با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

 نکاتی برای بهبود مطالعه

هوشمندانه‌تر مطالعه کنید، نه سخت‌تر!

 روش‌های مطالعه کردن هر کس خاص خود اوست. هیچ "قانون طلایی" برای کمک به کسب بهترین نتایج وجود ندارید، همه‌ی موفقیت‌ها از تلاش سخت شما حاصل خواهند شد.

بجای اینکه بیشتر مطالعه کنید، مطمئن شوید هوشمندانه مطالعه می‌کنید. یک لحظه نگاه کنید و فکر کنید چگونه می‌توانید محیط خود را بنحوی کنترل کنید که عادات خوبی کسب کرده و یک مطالعه‌ی مفید داشته باشید- این امر سبب صرفه‌جویی در وقت و کاهش استرس شما خواهد شد.
 
مکان
با اینکه برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که کافی‌شاپ‌ها مکان خوبی برای مطالعه هستند (سر و صدای کم، دما و نور مناسب و غیره – اشاره‌ای به کافئین نشده)، اما این گفته برای تمام کافی‌شاپ‌ها و تمام افراد درست نیست.
اگر شما یکی از چندین فردی هستید که از شوخی‌ها و شلوغی کافی‌شاپ‌ها خوشتان نمی‌آید، از کتابخانه‌ی محله استفاده کنید که فضای آزادی را همراه با راحتی و سکوت به شما ارائه می‌دهند.
مطالعه در خانه یکی دیگر از گزینه‌هاست، اما گاهی اوقات می‌تواند مانع از تمرکزتان شود. غالبا حواس‌پرتی‌های زیادی در خانه است و شما نمی‌توانید میز مطالعه‌ی مناسبی داشته باشید. شما می‌خواهید راحت باشید، اما نه خیلی راحت (روی یک مبل یا تخت نرم) که خواب آلوده شوید.

سر و صدا، اگر هست، چقدر؟
برخی از مطالعات متوجه شده‌اند که سکوت برای انجام کارهای مشکل فوق‌العاده است، اما برخی دیگر معتقدند که یک سر و صدای زمینه‌ای ایده‌ی بهتری است.
مشخص شده که سر و صدای محیطی حدودا 70 دسی‌بل (مثل سر و صدای موجود در کافه‌ها) برای تفکر خلاقانه بسیار موثر است، با اینحال صداهای بیش از این مقدار (اگر در یک کافی‌شاپ شلوغ یا نزدیک به قهوه‌ساز هستید) می‌تواند فشار خون و استرس شما را افزایش داده و توانایی شما در فهم مطالب را کاهش دهد.
برخی از مردم در حال گوش دادن به موسیقی درس می‌خوانند، با اینحال شما ممکن است احساس کنید با صدای موسیقی دچار حواسپرتی می‌شوید. موسیقی را گوش کنید که ذهن شما را بخود مشغول نکند؛ در این بخش مثال‌هایی ارائه شده است:
نئوکلاسیک: Nils Frahm، Max Richter، Olafur Arnalds
جاز: Chet Baker، Dave Brubeck، Jimmy Smith، Duke Jordan
مدرن: Mogwai، BADBADNOTGOOD، Nightmares on Wax

زمان مطالعه
این یک بحث بی‌پایان و بدون برنده است. برخی از کارشناسان توصیه می‌کنند صبح‌ها به خواندن مطالب جدید اختصاص داده شود و عصر/شب مخصوص ادغام کردن دانش جدید با دانسته‌های قبلی باشد، البته این امر شدیدا به خودتان بستگی دارد.
صبح
انرژی بیشتری دارید.
گزینه‌های مکانی بیشتری دارید.
در صورت داشتن پرسش، تماس گرفتن با دیگران آسانتر است.
نور طبیعی برای چشم‌ها و تمرکز مناسبتر است.
مزاحمت‌های بیشتری وجود دارد.
شب
صلح‌آمیز و آرام.
شب می‌تواند کارآیی خلاقانه‌ی شما را افزایش دهد- در شب مفاهیم را به گونه‌ای دیگر می‌بینید.
مکان‌های کمتری برای مطالعه وجود دارند، اما آن‌هایی که در دسترسند غالبا خلوت هستند.
برخی از محققان پیشنهاد می‌دهند که شب بیداران باهوشتر از سحرخیزان هستند.

مدت زمان مطالعه
استراحت کردن برای هر گونه مطالعه‌ای مهم است. دانشمندان علوم اجتماعی معادله‌ی دقیقی برای مطالعه‌ی موثر ارائه داده‌اند – 52 دقیقه مطالعه، یک استراحت 17 دقیقه‌ای. با اینکه اینکار بنظر کمی احمقانه می‌رسد، اما نکته کلیدی این است که استراحت کردن نوعی وقت تلف کردن نیست، بلکه وقت مطالعه را مفیدتر خواهد کرد.
دوره‌های طولانی مطالعه سبب کاهش تمرکز و خواب‌آلودگی می‌شود. با فعالیت‌های فیزیکی بخودتان استراحت بدهید و متوجه بهبود تواناییتان در حفظ اطلاعات خواهید شد.

مطالعه‌ی تک نفره یا گروهی
بسته به موضوع، مطالعه‌ی گروهی می‌تواند مفید باشد. شما می‌توانید به یکدیگر انگیزه دهید، پرسش‌هایی را از یکدیگر بپرسید یا به پرسش‌های دیگران پاسخ دهید و فضای لذت بخشی را فراهم کنید که مطالعه کردن دیگر برایتان کار دشواری نباشد.

با اینحال مطالعه‌ی گروهی می‌تواند سبب حواس پرتی نیز بشود. ممکن است شما بخواهید در مورد یک موضوع خاص مطالعه کنید و بعد متوجه شوید که غرق در برنامه‌ریزی برای تعطیلات آخر هفته شده‌اید. یافتن افراد خوب و ایجاد تعادل بین زمان تنهایی و جلسات گروهی ایده‌ی خوبی است. 
در آخر باید گفت تصمیم‌گیری در مورد مطالعه‌ی فردی و گروهی یافتن روالی است که برای شما بهتر باشد. قبل از نشستن زمان بگذارید تا بفهمید بهترین محیط برایتان کدام است. محیط مناسبی را پیدا کنید و بسرعت غرق در مطالعه شوید.

مقالات مرتبط 
 
پیدا کردن دوره‌های کارآموزی
پیوستن به بازار کار استرالیا می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی چالش‌برانگیز باشد. دوره‌های کارآموزی برای کسب تجربه‌ی کاری حقیقی در صنعتی که می‌خواهید برایش کار کنید مفید هستند.

نکاتی در رابطه با کاریابی
هر ساله، چندین فارغ التحصیل تازه نفس به دنیای نیروی کار اضافه می‌شوند. بنابراین تعجب آور نیست که برخی از دانشجویان در مورد شانس استخدام پس از فارغ‌التحصیلی نگران باشند.

پروفایل حرفه‌ای آنلاین شما
بعنوان یک دانشجوی بین‌المللی، احتمالا پروفایل‌های آنلاین متعددی برای برقراری ارتباط دارید. اما آیا در یک سطح حرفه‌ای ارتباط برقرار می‌کنید؟

مسیرهای شغلی جهانی
مسئولیت هر دانشگاه آماده‌سازی دانشجویان برای دنیای اشتغال است. با اینحال اگر در شرف فارغ‌التحصیلی هستید و هنوز نمی‌دانید که آیا در دنیای نیروی کار جهانی جایگاهی خواهید داشت یا نه، ما با ذکر چند نکته به شما کمک می‌کنیم چند قدم از رقبایتان پیشی بگیرید!
 

مقالات پیشنهادی

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.