با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

برقراری ارتباط و اجتماعی شدن

 

 بدیهی است که برقراری ارتباط مهم است. اما آیا برقراری ارتباط برای یک دانشجوی بین‌المللی با مردمی که شاید دیگر آن‌ها را نبیند درست است؟


برقراری روابط خوب با مردمی که در کشورهای خارجی می‌بینید می‌تواند مزیتی در جهت اشتغال شما داشته باشد. در بسیاری از موارد، این چیزی نیست که شما می‌دانید، اما کسی که شما می‌شناسید می‌تواند به شما کمک کند یک قدم به جلو بردارید. در اینجا نکاتی برای برقراری ارتباط موفق آورده شده است:

با شبکه‌ی خودتان آغاز کنید
افرادی که شما قبلا در مدرسه می‌شناختید، الان می‌توانند ابزاری برای گسترش روابطتان باشند. شروع به برقراری روابط معنی‌دار با همکلاسی‌ها، معلم‌ها، هم باشگاهی‌ها و همسالان خود کنید. اگر احساس می‌کنید اینکار برایتان مشکل است، صحبت کردن با بغل دستیتان در کلاس درس می‌تواند اعتماد بنفس شما را افزایش دهد. این امر نیازمند آن است که از نقطه‌ی راحتی خود خارج شوید. همچنین می‌توانید در طول ترم کمی گردش کنید و یا در کلاس درس روی صندلی‌های متفاوتی بنشینید.

روابط خوبی با استادتان برقرار کنید
استادان و معلمانتان به احتمال زیاد روابط عمومی قوی دارند. آن‌ها با سال‌ها تجربه درون و برون حوزه‌هایی را می‌شناسند که شاید مورد علاقه‌ی شما باشد. همچنین آن‌ها می‌توانند شما را با رویداد‌های اجتماعی آشنا کنند و اطلاعات دست اولی در مورد فرصت‌های کارآموزی و لیست مشاغل مرتبط با تحصیلات شما دارند. اساتید شما مشاوران خوبی هستند، پس سعی کنید نهایت استفاده را از مشاوره‌هایشان ببرید.

شرکت در رویدادهای اجتماعی
رویدادهای اجتماعی، سمینارها و کارگاه‌ها فرصت‌هایی عالی برای گسترش روابطتان هستند، پس بدنبال دعوت‌نامه‌ها و اعلامیه‌هایی از مرکز کارآموزی دانشجویی موسسه‌ی آموزشتیان باشید. اولین برخوردها معمولا ناخوشایند و شرم‌آور هستند، اما با مشارکت مداوم، صحبت کردن با غریبه‌ها آسان و طبیعی خواهد شد.

فعالیت‌های حرفه‌ای نیز مکان خوبی برای یافتن افراد با نفوذی است که می‌تواند با آن‌ها رابطه داشته باشید. بیاد داشته باشید، شما هر روز فرصت برقراری ارتباط با کارشناسان و رهبران رشته‌ی تحصیلی خود را ندارید. هرچند آشنا شدن با همه‌ی آن‌ها دشوار است، اما همیشه شانس برقراری ارتباط وجود دارد.

از رسانه‌های اجتماعی بهره ببرید
آسانترین راه آغاز روابط اجتماعی از طریق رسانه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد. سایت‌های اجتماعی مانند LinkedIn و Twitter پلت‌فرم‌های خوبی برای ارتباط با متخصصین به شیوه‌ای خودمانی‌تر هستند. بنابراین فعال باشید و برای برقراری رابطه با سازمان‌ها و رهبران صنایع در حوزه‌ی مورد علاقتان ابتکار عمل به خرج دهید، زیرا آن‌ها روندهایی را به اشتراک می‌گذارند که می‌تواند برای مسیر شما مفید باشد. همچنین بر روی خبرنامه‌های خود از آخرین فعالیت‌های اجتماعی، فرصت‌های شغلی و رویدادهای حرفه‌ای باخبر می‌شوید.

مقالات مرتبط 
 
پیدا کردن دوره‌های کارآموزی
پیوستن به بازار کار استرالیا می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی چالش‌برانگیز باشد. دوره‌های کارآموزی برای کسب تجربه‌ی کاری حقیقی در صنعتی که می‌خواهید برایش کار کنید مفید هستند.

نکاتی در رابطه با کاریابی
هر ساله، چندین فارغ التحصیل تازه نفس به دنیای نیروی کار اضافه می‌شوند. بنابراین تعجب آور نیست که برخی از دانشجویان در مورد شانس استخدام پس از فارغ‌التحصیلی نگران باشند.

پروفایل حرفه‌ای آنلاین شما
بعنوان یک دانشجوی بین‌المللی، احتمالا پروفایل‌های آنلاین متعددی برای برقراری ارتباط دارید. اما آیا در یک سطح حرفه‌ای ارتباط برقرار می‌کنید؟

مسیرهای شغلی جهانی
مسئولیت هر دانشگاه آماده‌سازی دانشجویان برای دنیای اشتغال است. با اینحال اگر در شرف فارغ‌التحصیلی هستید و هنوز نمی‌دانید که آیا در دنیای نیروی کار جهانی جایگاهی خواهید داشت یا نه، ما با ذکر چند نکته به شما کمک می‌کنیم چند قدم از رقبایتان پیشی بگیرید!
 

مقالات پیشنهادی

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

Got any ideal countries in mind?