با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

 اقامت

 

اولین هفته‌های تحصیل و زندگی در خارج از کشور می‌تواند برای تمام دانشجویان بین‌المللی دلهره‌آور و دردناک باشد. بله، این می‌تواند هیجان‌انگیز باشد، اما زمانی که پایتان را به کشور جدید گذاشتید و به چالش‌های ترک خانه، خانواده و دوستان برای تحقق رویاهایتان فکر کردید کمی دلهره‌آور خواهد بود.

مطمئنا موانعی در راه شما قرار خواهد داشت، اما با بیاد سپردن این نکات، تجربه‌ی تحصیلی شما در کشورهای خارجی یکی از بهترین سفرهای زندگی شما خواهد بود.

یادگیری درباره‌ی فرهنگ و زبان
بهتر است قبل از ورود به یک کشور، در مورد فرهنگ، حیات وحش یا جغرافیا و همچنین مردم، فرهنگ و زبان آن کشور تحقیق کنید. شما می‌توانید با مطالعه‌ی کتاب‌ها و راهنماهای سفر مربوط به شهر محل اقامتتان خود را برای برنامه‌ی تحصیلی آماده کنید. اگر احساس کردید که زبان بزرگترین مانع شماست، دلسرد نشوید. کلاس‌های انگلیسی را پیش ببرید تا فرایند انتقالتان کمتر ترسناک باشد.

خارج شدن از منطقه‌ی راحتی
شکستن منطقه‌ی راحتی احتمالا یکی از اولین گام‌های بزرگ در کمک به افزایش تجربه‌ی یادگیری شما است. در زمان شروع دوره‌ی تحصیلی در یک محیط کاملا ناآشنا، انتقال اصلا کار آسانی نیست. برخی از نقاط شروع عبارتند از امتحان کردن غذاهای آن کشور، دیدن محله‌های جدید و صحبت کردن با همسایه‌ها.

غم دوری از خانه بخشی از زندگی در کشورهای خارجی است و صرفنظر از اینکه چقدر برای رسیدن به هدف تلاش کرده‌اید به شما ضربه می‌زند. فقط آرام باشید و به خود ایمان داشته باشید که همه‌چیز به مرور زمان بهتر خواهد شد. برای مقابله با این احساس می‌توانید با خدمات پشتیبانی دانشجویی موسسه‌ی خود یا مشاوران IDP صحبت کنید.

دیدار با افراد جدید
هرچند گفتنش از انجام دادنش آسانتر است، اما غیر ممکن نیست. شاید بخواهید با دوستانی شروع کنید که زمینه‌های مشترکی با شما دارند. می‌توانید به سازمان‌های دانشجویان بین‌المللی موسسه‌ی خود بپیوندید. بصورت جایگزین می‌توانید در رویدادهای اجتماعی خارج از محوطه‌ی دانشگاه نیز شرکت کنید، عضو یک باشگاه شوید، یا در کارهای داوطلبانه شرکت کنید و با اطرافیانتان روابط دوستانه برقرار کنید.

مکالمه‌ای شروع کنید
با اینکه وسوسه‌ی برقراری ارتباط با افراد همزبانتان وجود دارد، اما سعی کنید با افراد محلی و دانشجویان دیگر با ملیت‌ متفاوت به زبان انگلیسی صحبت کنید. این امر نه تنها به برقراری ارتباط با افراد دیگر کمک می‌کند، بلکه مهارت‌های زبان انگلیسی شما را نیز تقویت خواهد کرد. این امر مهارت‌های اعتماد بنفس و برقراری ارتباط شما را نیز بهبود می‌بخشد.

به استقبال تغییرات بروید
در اغلب اوقات شما زمانی می‌پذیرید که اشیاء از آنچه که شما استفاده می‌کنید تفاوت دارند که قادر به سازگار کردن خود با محیط جدید باشید. تا آن زمان، سعی کنید نگرش مثبت خود را حفظ کرده و صبور باشید.

مقالات مرتبط

برقراری ارتباط و اجتماعی شدن
بدیهی است که برقراری ارتباط مهم است. اما آیا برقراری ارتباط برای یک دانشجوی بین‌المللی با مردمی که شاید دیگر آن‌ها را نبیند درست است؟

مقابله با استرس
زمانی که در کشورهای خارجی تحصیل می‌کنید، کمی احساس استرس یا غم دوری از خانه طبیعی است. اما گاهی اوقت ممکن است نیازمند کمک باشید و این اصلا مشکلی ندارد.
 
نکاتی برای مطالعه کردن
روش‌های مطالعه کردن هر کس خاص خود اوست. هیچ قانون طلایی برای کمک به کسب بهترین نتایج وجود ندارید، همه‌ی موفقیت‌ها از تلاش سخت شما حاصل خواهند شد.

پیدا کردن دوره‌های کارآموزی
پیوستن به بازار کار استرالیا می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی چالش‌برانگیز باشد. دوره‌های کارآموزی برای کسب تجربه‌ی کاری حقیقی در صنعتی که می‌خواهید برایش کار کنید مفید هستند.

مقالات پیشنهادی

شبکه اجنماغی و معاشرت

 بدیهی است که شبکه اجنماعی مهم است. اما آیا منطقی است که اگر یک دانشجوی بین المللی دیگر  تمایل ملاقات با او را ندارد ، با آنها ارتباط برقرار کنید؟

مقابله با استرس

 وقتی در خارج از کشور تحصیل می کنید ، طبیعی است که هر چند وقت یکبار کمی استرس داشته باشید یا دلتنگ شوید. اما گاهی اوقات ، ممکن است احساس کنید که به کمی کمک اضافی نیاز دارید - و این اشکالی ندارد.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

Got any ideal countries in mind?