با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

OSHC چیست و چه مواردی را پوشش می دهد؟

OSHC چیست؟

با داشتن بیمه درمانی مناسب، شما آماده مقابله با هر چیزی هستید!

بیمه درمانی دانشجویان خارجی (OSHC ) مزایایی فراتر از تنها برآوردن شرایط ویزای دولت استرالیا دارد. این بیمه به شما کمک می کند تا هزینه مراقبت های پزشکی و بیمارستانی را پرداخت کنید و سلامت شما را در سراسر استرالیا تامین و پشتیبانی می کند.

حوادث و بیماری ممکن است اتفاق بیفتد و هزینه های پزشکی در استرالیا بسیار بالا است. داشتن OSHC به شما آرامش خاطر می بخشد و اطمینان می دهد که شما بیش از حد لازم برای خدمات بهداشتی پرداخت انجام نمی دهید.

چرا به OSHC نیاز دارم؟

OSHC برای همه دانشجویان بین المللی در استرالیا اجباری است (به جز نروژی ها، سوئدی هایا بلژیکی ها). این بیمه شامل دانشجویان و اعضای خانواده آنها مانند همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد. همچنین لازم به یادآوری است که اگر ویزای خود را تمدید کنید، باید بیمه درمانی خود را نیز تمدید نمایید.

OSHC چه مواردی را ارائه می دهد؟

OSHC به شما کمک می کند تا هزینه های احتمالی مراقبت های پزشکی و بیمارستانی در طول اقامت خود را تأمین کنید. برای دارو و خدمات آمبولانس نیز بازپرداخت خواهید داشت.

چه مواردی را پوشش می دهد؟

OSHC در استرالیا برای مطابقت با حداقل استانداردهای تعیین شده توسط دولت طراحی شده است. بدین صورت است که دانشجویان بین المللی حداقل در همان سطح ساکنان استرالیا واجد شرایط سیستم Medicare (سیستم بهداشت و درمان عمومی)، تحت پوشش قرار گیرند.

موارد تحت پوشش OSHC عبارتند از:

بیمارستان

100٪ هزینه سیستم Medicare Benefits Schedule (MBS) برای خدمات پزشکی از جمله پزشک فرد، متخصص، جراح، متخصص بیهوشی، تصویربرداری با اشعه ایکس و آزمایش خون در بیمارستان صرف می شود.

 • پذیرش بخش عمومی، خدمات همان روز، خدمات پزشکی و پس از جراحی اورژانسی و سرپایی در بیمارستان های دولتی.
 • 100٪ تمام هزینه های پذیرش شبانه یا همان روز در بیمارستان های خصوصی تحت پوشش ارائه دهنده OSHC.
 • پروتزهای ایمپلنت شده با جراحی (مانند مفصل مصنوعی برای تعویض مفصل ران) تا میزان تأیید شده در لیست پروتزهای دولت فدرال مانند دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب، لنزهای چشمی، تعویض مفصل ران و زانو، بافت های انسانی و موارد دیگر.

هزینه های بیمارستان ممکن است گران باشند، بنابراین همیشه بهتر است قبل از مراجعه به بیمارستان با ارائه دهنده OSHC خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که هزینه های مورد نظر تحت پوشش باشند.

آمبولانس

 • شما برای انتقال اضطراری نامحدود با آمبولانس به بیمارستان جهت پذیرش و درمان اورژانسی توسط ارائه دهندگان شناخته شده در هر نقطه از استرالیا تحت پوشش هستید. اورژانس پزشکی یک آسیب یا بیماری حاد است که بلافاصله زندگی شما را بخطر می اندازد و یا سلامتی شما را در دراز مدت تهدید می کند. برای درمان های فوری غیر پزشکی، می توانید به یک مرکز پزشکی یا کلینیک مراجعه کنید.

دکترها و متخصصین

معمولاً در یک مرکز پزشکی به پزشک یا متخصص مراجعه خواهید کرد.

موارد تحت پوشش OSHC عبارتند از:

 • 100٪ هزینه MBS برای خدمات پزشکی ارائه شده توسط پزشک یا پزشک عمومی (GP).

مثال: اگر پزشک عمومی شما بیش از MBS توصیه شده هزینه بردارد، باید مبلغ مابه التفاوت را پرداخت کنید. این هزینه را "هزینه پرداختی از جیب (out-of-pocket cost)" می نامند.

 • 85٪ هزینه MBS خدمات پزشکی ارائه شده توسط یک متخصص مانند عکس برداری با اشعه ایکس، آزمایش خون و سایر خدمات پاتالوژی.

مثال: خدمات پزشکی ارائه شده در Medicare، 200 دلار ذکر شده است و متخصص شما 250 دلار هزینه بر می دارد. ارائه دهنده OSHC، 170 دلار (85 درصد از 200 دلار) پرداخت می کند و شما باید 80 دلار از جیب خود پرداخت کنید.

داروهای تجویزی

داروهای تجویزی داروهایی هستند که به نسخه پزشک نیاز دارند.

 • اگر داروی تجویزی توسط پزشک یا متخصص در لیست تأیید شدهPharmaceutical Benefit Schedule (PBS) باشد، تا 50 دلار داروهای نسخه تجویزی، در مجموع 300 دلار برای یک نفر و 600 دلار به ازای اعضای خانواده در هر سال تقویمی (1 ژانویه تا 31 دسامبر) را می توانید از بیمه دریافت کنید.
 • با این حال، قبل از دریافت مبالغ بالا، ابتدا باید حداقل مبلغی را پرداخت کنید. این حداقل مبلغ به عنوان هزینه مشارکت دارویی Pharmaceutical Benefit Schedule (PBS) شناخته می شود و ساکنان استرالیا نیز باید آن را پرداخت کنند. این مقدار هر ساله متفاوت است.

مثال اول: اگر هزینه داروی تجویز شده 75 دلار باشد، شما باید حداقل مقدارPBS (نرخ PBS 2018، 38.80 دلار) را پرداخت کنید و سپس ارائه دهنده OSHC مبلغ 36.20 دلار باقیمانده را بازپرداخت می کند.

مثال دوم: اگر داروی تجویز شده 200 دلار باشد، ارائه دهنده OSHC شما 50 دلار كامل را طبق ضوابط OSHC بازپرداخت می كند و شما از جیب با احتساب PBS، 150.00 پرداخت می کنید (38.80 دلار + 111.20 دلار باقی مانده)

سابقه بیماری قبلی چیست؟

سابقه بیماری قبلی به این معنا است که پزشک (عمومی و یا متخصص) در استرالیا یا از کشور شما پس از معاینه به ارائه دهنده OSHC اعلام می کند که علائم یا نشانه های بیماری در طی 6 ماه قبل از ورود شما به استرالیا، و یا 6 ماه قبل از اعطای ویزا وجود دارد (هر کدام که دیرتر باشد). 12 ماه دوره انتظار برای سابقه بیماری قبلی وجود دارد.

دوره انتظار چیست؟

دوره انتظار زمانی است که شما باید قبل از دریافت بازپرداخت از سوی OSHC منتظر بمانید. برخی از هزینه ها، مانند هزینه های پزشکی مربوط به بیماری قبلی، در طول مدت انتظار تأمین نمی شود.

 • معمولاً یک دوره انتظار 2 ماهه برای شرایط پزشکی مرتبط با روانپزشکی وجود دارد.
 • معمولاً یک دوره انتظار 12 ماهه برای کلیه خدمات مرتبط با بارداری و زایمان و سایر بیماریهای قبلی وجود دارد.

چه مواردی تحت پوشش قرار نمی گیرند؟

 • درمان هایی که مورد تایید کمیته مشاوره خدمات پزشکی و/ یا توسط Medicare نباشند.
 • جراحی زیبایی که از نظر بالینی ضروری نیست و در مواردی که قابل بازپرداخت توسط Medicare نباشد.
 • انتقال غیر اضطراری با آمبولانس
 • IVF و خدمات باروری
 • درمان تجربی
 • بازگشت به میهن
 • هرگونه درمانی که در خارج از استرالیا انجام شود.
 • خدمات Extras از قبیل دندانپزشکی، فیزیوتراپی، مشاوره های درمانی کایروپراکتیک (طب مَفصلی) و پاپزشکی یا پودیاتری.

استثنائات چیست؟

مواردی که برای آنها بازپرداخت صورت نمی گیرد، زیرا تحت پوشش بیمه نیستند.اگر OSHC درمان های خاصی را جزء استثنائات عنوان کرده باشد، اگر این درمان ها صورت گیرند، تحت پوشش قرار نخواهند گرفت.

به عنوان مثال، اگر OSHC جراحی زیبایی را که از نظر بالینی ضروری نداند، جزو شرایط استثنا قرار داده باشد، ارائه دهنده OSHC هیچ بازپرداختی برای بیمارستان و هزینه های پزشکی نخواهد داشت.

اگر مطمئن نیستید که درمان یا خدمات تحت پوشش هستند و یا نیستند، ابتدا با ارائه دهنده OSHC خود مشورت کنید.

بیمهExtras چیست؟

بیمهExtras می تواند به شما کمک کند تا هزینه برخی از خدمات بهداشتی رایجی که تحت پوشش OSHC نیست را پرداخت کنید. این نوع پوشش برای خدمات غیر بیمارستانی از جمله دندانپزشکی، فیزیوتراپی، خدمات چشم و موارد دیگر بازپرداخت انجام می دهد. مبلغی که می توانید پس بگیرید، به سطح پوشش شما بستگی دارد. اگر سطح پوشش بالاتری داشته باشید، معمولاً درصد بیشتری از هزینه ها را پس می گیرید. سقف سالانه شما نیز معمولاً بیشتر است. توصیه می کنیم که با ارائه دهنده OSHC خود در مورد گزینه های موجود صحبت کنید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

 • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

 • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

 • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

 • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.