با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

 پروفایل حرفه‌ای آنلاین شما

چگونه می‌توان از یک پروفایل آنلاین برای برقراری ارتباط با فرصت‌های شغلی استفاده کرد

 بعنوان یک دانشجوی بین‌المللی، احتمالا پروفایل‌های آنلاین متعددی دارید. اما آیا در سطحی بین‌المللی ارتباط برقرار می‌کنید؟ با پیشرفت فن‌آوری، تعجب‌آور نیست که امروزه بسیاری از کارفرمایان از مزایای رسانه‌های اجتماعی برای یافتن کارکنان بعدیشان بهره می‌برند.

منتظر بنگاه‌های کاریابی و استخدام مدیرانی برای رسیدن به این مقصود نباشید، حضور فعالی در دنیای آنلاین داشته باشید و با این نکات ساده در بازار کار رقابتی دوام بیاورید:

پروفایلتان را بهبود دهید
ایجاد یک پروفایل در رسانه‌های اجتماعی شبیه به درست کردن رزومه است، بجز اینکه بصورت آنلاین ایجاد می‌شود. زمانی که صفحه‌ی آنلاینتان را تکمیل کردید، مطمئن شوید زمینه‌های تحصیلاتی، سوابق کاری و مهارت‌های مرتبط با شغل مورد نظرتان را پر کرده‌اید. بیان دستاوردها و سازمان‌هایی که در آن‌ها فعالیت می‌کنید نیز بسیار مهم است.
علاوه بر این، اگر می‌خواهید در مورد فرصت‌های شغلی اطلاعات بگیرید، آدرس ایمیل و اشتیاقتان به یافتن شغل را در صفحه‌ی خود بنویسید تا کارفرمایان بتوانند با شما در تماس باشند.

پروفایلتان را بروز رسانی و حرفه‌ای کنید
چه دوست داشته باشید یا نه، عکس پروفایلتان اولین چیزی است که مردم در زمان مشاهده‌ی پروفایلتان نگاه می‌کنند. برای اعلام حضور قوی، با یک عکس پرسنلی حرفه‌ای آغاز کنید. فراموش نکنید در صورت نیاز اطلاعاتتان را بروزرسانی نمایید، مخصوصا زمانی که نقش جدیدی در یک سازمان دارید.

حفظ هویت دیجیتالی حرفه‌ای شما می‌تواند به معنای پاک کردن هر گونه عکس یا نظر غیرحرفه‌ای نیز باشد. اگر می‌خواهید تاثیر مطلوبی بر کارفرمای احتمالیتان بگذارید، هرگونه اطلاعاتی که نمی‌خواهید ببیند را حذف نمایید.

گروه‌های مرتبط با مشاغل را دنبال کنید
رسانه‌ی اجتماعی گروه‌های حرفه‌ای متعددی دارد که به شما کمک می‌کنند در جریان روندهای صنعتی باشید، ارتباطات معنی‌دار برقرار کنید، و شبکه‌های حرفه‌ای خود را گسترش دهید.
پیوستن یا دنبال کردن سازمان‌های مرتبط با حرفه‌ی هدفتان را به یک عادت بدل کنید. همچنین برقراری ارتباط با همکلاسی‌ها، اساتید، و مردم دیگری که سلایق کاری مشابه با شما دارند نیز مهم است. با اینکار به شرکت‌های کاریابی این تصور را می‌دهید که ارتباط عمیقی با آن حوزه‌ی تحصیلی یا صنعتی دارید.

مقالات مرتبط

پیدا کردن دوره‌های کارآموزی
پیوستن به بازار کار استرالیا می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی چالش‌برانگیز باشد. دوره‌های کارآموزی برای کسب تجربه‌ی کاری حقیقی در صنعتی که می‌خواهید برایش کار کنید مفید هستند.

مسیرهای شغلی جهانی
مسئولیت هر دانشگاه آماده‌سازی دانشجویان برای دنیای اشتغال است. با اینحال اگر در شرف فارغ‌التحصیلی هستید و هنوز نمی‌دانید که آیا در دنیای نیروی کار جهانی جایگاهی خواهید داشت یا نه، ما با ذکر چند نکته به شما کمک می‌کنیم چند قدم از رقبایتان پیشی بگیرید!
 

مقالات پیشنهادی

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.