با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

نحوه استفاده از OSHC چیست؟

قدم اول

به محض خرید OSHC، ارائه دهنده OSHC طی 24 ساعت پیغام خوشامدگویی برای شما ارسال خواهد کرد.

همچنین، گواهی پوشش OSHC دارای نام شما (و همسر و فرزندان در صورت خرید پوشش خانوادگی)، دوره تحت پوشش و شماره بیمه نامه برایتان ارسال خواهد شد. دستورالعمل هایی ارائه خواهد شد در مورد چگونگی:

  • فعال کردن OSHC (در صورت لزوم)، تا بتوانید هنگام ورود به استرالیا از آن استفاده کنید.
  • لغو OSHC، در صورت رد درخواست ویزای دانشجویی.
  • تغییر دوره پوشش.
  • استفاده از خط تلفن 24/7 جهت دریافت خدمات.

قدم دوم

شما به عنوان یک دانشجوی خارجی برای دریافت و یا تمدید ویزا در با وزارت امور داخلی دولت استرالیا (the Australian Government Department of Home Affairs)، به یک نسخه از OSHC خود نیاز خواهید داشت. اگر مشاور IDP دارید، باید یک نسخه برای آنها بفرستید تا بتوانند ویزای شما را ساماندهی کنند.

مرحله 3

هنگام ورود به استرالیا، ممکن است لازم باشد تا OSHC خود را فعال کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید (اما امیدوارم دیگر نیازی به این کار نداشته باشید!)

در صورت بیمار شدن و یا آسیب دیدن چه کاری باید انجام دهید؟

تا زمانی که در منطقه ای دور افتاده از استرالیا نباشید، طیف گسترده ای از متخصصان و پزشکان مهربان و آموزش دیده برای ارائه کمک های پزشکی به شما آماده هستند.

فهم سیستم مراقبت های بهداشتی استرالیا می تواند گیج کننده باشد. اگر مطمئن نیستید که چه کاری باید انجام دهید یا مطمئن نیستید که تحت درمان یا خدمات هستید، با ارائه دهنده OSHC خود تماس بگیرید تا این مورد به شما کمک کند. آنها ممکن است خطوط 24 ساعته کمک و مشاوره پزشکی داشته باشند و حتی ممکن است بتوانند شما را به خدمات مترجم ارتباط دهند.

در صورت فوریت پزشکی چه کاری باید انجام دهید؟

اگر یک فوریت پزشکی تهدید کننده زندگی دارید، به نزدیکترین بخش اورژانس بیمارستان عمومی بروید و یا بلافاصله با 000 (خدمات اورژانس) تماس بگیرید تا کمک بفرستند. در تمام بیمارستان های دولتی بخش اورژانس و حوادث 24 ساعته وجود دارد، بنابراین شما همیشه می توانید از آنها کمک بگیرید.

اگر جراحت یا وضعیت پزشکی شما به اندازه سایر افرادی که منتظر هستند فوری نباشد، باید مدتی صبر کنید.

اگر در مورد ترتیب پرداخت خود برای درمان یا حمل و نقل در موارد اضطراری سوالی دارید، با ارائه دهنده OSHC خود تماس بگیرید.

در صورت نیاز به مراجعه به بیمارستان چه کاری باید انجام دهید؟

در استرالیا دو نوع بیمارستان وجود دارد - دولتی و خصوصی. درک قوانین مربوط به موارد تحت پوشش بیمارستان دشوار است، بنابراین توصیه می کنیم قبل از مراجعه به بیمارستان برای معالجه، با ارائه دهنده OSHC خود تماس بگیرید. آنها به شما کمک می کنند تا هزینه ها را تخمین بزنید و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهند.

در صورت نیاز به مراجعه به پزشک، چه باید بکنید؟

اگر احساس ناراحتی می کنید اما فوراً به کمک احتیاج ندارید، ممکن است بخواهید به یک پزشک عمومی (GP) در یک مرکز پزشکی مراجعه کنید. پزشک عمومی یا GP می تواند مشکلات و آسیب های سلامت عمومی را ارزیابی و درمان کند، داروهایی را تجویز نماید و در صورت نیاز شما را برای آزمایش ساده تشخیصی ارجاع دهد. آنها همچنین می توانند شما را برای مشاوره در خصوص مسائل پیچیده تر به متخصصان ارجاع دهند.

اگر به دلایل فرهنگی ترجیح می دهید به پزشک خاصی مراجعه کنید، یا مایلید فقط به پزشک مرد یا زن مراجعه کنید، معمولاً امکان پذیر است. فقط به یاد داشته باشید که در هنگام رزرو قرار ملاقات خود این موضوع را هماهنگ نمایید.

ارائه دهنده OSHC می تواند به شما در یافتن مرکز پزشکی یا مشاوره پزشکی جایگزین مناسب برای شما کمک کند.

در صورت داشتن نگرانی کوچکی در خصوص سلامتی خود از چه کسی مشاوره بگیرید؟

اگر نگرانی کمی در مورد سلامتی خود دارید، می توانید از داروساز، مشاوره بالینی بخواهید. آنها بسیار آگاه هستند و خوشحال می شوند که به شما کمک کنند.

در صورت نیاز به خرید دارو چه باید بکنید؟

اگر به داروهای پایه مانند داروهای سرفه و سرماخوردگی یا مسکن های ضعیف نیاز دارید، می توانید به راحتی وارد هر داروخانه ای شوید و آنها را بخرید. این داروها را داروهای بدون نسخه می نامند. برخی از داروهای بدون نسخه، مانند اسپرهای استنشاقی آسم، فقط پس از تایید داروساز قابل خرید هستند.

برخی از داروهای بدون نسخه را می توانید در سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی سالم نیز خریداری کنید، که طیف وسیعی از داروهای جایگزین را دارند.

سوالات متداول در خصوص OSHC

نحوه تقاضای بازپرداخت چگونه است؟

هنگامی که در بیمارستان تحت معالجه قرار می گیرید و یا به پزشک یا متخصص مراجعه می کنید، می توانید از طریق خدمات آنلاین یا اپلیکیشن (app) نصب شده روی تلفن همراه (در صورت موجود بودن) تقاضای بازپرداخت نمایید. روش دیگر این است که یک نسخه از رسید خود را از طریق پست الکترونیکی ارسال کنید، آن را به یکی از مراکز تسهیلات دانشگاهی یا دفاتر OSHC تحویل دهید. در صورت تأیید ادعا، پول معمولاً به حساب بانکی یا اعتباری مورد نظر شما در طی چند روز واریز می شود.

چنانچه OSHC نیازهای مرا تامین نکند، می توانم آن را ارتقا دهم؟

بله، تا زمانی که OSHC داشته باشید و شرایط ویزای خود را برآورده کنید.

در صورت ترک استرالیا برای OSHC من چه اتفاقی می افتد؟

OSHC شما در روزی که استرالیا را ترک می کنید، روزی که دیگر ویزای دانشجویی ندارید، یا در تاریخ انقضا ثبت شده در بیمه نامه (هر کدام که اتفاق بیفتد) پایان می یابد.

با این حال، اگر استرالیا را در تعطیلات ترک کنید اما قبل از تاریخ انقضا ثبت شده در بیمه نامه خود برگردید و هنگام بازگشت هنوز ویزای دانشجویی معتبر داشته باشید، OSHC شما پس از بازگشت به استرالیا از سر گرفته می شود و برای مدت زمان باقی مانده به شما پوشش می دهند. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با ارائه دهنده بیمه درمانی خود تماس بگیرید.

اگر به هر دلیلی زودتر از انتظار به کشور خود بازگردید، می توانید برای مدت زمان باقیمانده پوشش، تقاضای عودت مبلغ داشته باشید.

در صورت کنسل کردن OSHC خود، چه اتفاقی می افتد؟

قوانین مهاجرت استرالیا کاملاً سختگیرانه است. اگر بیمه خود را کنسل کنید، دیگر شرایط ویزای را برآورده نخواهید کرد. ویزای شما ممکن است لغو شود و گرفتن ویزای جدید در آینده برای شما سخت خواهد شد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با ارائه دهنده OSHC خود تماس بگیرید.

Recommended articles

واژه های معمول خدمات درمانی

فهم زبان مورد استفاده در صنعت بهداشت و درمان می تواند پیچیده باشد. در اینجا واژه نامه ای از اصطلاحات کلیدی که ممکن است با آن روبرو شوید و معنی آنها ارائه می شود.

نکات سلامتی و ایمنی

استرالیا مکانی امن و سالم برای زندگی است و چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن دارد. احتمالاً شما در یک شهر بزرگ یا کوچک در حال تحصیل هستید، اما ممکن است بخواهید زیبایی حیات وحش اقیانوس ها، کوه ها، رودخانه ها و "صحرا" یا "بوته زار وحشی" معروف آن را تجربه کنید.

درک سیستم بهداشت و درمان استرالیا

ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم سیستم بهداشت و درمان استرالیا و نحوه استفاده از آن را درک کنید. اندکی دانش به شما اعتماد به نفس می دهد که به بهترین خدمات بهداشتی و درمانی را در صورت نیاز دریافت کنید.

شروع کار با بیمه درمانی دانشجویی

IDP به شما آزادی انتخاب می دهد. بیمه درمانی دانشجویان خارجی (OSHC ) را به راحتی می توانید بصورت آنلاین بخرید و یا می توانید این کار را با کمک مشاوران IDP انجام دهید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.