با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

نکات سلامتی و ایمنی

از فضای باز لذت ببرید و ایمن بمانید.

استرالیا مکانی امن و سالم برای زندگی است و چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن دارد. احتمالاً شما در یک شهر بزرگ یا کوچک در حال تحصیل هستید، اما ممکن است بخواهید زیبایی حیات وحش اقیانوس ها، کوه ها، رودخانه ها و "صحرا" یا "بوته زار وحشی" معروف آن را تجربه کنید.

قبل از شروع ماجراجویی، موارد مهمی وجود دارد که می توانید برای سالم ماندن و جلوگیری از حوادث انجام دهید.

محافظت در برابر نور خورشید

قدرت خورشید استرالیا را دست کم نگیرید. مرتباً میزان اشعه ماورا بنفش را بررسی کنید و برای محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر، ضد آفتاب SPF 30+ استفاده کنید. از بیرون رفتن در ظهر خودداری کنید و به یاد داشته باشید که برای محافظت بیشتر در روزهای گرم، عینک آفتابی مناسب و آفتاب گیر داشته باشید.

بسته به مکان فعلی شما در استرالیا، هوا می تواند خشک یا مرطوب باشد. ممکن است خیلی سریع گرم شود، بنابراین همیشه آب همراه داشته باشید تا بی آب نمانید و مجبور به تحمل تشنگی نباشید.

اکثر ساختمانهای عمومی و موسسات آموزشی استرالیا دارای تهویه مطبوع هستند و بسیاری از خانه ها نیز دارای سیستم تهویه مطبوع هستند. سعی کنید وقتی هوا بسیار گرم است در خانه یا در سایه بمانید.

مراقب حیات وحش باشید

آیا داستان های ترسناکی در مورد کوسه های بزرگ، مارهای سمی و عنکبوت های استرالیا شنیده اید؟ نگران نباشید، آنها معمولاً اغراق آمیز هستند.

اگر در یک شهر بزرگ یا کوچک استرالیا زندگی می کنید، احتمالاً هرگز آنها را نخواهید دید. حتی اگر آنها را ببینید، احتمال گاز گرفتن یا نیش زدن شما کم است.

  • مارهای استرالیایی حیواناتی ترسو و در اکثر موارد بی ضرر هستند. اگر مار دیدید، خونسرد باشید و از آنجا دور شوید - به احتمال زیاد ناپدید می شود. اگر در مناطق روستایی هستید، مراقب باشید و بدون کفش راه نروید. از چمن های بلند که مارها می توانند در آن پنهان شوند، به خصوص در تابستان، دوری کنید.
  • عنکبوت های استرالیایی کشنده نیستند، اما برخی از عنکبوت ها سمی هستند. در صورت گزیده شدن، سریعاً برای معالجه به پزشک مراجعه کنید. عنکبوت ها را لمس نکنید و مواظب باشید کجا دستان خود را می گذارید!
  • حملات کوسه در استرالیا بسیار نادر است، زیرا از تور کوسه برای محافظت از سواحل شنای محبوب استفاده می شود. برای ایمن ماندن، در سواحل محافظت شده شنا کنید و از شنا در عصر یا غروب و در آب های بسیار عمیق خودداری کنید.
  • تمساح ها در مناطق شمالی استرالیا یافت می شوند. حملات نادر است، اما آنها می توانند بسیار خطرناک باشند. بسیاری از علائم هشدار دهنده را در مناطقی که آنها در آنجا یافت می شوند، مشاهده خواهید کرد. همیشه قبل از اردو زدن یا ماهیگیری در نزدیکی رودخانه، مانگرو (چندل) یا دریاچه عمیق، از افراد متخصص مشاوره بگیرید.

در مکانهای ایمن شنا کنید

اگر در ساحل هستید، همیشه در سواحل حفاظت شده، بین پرچم های قرمز و زرد شنا کنید. پرچم ها به شما نشان می دهند که در چه مکان هایی می توان شنا کرد و نجات غریق حضور دارد.

به علائم یا هشدارهایی که مشاهده می کنید حتماً توجه کنید. یک پرچم زرد منفرد به معنای خطرناک بودن شنا است. پرچم قرمز به معنای بسته بودن ساحل است زیرا ایمن نیست. ناجیان غریق برای کمک به شما در آنجا حضور دارند، بنابراین اگر مطمئن نیستید کجا باید شنا کنید، از آنها سوال بپرسید.

در رودخانه، نهر یا گودال آب شنا و هرگز دایو نکنید و در آب غوطه ور نشوید، مگر آنکه کف آن را ببینید. چراکه سنگهای پنهان یا شاخه های شکسته درختان می توانند به شما آسیب زده و یا بشدت مجروحتان کنند.

آسم و آلرژی

بهار و اوایل تابستان استرالیا می تواند تب یونجه را تحریک کند و اگر آسم دارید، طوفان تندری شدید می تواند آن را بدتر کند. میزان گرده گیاهان در هوا و پیش بینی های هواشناسی را دنبال کنید تا بدانید چه چیزی در پیش است. به برنامه آسم خود پایبند باشید و مطمئن شوید که به روز و شامل توصیه های طوفان تندری باشد. تب یونجه و آسم در استرالیا کاملاً رایج است و پزشکان و داروخانه ها می توانند با مشاوره و تجویز دارو به شما کمک کنند.

Recommended articles

درک سیستم بهداشت و درمان استرالیا

ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم سیستم بهداشت و درمان استرالیا و نحوه استفاده از آن را درک کنید. اندکی دانش به شما اعتماد به نفس می دهد که به بهترین خدمات بهداشتی و درمانی را در صورت نیاز دریافت کنید.

شروع کار با بیمه درمانی دانشجویی

IDP به شما آزادی انتخاب می دهد. بیمه درمانی دانشجویان خارجی (OSHC ) را به راحتی می توانید بصورت آنلاین بخرید و یا می توانید این کار را با کمک مشاوران IDP انجام دهید.

چگونگی استفاده از بیمه درمانی دانشجویی

هنگام ورود به استرالیا، ممکن است لازم باشد تا OSHC خود را فعال کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید (اما امیدوارم دیگر نیازی به این کار نداشته باشید!). در اینجا نکاتی برای تقاضای بازپرداخت ارائه می شود.

واژه های معمول خدمات درمانی

فهم زبان مورد استفاده در صنعت بهداشت و درمان می تواند پیچیده باشد. در اینجا واژه نامه ای از اصطلاحات کلیدی که ممکن است با آن روبرو شوید و معنی آنها ارائه می شود.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.