با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

سیستم بهداشت و درمان استرالیا چگونه کار می کند؟

قبل از رفتن دانستن چه مطالبی ضروری اشت؟

ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم سیستم بهداشت و درمان استرالیا و نحوه استفاده از آن را درک کنید. اندکی دانش به شما اعتماد به نفس می دهد که به بهترین خدمات بهداشتی و درمانی را در صورت نیاز دریافت کنید.

سیستم بهداشت و درمان در استرالیا چگونه کار می کند؟

بودجه خدمات بهداشتی و درمانی در استرالیا توسط دولت استرالیا و توسط بیمه گران خصوصی تأمین می شود. سیستم بهداشت و درمان عمومی استرالیا Medicare نام دارد. Medicare خدمات بهداشتی و درمانی را برای ساکنان استرالیا به صورت رایگان و یا با کاستن هزینه ها فراهم می کند. این هزینه ها در ازای مالیاتی است که هر استرالیایی پرداخت می کند.

Medicare بسیاری از درمان های اساسی، اما نه همه آنها، را پوشش می دهد. این سیستم مواردی مانند اقدامات پزشکی ضروری بیمارستانی در بیمارستانهای عمومی، ویزیت پزشک و برخی از داروهای تجویزی را شامل می شود. این برنامه، درمان در بیمارستان های خصوصی، خدمات آمبولانس و خدمات اضافی مانند عینک، دندانپزشکی و درمان های طبیعی را شامل نمی شود. به همین دلیل است که بسیاری از استرالیایی ها بیمه درمانی خصوصی را انتخاب می کنند.

مبالغ بازپرداخت که هنگام داشتن OSCH دریافت می کنید، مشابه مبلغی است که استرالیایی ها از طریق Medicare دریافت می کنند.

MBS (Medicare Benefits Schedule) چیست؟

لیستی از مبالغ بازپرداختی برای خدمات پزشکی تعیین شده است که دولت از طریقMedicare پرداخت می کند.

توسط بیمه گران درمانی خصوصی برای محاسبه مبالغ بازپرداختی درمان های بیمارستانی استفاده می شود. هم برای ساکنان دائمی استرالیا و هم برای افراد غیر مقیم، مانند دارندگان ویزای دانشجویی، برنامه یکسانی وجود دارد.

اگر هزینه های پزشک تحت پوشش MBS یا بیمه درمانی نباشد، باید مبلغ مابه التفاوت را پرداخت کنید. این هزینه را "هزینه پرداختی از جیب (out-of-pocket cost)" می نامند.

در هنگام برنامه ریزی برای هرگونه درمان پزشکی یا جراحی، همیشه باید با پزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که کاملاً متوجه شده اید که هزینه پرداختی از جیب دارید یا ندارید.

دوره انتظار چیست؟

زمانی است که باید منتظر بمانید تا تقاضای بازپرداخت کنید. برخی از هزینه ها بلافاصله پوشش داده نمی شوند و باید قبل از تقاضای بازپرداخت منتظر دوره مندرج در بیمه نامه خود باشید. این شامل بیماری قبلی و خدمات مرتبط با بارداری است.

بیمهExtras چیست؟

بیمهExtras برای خدمات غیر بیمارستانی از جمله دندانپزشکی، فیزیوتراپی، خدمات چشم و موارد دیگر بازپرداخت انجام می دهد. مبلغی که می توانید پس بگیرید، به سطح پوشش شما بستگی دارد. اگر سطح پوشش بالاتری داشته باشید، معمولاً درصد بیشتری از هزینه ها را پس می گیرید. سقف سالانه شما نیز معمولاً بیشتر است.

OSHC شما شامل بیمهExtras نیست و اگر می خواهید تحت پوشش قرار بگیرید می توانید با ارائه دهنده OSHC خود تماس بگیرید.

مبلغ مابه التفاوت چیست؟

مبلغ مابه التفاوتی است که در صورت بالا بودن هزینه خدمات پزشکی از OSHC باید توسط شما پرداخت شود. در صورت تمایل، می توانید قبل از قرار ملاقات، با پزشک یا مرکز پزشکی تماس بگیرید و در مورد هزینه ها پرس و جو کنید تا ایده ایی در مورد آنها داشته باشید.

صورتحساب مستقیم OSHC چیست؟

زمانی است که OSHC به شما این امکان را می دهد تا به پزشکان منتخب در مراکز درمانی مراجعه کنید؛ این پزشکان و مراکز، صورت حساب شما را مستقیماً به ارائه دهنده OSHC ارسال می کنند. مزیت این کار این است که شما مجبور نیستید پیش پرداخت و تقاضای بازپرداخت داشته باشید.

از کجا دارو تهیه کنم؟

اگر به داروهای پایه مانند داروهای سرفه و سرماخوردگی یا مسکن های ضعیف نیاز دارید، می توانید به راحتی وارد هر داروخانه ای شوید و آنها را بخرید. این داروها را داروهای بدون نسخه می نامند. برخی از داروهای بدون نسخه، مانند اسپرهای استنشاقی آسم، فقط پس از تایید داروساز قابل خرید هستند.

برخی از داروهای بدون نسخه را می توانید در سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی سالم نیز خریداری کنید، که طیف وسیعی از داروهای جایگزین را دارند.

با مراجعه به وب سایت Department of Health website می توانید در مورد سیستم بهداشت و درمان استرالیا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

Recommended articles

شروع کار با بیمه درمانی دانشجویی

IDP به شما آزادی انتخاب می دهد. بیمه درمانی دانشجویان خارجی (OSHC ) را به راحتی می توانید بصورت آنلاین بخرید و یا می توانید این کار را با کمک مشاوران IDP انجام دهید.

چگونگی استفاده از بیمه درمانی دانشجویی

هنگام ورود به استرالیا، ممکن است لازم باشد تا OSHC خود را فعال کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید (اما امیدوارم دیگر نیازی به این کار نداشته باشید!). در اینجا نکاتی برای تقاضای بازپرداخت ارائه می شود.

واژه های معمول خدمات درمانی

فهم زبان مورد استفاده در صنعت بهداشت و درمان می تواند پیچیده باشد. در اینجا واژه نامه ای از اصطلاحات کلیدی که ممکن است با آن روبرو شوید و معنی آنها ارائه می شود.

نکات سلامتی و ایمنی

استرالیا مکانی امن و سالم برای زندگی است و چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن دارد. احتمالاً شما در یک شهر بزرگ یا کوچک در حال تحصیل هستید، اما ممکن است بخواهید زیبایی حیات وحش اقیانوس ها، کوه ها، رودخانه ها و "صحرا" یا "بوته زار وحشی" معروف آن را تجربه کنید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.