کند. این کار چندان هزینه‌بر نیست. شما می‌توانید با مطالعه کردن در تعطیلات مدرسه یا استراحت بین دو ترم و مشارکت در مطالعه‌ی اضافی در مورد دوره‌های آموزشی آغاز کنید. هرچیزی از مطالعه‌ی اضافی گرفته تا مشاهده‌ی دوره‌های آنلاین یا حتی درخواست برای کاراموزی‌های تابستانی می‌تواند به بهبود جایگاه شما در صنعت کمک کند. 

شرکت در کارگاه‌ها و سمینارها
در نهایت، شما می‌توانید با خدمات پشتیبانی از دانشجویان موسسه‌ی آموزشیتان برای کسب اطلاعات در مورد سمینارها یا کارگاه‌های اطلاع‌رسانی تماس بگیرید. شرکت در این رویدادها امکان دسترسی به بهترین روش‌های جهانی را به شما خواهد داد که می‌توانید از آن‌ها برای بهبود چشم‌اندازهای شغلی استفاده کنید. کارگاه‌ها و سمینارها مکان‌های فوق‌العاده‌ای برای ارائه‌ی امکانات تخصصی هستند که شاید در دانشگاه در دسترس شما قرار نگیرند. علاوه بر این، یادگیری مستقیم از کارشناسان صنعتی و مدرسان با تجربه شما را از سایر متقاضیان کار جلوتر خواهد برد.

مقالات مرتبط 
 
پیدا کردن دوره‌های کارآموزی
پیوستن به بازار کار استرالیا می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی چالش‌برانگیز باشد. دوره‌های کارآموزی برای کسب تجربه‌ی کاری حقیقی در صنعتی که می‌خواهید برایش کار کنید مفید هستند.

نکاتی در رابطه با کاریابی
هر ساله، چندین فارغ التحصیل تازه نفس به دنیای نیروی کار اضافه می‌شوند. بنابراین تعجب آور نیست که برخی از دانشجویان در مورد شانس استخدام پس از فارغ‌التحصیلی نگران باشند.

پروفایل حرفه‌ای آنلاین شما
بعنوان یک دانشجوی بین‌المللی، احتمالا پروفایل‌های آنلاین متعددی برای برقراری ارتباط دارید. اما آیا در یک سطح حرفه‌ای ارتباط برقرار می‌کنید؟
 

مقالات پیشنهادی

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.