با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

 مدیریت پول

افتتاح حساب بانکی

 برای جلوگیری از پرداخت هزینه‌های بانک‌های بین‌المللی، به شما توصیه می‌کنیم در کشور جدیدتان یک حساب بانکی افتتاح کنید. هزینه‌ها و مزایای حساب بانکی متفاوت است، بنابراین کاملا شرایط را مطالعه نمایید. مشاوران IDP می‌توانند در رابطه با افتتاح حساب شما را راهنمایی کرده و گزینه‌های معتبری را به شما پیشنهاد دهند که به شما اجازه‌ی پرداخت و دریافت پول بصورت بین‌المللی را بدهد.

در مورد مصرف پولتان هوشمندانه عمل کنید
یکی از مهمترین معضلات دانشجویان (بخصوص دانشجویان بین‌المللی) صرفه‌جویی در هزینه‌ها و تلاش برای خرج نکردن بیش از حد است. دانشجو بودن یعنی زندگی و تحصیل دور از خانواده، پس شما باید تا حد امکان در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید، زیرا تحصیل در خارج از کشور می‌تواند فرایند هزینه‌بری باشد. پول داشتن به این معنی نیست که می‌توانید بیشتر خرید کنید و به مسافرت بروید.

راه‌های متعددی وجود دارند که شما می‌توانید بعنوان یک دانشجوی بین‌المللی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. احتمالا چند مورد از این نکات را می‌دانید، اما قطعا اکثر آن‌ها ارزش به ذهن سپردن دارند، زیرا قادر به حل معضل شما هستند.

وعده‌های غذاییتان را در خانه درست کنید
آشپزی کردن در خانه کار ساده‌ایست که می‌تواند به صرفه‌جویی شما کمک کند. غذا درست کردن در منزل هوشمندانه‌تر از غذا خوردن در رستوران و یا تحویل غذا است. بجای اینکه بودجه‌تان را برای خوردن مصرف کنید، می‌تواند هر هفته به یک مغازه بروید و مواد تازه را با قیمت ارزانتر بخرید. با این روش می‌تواند حدود 50-30 % از هزینه‌ی خوراکتان را کاهش دهید. با پولی که از راه پختن غذا در منزل صرفه‌جویی کرده‌اید می‌توانید کارهای مهمتری انجام دهید.

بعنوان یک دانشجو، شاید وقت کافی برای آشپزی نداشته باشید، بنابراین گزینه‌ی هوشمندانه پختن مقادیر زیاد و فریز کردن غذاها است. با این روش لازم نیست هر روز آشپزی کنید. با اینکه آشپزی و تهیه‌ی غذا در خانه می‌تواند وقت گیر و خسته‌کننده باشد، اما می‌تواند به صرفه‌جویی در هزینه‌ها کمک کرده و معمولا گزینه‌ی سالمتری است.
 
از موقعیت دانشجویی خود استفاده کنید
با استفاده از کارت دانشجویی می‌توانید از تخفیف‌های حمل و نقل و همچنین رستوران‌ها، مغازه‌ها، بلیط‌های سینما و گردش‌های توریستی استفاده کنید. شما فقط باید در آغاز اولین نیمسال تحصیلی کارت دانشجویی خود را دریافت و از این تخفیف‌های عالی لذت ببرید.

تخفیف‌های حمل و نقل نیز به شما این امکان را می‌دهند که صدها دلار در سال صرفه‌جویی کنید! وبسایت‌هایی برای ارائه‌ی کوپن‌ها و تخفیف‌های دانشجویی وجود دارند که حتما باید آن‌ها را چک کنید. گاهی اوقات این سایت‌ها هدیه تولد نیز می‌دهند!

فعالیت‌های اجتماعی را عاقلانه انتخاب کنید
این بدان معنی است که شما باید در انتخاب کارهای هزینه‌بر دقت کنید. اگر همیشه با دوستانی هستید که دوست دارند بیرون بروند، غذای بیرون بخورند و هرجایی که بخواهند خرید کنند، احتمالا قبلا از پایان سفر پول خود را تمام خواهید کرد. از نه گفتن مخصوصا در رویدادهای اجتماعی خجالت نکشید، یا جایگزین‌های ارزانتری پیشنهاد دهید. اگر به دوستانتان توضیح دهید که مشکل بودجه دارید، معمولا درک می‌کنند که شما همیشه نمی‌توانید زیاد خرج کنید.

اجازه دهید شهر شما را سرگرم کند
زمانی که در یک کشور جدید هستید، صدها مکان هیجان‌انگیز و سرگرم کننده وجود دارد که بودجه‌ی چندانی نیاز ندارند. شما همیشه می‌توانید در اینترنت مکان‌هایی را بیابید که بازدید از آن‌ها ارزان یا رایگان است. مثلا، موزه‌ها و نمایشگاه‌هایی هستند که برای عموم آزادند. همچنین می‌توانید در اینترنت تبلیغات و تخفیف‌هایی بیابید و از آن‌ها لذت ببرید.
توانایی در صرفه‌جویی پول چیز خوبی است، اما بیاد داشته باشید که گاهی جایزه دادن بخودتان در برابر این صرفه‌جویی‌ها نیز خوب است. گاهی اوقات پول خرج کردن پایان دنیا نیست، بخصوص اگر پاداشی برای تحصیل سخت شما باشد. شما فقط باید به یاد داشته باشید که مخارجتان را برای شرایط اضطراری و هزینه‌های آتی کنترل کنید.
 

مقالات پیشنهادی

مهارتهای برخوردی خود را پیشرفت دهید

علاوه بر یک سوابق عالی تحصیلی ، کارفرمایان اغلب به "مهارت های نرم" شما علاقه مند می شوند ، مهارت هایی که در ارتباط با نحوه تعامل شما با دیگران وجود دارد.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

Got any ideal countries in mind?