با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

نکاتی در رابطه با کاریابی

10 نکته‌ی مهم در مورد یافتن کار پس از فارغ‌التحصیلی

 هر ساله، چندین فارغ التحصیل تازه نفس به دنیای نیروی کار اضافه می‌شوند. بنابراین تعجب آور نیست که برخی از دانشجویان در مورد شانس استخدام پس از فارغ‌التحصیلی نگران باشند. اگر به فارغ‌التحصیلی نزدیک شده‌اید، ممکن است نگرانی‌هایی داشته باشید که بهترین روش برای داشتن یک حرفه‌ی جدید در یک بازار رقابتی کدام است.

خلاق باشید
یک نگرش خسته کننده قطعا به شما در انجام اولین کار واقعیتان کمکی نخواهد کرد. تلاش کنید، عقب‌نشینی نکنید و در عوض برنامه‌ای برای درخواست‌های کاریتان بریزید. تلاش کنید لیستی از پنج تا ده شرکت هدف تهیه کرده و هر راه ممکن برای موفقیت در درخواست شغل رویایتان را بکار ببرید.

شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنید
کارشناسان حرفه‌ای معتقدند که بسیاری از فارغ‌التحصیلان جدید در این مورد نگرانند که روابط اجتماعی قوی برای کمک به کاریابی ندارند. به همین علت است که شناخت افراد بیشتر در طول تحصیل به شما کمک خواهد کرد. شما می‌توانید با دوستان، والدین، یا حتی خانواده شروع کنید. سعی کنید به بیشترین تعداد افراد داخل و خارج از دانشگاه دسترسی داشته باشید.

از فرمت‌های عمومی رزومه دوری کنید
استفاده از رزومه‌های عمومی که دوره‌های آموزشی، مدرک لیسانس و کارهای تابستانی شما را لیست کرده‌اند هیچ کمکی به شما نخواهند کرد. سعی کنید با یک طرز بیان قوی رزومه‌ای منحصر بفرد و شخصی تهیه کنید. با این روش کارفرمایان از خواندن رزومه‌تان خسته نمی‌شوند و شما را در جایگاه متفاوتی از سایر درخواست دهنده‌ها قرار خواهند داد. سعی کنید شخصیت حقیقی و شور و شوقتان برای این کار را نشان دهید و در عین حال حرفه‌ای باقی بمانید. بجای خلق بیوگرافی‌های خسته‌کننده، رزومه‌ای برای کارفرمای احتمالی خود بنویسید که از خواندنش لذت ببرد.
 
یاد بگیرید چگونه جستجوهای آنلاینتان را بهبود بخشید
بسیاری از فارغ‌التحصیلان به شیوه‌ای موثر در فضای آنلاین جستجو نمی‌کنند. ابزارهای حرفه‌ای متعددی وجود دارند که می‌توانید بصورت رایگان به آن‌ها دسترسی داشته باشید و هرچند ممکن است برخی از این پلت‌فرم‌ها بخوبی فیسبوک یا توئیتر نباشند، اما می‌توانند منابع خوبی برای یافتن اولین کار شما باشند.
 
درخواستتان را پیگیری کنید
بیاد داشته باشید، ارسال رزومه‌ها و انتظار دریافت تماسی از کارفرما کافی نیست. هر درخواستی را با یک ایمیل یا تماس پیگیری کنید تا آن‌ها بفهمند که چقدر علاقه‌مندید. با اینحال مطمئن شوید که پیگیری‌هایتان مزاحمتی برای کارفرما ایجاد نمی‌کند. بهتر است از آن‌ها درخواست کنید بازخوردی در مورد رزومه به شما بدهند، چون در این صورت خواهند فهمید که شما حتی در صورت عدم موفقیت در کسب آن موقعیت شغلی نیز تمایل به بهبود روش دارید.
 
انتظارات غیرواقعی را متوقف کنید
استرالیایی‌ها یک سخن معروف دارند: برای بدترین چیزها برنامه‌ریزی کن و امید بهترین چیزها را داشته باش. سعی کنید در ابتدای امر (مخصوصا اگر جدیدا فارغ‌التحصیل شده‌اید) انتظاراتی واقعی داشته باشید. اگر تجربه‌ی کاری زیادی ندارید و چندبار جواب منفی گرفتید دلسرد نشوید. به خودتان باور داشته باشید، زیرا پایداری یکی از مهمترین ویژگی‌های یک فارغ‌التحصیل جویای کار است. بسیاری از کارشناسان حرفه‌ای توصیه می‌کنند که فارغ‌التحصیلان جدید بجای متمرکز شدن بر اولین کاری که نقطه‌ی شروع آن‌ها در یک موضوع خاص است، بر بهترین کار متمرکز شوند. اهل عمل باشید ... حتی اگر این کار برای شما کامل نیست، اولین موقعیت کاری شما می‌تواند فرصت خوبی برای یادگرفتن و توسعه‌ی مهارت‌های جدید باشد.
 
مصاحبه‌های کاری را جدی بگیرید
در طول مصاحبه‌های کاری سعی کنید حرفه‌ای باشید، حتی اگر برای کار بدون حقوق درخواست داده‌اید. در مورد شرکتی که درخواست داده‌اید تحقیق کرده و بر این اساس در جلسه لباس بپوشید. تلاش کنید زودتر برسید و پاسخ‌هایی ساده اما مختصر برای پرسش‌های معمول مانند "خود را در پنج سال آینده در چه موقعیتی می‌بینید؟ " آماده نمایید.
جدا از تمام این نکات، بسیاری از کارشناسان حرفه‌ای معتقدند که نگرش کلی صحیح به یافتن یک کار خوب پس از فارغ‌التحصیلی کمک خواهد کرد. با اینکه مهارت‌های فنی را می‌توان در دانشگاه آموخت، بسیاری از شرکت‌ها بدنبال فارغ‌التحصیلانی با انرژی و اشتیاق فراوان هستند، ویژگی‌هایی که نمی‌توانید از کتب مرجع بیاموزید!
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جستجوی کار، امروز با آموزش IDP تماس بگیرید.
مقالات مرتبط 
 
پیدا کردن دوره‌های کارآموزی
پیوستن به بازار کار استرالیا می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی چالش‌برانگیز باشد. دوره‌های کارآموزی برای کسب تجربه‌ی کاری حقیقی در صنعتی که می‌خواهید برایش کار کنید مفید هستند.

پروفایل حرفه‌ای آنلاین شما
بعنوان یک دانشجوی بین‌المللی، احتمالا پروفایل‌های آنلاین متعددی برای برقراری ارتباط دارید. اما آیا در یک سطح حرفه‌ای ارتباط برقرار می‌کنید؟

مسیرهای شغلی جهانی
مسئولیت هر دانشگاه آماده‌سازی دانشجویان برای دنیای اشتغال است. با اینحال اگر در شرف فارغ‌التحصیلی هستید و هنوز نمی‌دانید که آیا در دنیای نیروی کار جهانی جایگاهی خواهید داشت یا نه، ما با ذکر چند نکته به شما کمک می‌کنیم چند قدم از رقبایتان پیشی بگیرید!
 

 

مقالات پیشنهادی

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.