با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

نحوه خرید OSHC چیست؟

انتخاب با شما است.

سلامتی شما مهم است. و ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا هنگام خرید OSHC تصمیم درستی بگیرید.

IDP به شما آزادی انتخاب می دهد. بیمه درمانی دانشجویان خارجی (OSHC ) را به راحتی می توانید بصورت آنلاین بخرید و یا می توانید این کار را با کمک مشاوران IDP انجام دهید. مشاوران ما دقیقاً می دانند که چه کاری باید انجام دهند، و آنها می توانند گزینه های عالی متناسب با نیازهای شما را پیشنهاد دهند.

چه زمانی باید آن را تهیه کنم؟

بیمه درمانی برای ویزای دانشجویی الزامی است و شما باید از روزی که وارد استرالیا می شوید تحت پوشش بیمه باشید. در مدت زمان ویزا، شما باید بیمه درمانی مناسبی داشته باشید.

اگر دوره تحصیل خود را طولانی می کنید، باید OSHC جدید بخرید و مطمئن شوید که وقتی یک OSHC منقضی می شود، OSHC بعدی بلافاصله شروع شود.

چرا نمی توانم از بیمه ای که قبلاً داشته ام استفاده کنم و مجبور به تهیه OSHC هستم؟

تا زمانی که اینجا هستید نمی توانید از بیمه درمانی بیمه گر خارج از کشور و یا از بیمه مسافرتی برای تأمین هزینه های پزشکی خود استفاده کنید. شما باید تحت پوشش بیمه گر خصوصی ثبت شده در استرالیا باشید. این امر به این منظور است که دولت استرالیا بتواند بیمه های افرادی را که به طور موقت در استرالیا زندگی می کنند را تحت نظارت و تنظیم قرار دهد.

چگونه می توانم هزینه OSHC خود را پرداخت کنم؟

برای خرید OSHC به کارت اعتباری نیاز دارید. اگر کارت اعتباری ندارید، مشاور IDP شما می تواند در انتخاب گزینه پرداخت به شما کمک کند.

برای چه مدت لازم است OSHC بخرم؟

هنگام انتخاب تاریخ شروع و پایان، به یاد داشته باشید که ویزای دانشجویی با توجه به تاریخ انقضا OSHC صادر می شود.

تاریخ شروع

تاریخ ورود به استرالیا را به عنوان تاریخ شروع انتخاب کنید. اگر مطمئن نیستید، حداکثر 28 روز قبل از آغاز دوره آموزشی خود را به عنوان تاریخ شروع انتخاب کنید. اگر از ارائه دهنده OSHC دیگری استفاده می کردید و در حال حاضر قصد عوض کردن آن را دارید، روز پس از تاریخ انقضا OSHC قبلی خود را به عنوان تاریخ شروع انتخاب کنید.

برای معتبر نگه داشتن ویزا، باید به طور مداوم تحت پوشش OSHC باشید. قبل از شروع OSHC نباید وارد استرالیا شوید. اگر در استرالیا هستید و بیمه درمانی کافی ندارید، شرایط ویزا 8501 را نقض کرده ایید.

تاریخ انقضا

OSHC باید دوره کامل ویزای شما را پوشش دهد. ویزای دانشجویی شما با توجه به حداکثر دوره های اشاره شده در جدول زیر صادر می شود.

مدت زمان دوره آموزشی

مدت زمان ویزا

مدت زمان OSHC

10 ماه یا بیشتر و انقضا در پایان سال تحصیلی استرالیا (نوامبر - دسامبر)

ویزای شما معمولاً تا 15 مارس سال بعد صادر می شود.

اگر دوره آموزشی شما از 1 ژانویه 2020 تا 30 نوامبر 2020 (11 ماه) باشد، ویزای شما تا 15 مارس سال بعد صادر می شود. و شما می خواهید دو هفته قبل از 1 ژانویه 2020 به استرالیا وارد شوید.

در این مثال تاریخ OSHC شما 15 دسامبر 2019 تا 15 مارس 2021 خواهد بود.

10 ماه یا بیشتر (پایان ژانویه - اکتبر)

ویزای شما معمولاً به مدت دو ماه بیشتر از مدت دوره آموزشی  صادر می شود.

اگر دوره آموزشی شما از 1 ژانویه 2020 تا 1 اکتبر 2020 است، دو ماه به تاریخ پایان دوره اضافه کنید. و شما می خواهید دو هفته قبل از 1 ژانویه 2020 به استرالیا برسید.

در این مثال تاریخ OSHC شما 15 دسامبر 2019 تا 1 دسامبر 2020 خواهد بود

کمتر از 10 ماه

ویزای شما معمولاً به مدت یک ماه بیشتر از مدت دوره آموزشی شما صادر می شود.

اگر دوره شما از 1 ژانویه 2020 تا 1 سپتامبر 2020 است، یک ماه به تاریخ پایان دوره اضافه کنید. و شما می خواهید دو هفته قبل از 1 ژانویه 2020 به استرالیا برسید.

در این مثال تاریخ OSHC شما 15 دسامبر 2019 تا 1 اکتبر 2020 خواهد بود

منبع: Australian Government, Department of Home Affairs

آیا می توانم برای خرید OSHC از نام دیگری استفاده کنم؟

شما باید نام خود را همانطور که در گذرنامه ثبت شده است وارد کنید. گواهی خرید OSHC به عنوان بخشی از درخواست ویزا شما الزامی است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که نام درج شده در گذرنامه و گواهی OSHC یکسان باشد.

در صورت رد ویزا، مبلغ پرداختی عودت داده می شود؟

بله، 100٪ مبلغ عودت داده می شود. شما باید با ارائه دهنده OSHC خود تماس بگیرید و کپی نامه رد گذرنامه دریافتی از وزارت امور داخلی دولت استرالیا (Australian Government Department of Home Affairs) را برای آنها ارسال کنید.

در صورت زیاد شدن اعضای خانواده ام چه کاری باید انجام دهم؟

اگر پس از ورود به استرالیا صاحب فرزند شدید و فقط دارای OSHC زوجین هستید، باید به OSHC خانوادگی تغییرش دهید. اگر اعضای خانواده بعد از ورود به استرالیا به شما ملحق شوند، آنها باید ثابت کنند که برای طول مدت ویزا OSHC دارند.

Recommended articles

چگونگی استفاده از بیمه درمانی دانشجویی

هنگام ورود به استرالیا، ممکن است لازم باشد تا OSHC خود را فعال کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید (اما امیدوارم دیگر نیازی به این کار نداشته باشید!). در اینجا نکاتی برای تقاضای بازپرداخت ارائه می شود.

واژه های معمول خدمات درمانی

فهم زبان مورد استفاده در صنعت بهداشت و درمان می تواند پیچیده باشد. در اینجا واژه نامه ای از اصطلاحات کلیدی که ممکن است با آن روبرو شوید و معنی آنها ارائه می شود.

نکات سلامتی و ایمنی

استرالیا مکانی امن و سالم برای زندگی است و چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن دارد. احتمالاً شما در یک شهر بزرگ یا کوچک در حال تحصیل هستید، اما ممکن است بخواهید زیبایی حیات وحش اقیانوس ها، کوه ها، رودخانه ها و "صحرا" یا "بوته زار وحشی" معروف آن را تجربه کنید.

درک سیستم بهداشت و درمان استرالیا

ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم سیستم بهداشت و درمان استرالیا و نحوه استفاده از آن را درک کنید. اندکی دانش به شما اعتماد به نفس می دهد که به بهترین خدمات بهداشتی و درمانی را در صورت نیاز دریافت کنید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.