با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

سوالات متداول در مورد تحصیل در خارج از کشور

ما به سوالات شما پاسخ می‌دهیم

 آیا من واجد شرایط تحصیل در خارج از کشور هستم؟

برای شروع تحصیل بعنوان یک دانشجوی بین‌المللی، مجموعه شرایطی لازم است که شما باید آن‌ها را برآورده کنید. الزامات دانشگاهی (مانند مدارک مهارت‌های زبان انگلیسی) که شما برای تحصیل بدانها نیازمندید بسته به سطح آموزشی شما متفاوت است. دانشگاه‌ها و مدارس می‌توانند الزامات متفاوتی داشته باشند، پس بدقت اطلاعات دوره‌ی مورد نظرتان را مطالعه بفرمایید.
مشاور IDP به شما کمک خواهد کرد تا واجد شرایط بودن خود را برای برنامه‌های مختلف ارزیابی کنید و شما در انتخاب مناسبترین دوره‌ها و موقعیت‌های مکانی برای اولویت‌هایتان راهنمایی خواهد کرد.

هزینه‌ی تحصیل در خارج از کشور چقدر خواهد بود؟
هزینه‌های مرتبط با تحصیل در دانشگاه‌ها یا مدارس خارجی بسیار متفاوت است و به ماهیت برنامه، مدت زمان ماندن شما، فاصله از کشور اصلی شما و نوع سبک زندگی که شما می‌خواهید در آن کشور داشته باشید بستگی دارد. در مورد بودجه با مشاور IDP صحبت کنید و آن‌ها با شما کار می‌کنند تا گزینه‌ای را بیابند که مناسب نیازهای شما باشد. 

در زمان انتخاب نوع رشته و محل تحصیل چه چیزهایی را باید مد نظر قرار دهم؟
زمانی که تصمیم می‌گیرید در چه رشته و مکانی تحصیل کنید، در مورد علایق دانشگاهی و اهداف حرفه‌ایتان فکر کنید.
زمان خاصی را به تحقیق در مورد دوره‌های خاص، موضوعات و گزینه‌ها برای کارآموزی یا جایابی‌های کاری اختصاص دهید.
به موقعیت موسسه‌ی آموزشی، رتبه‌بندی‌ها، میزان زمان که دوست دارید خارج از خانه باشید و هزینه‌ی کلی مطالعه و زندگی در کشورهای خارجی فکر کنید.
تحصیل در کشورهای خارجی چیزی بیش از یک دوره‌ی آموزشی است. در مورد نوع سبک زندگی مورد علاقه‌تان فکر کنید – آیا می‌خواهید در یک شهر معروف باشید، یا یک شهر آرام را ترجیح می‌دهید؟ آیا ترجیح می‌دهید شهری را انتخاب کنید که دانشجویان دیگری از ملیت‌های مختلف دارد؟ آیا می‌خواهید به ساحل، جنگل یا بیابان نزدیک باشید؟ آیا می‌خواهید درون
 
محوطه‌ی موسسه زندگی کنید؟
اگر شما خواهان بررسی گزینه‌های ماندن در کشور برای کار پس از تحصیل هستید، شما باید اطلاعاتی در مورد قوانین مهاجرت آن منطقه داشته باشید و آگاه باشید که این سیاست‌های دولتی می‌توانند در هر زمانی تغییر کنند.
زمانی که به رشته و مکان تحصیل فکر می‌کنید، مشاور IDP با اطلاعات بدست آمده از بیش از 600 دانشگاه، دانشگاه‌هایی را برای شما انتخاب می‌کند که بیشترین تناسب را با اهداف حرفه‌ای و علایق دانشگاهی شما داشته باشد. مشاور شما قادر به راهنمایی شما در مورد دوره‌ها، موسسات و موقعیت‌هایی است که اولویت‌های شما را به نحو احسن تامین کند.

آیا تحصیل در کشورهای خارجی به من کمک می‌کند شغل خوبی داشته باشم؟
چشم‌اندازهای شغلی شما به شدت از تجارب تحصیلی، زندگی و روابط اجتماعی شما در کشورهای خارجی بهره می‌برد. این دوره فرصت مناسبی برای شما بمنظور توسعه‌ی مهارت‌های جدید، دیدگاه‌ها و مهارت‌های بهتر زبان انگلیسی و کسب تجارب کاری از کارفرمایانی است که خواهان کار با شما هستند.

آیا مدارک تحصیل در کشورهای خارجی من در وطنم مورد قبول است؟
مهارت‌ها و مدارک تحصیلی و فرم‌های ثبت نام حرفه‌ای مورد نیاز از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. مثلا اکر شما در حال کار با الزامات ورودی مشکل مانند پزشکی، مهندسی، حسابداری یا تدریس هستید، تحقیقاتی در مورد فرم‌های ثبت نامی مربوطه در کشورها خود برای مشاوره انجام دهید.

اگر من نتوانم در کشورهای خارجی تحصیل کنم چه؟
تعداد محدودی از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های جزئی وجود دارند که در دسترس دانشجویان بین‌المللی قرار می‌گیرند. این تعداد در سطوح مختلف تحصیلی و سازمان‌ها متفاوت است. این کمک هزینه‌ها رقابتی هستند و شما باید دستاوردهای علمی استثنائی خود را نشان دهید. با
مشاور IDP خود در مورد کمک هزینه‌های جزئی صحبت کنید.
 
آیا می‌توانم همزمان کار و تحصیل کنم؟
کار کردن در حین تحصیل می‌تواند به تکمیل مطالعات و تجربیات زندگیتان بیافزاید. اگر بدنبال دوره‌ای در سطح دبیرستان یا بالاتر هستید، می‌توانید اجازه‌ی کار کردن در حین تحصیل را در ویزای دانشجویان بین‌المللی کسب کنید. 
پیش از این که مشغول بکاری با حقوق بشوید، باید مطمئن شوید که ویزای شما این اجازه را به شما داده است. فرصت کار کردن پاره وقت در طول تحصیل از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. 
بسیاری از دانشگاه‌ها مراکز شغلی ویژه‌ای برای دانشجویان دارند که فرصت‌های شغلی را تبلیغ می‌کنند که بهبود مهارت‌های دانشجویان کمک می‌کند. خدمات حرفه‌ای دانشگاه نیز منبع اطلاعاتی خوبی است.

فرایند ارائه‌ی درخواست چقدر طول می‌کشد؟
ما به شما توصیه می‌کنیم فرایند درخواستتان را حداقل یک سال قبل آغاز کنید تا زمان کافی برای پردازش درخواست‌ها و برنامه‌ریزی برای زمانتان در کشور مورد نظر داشته باشید. 
در نظر داشته باشید که سال دانشگاهی در زمان‌های مختلفی در کشورهای مختلف آغاز می‌شود. تاریخ آغاز نیمسال‌های تحصیلی به شرح زیر است:
 
استرالیا
نیمسال اول: از اواخر فوریه/ اوایل مارس تا اواخر می/اوایل ژوئن
نیمسال دوم: از اواخر جولای/اوایل آگوست تا نوامبر
 
نیوزلند
نیمسال اول: از فوریه تا ژوئن
نیمسال دوم: از جولای تا نوامبر

بریتانیا
ترم اول: از سپتامبر تا دسامبر
ترم دوم: از ژانویه تا آوریل
ترم سوم: از آوریل تا ژوئن

ایالات متحده امریکا
ترم پاییزه: از آگوست تا دسامبر
ترم بهاره: از ژانویه تا آوریل
ترم تابستانه: از می تا آگوست
تاریخ‌های بالا فقط جنبه‌ی راهنمایی دارند. شما باید همیشه تاریخ‌های دقیق دانشگاه یا کالج مورد نظرتان را چک کنید.

آیا نیاز به یک Agent تحصیلی دارم؟
با اینکه می‌توانید مستقیما برای یک سازمان درخواست بفرستید، اما می‌توانید از یک کارشناس استفاده کنید که شما را در طول فرایند انتخاب دانشگاه یا مدرسه کمک کند. با استفاده از یک Agent معتبر و قابل اطمینان مانند IDP می‌توانید استرس انتخاب یک موسسه آموزشی در کشوری دیگر، ارائه‌ی درخواست و آمادگی برای رفتن را کمتر کنید.
مشاوران دانشجویی ما (که آن‌ها را مشاورین آموزشی می‌نامیم) اطلاعات زیادی دارند، برای تغییرات برنامه‌های درسی بروز رسانی می‌شوند، و بهترین منافع را برای شما در نظر خواهند گرفت. اکثر آن‌ها خود در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند و در نتیجه در جایگاه شما بوده‌اند و می‌توانند در هر مرحله از راه مشاور خوبی برای شما باشند.

اگر والدینم راضی به خروج من از کشور نباشند چکار کنم؟
برای خانواده‌ی شما طبیعی است که در مورد مسافرت رفتن عزیزترین کسشان به یک کشور جدید بتنهایی نگران باشند. میلیون‌ها دانش‌آموز اینکار را کرده و رشد یافته‌اند، این نکته پذیرش آن‌ها را آسانتر نخواهد کرد.
ما شما را تشویق می‌کنیم که والدینتان را در هر بحثی که با مشاور IDP دارید و یا قرارهای ملاقاتتان درگیر کنید. والدینتان با اعتماد کردن به عامل آموزشی همچون IDP احساس اعتماد بیشتری خواهند کرد که یک سازمان حرفه‌ای و مسئول در ارائه‌ی درخواست و آمادگی در کنار شماست.

IDP کیست؟
IDP یک شرکت پیشرو جهانی در زمینه‌ی آموزش بین‌المللی است. ما به دانشجویان کمک می‌کنیم در کشورهای انگلیسی زبان تحصیل کنند. ما این کار را به مدت 50 سال انجام داده‌ایم و شبکه‌ی عظیمی از فرصت‌ها را در 32 کشور جهان ایجاد کرده‌ایم.
مشاوران آموزشی با تجربه‌ی ما با شما کار می‌کنند تا طرح تحصیلی شما را برای موفقیت حرفه‌ای و رشد فردی جامه‌ی عمل بپوشانند.

آیا  IDP پس از دریافت پذیرش و ویزای بازهم به من کمک می‌کند؟
خدمات ما فراتر از مشاوره و برنامه‌های تحصیلی است. ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تمام خدمات ضروری مورد نیازتان در زندگی خارج (مانند بیمه سلامت، تبادل ارز، اشتغال، افتتاح یک حساب بانکی و خرید سیم کارت) را بگیرید.
ما راهنمایی‌های پیش از خروج را سازماندهی می‌کنیم که موضوعاتی همچون: زندگی دانشجویی در کشور جدید، مشاوره در مورد سازگاری با فرهنگ جدید و نحوه‌ی برخورد با دوری از خانه را پوشش می‌دهد. 
همچنین ما میزبان رویدادهای خوشامدگویی در زمان رسیدن شما به شهر جدید هستیم که در آن دانشجویان بین‌المللی سابق و فعلی را از سراسر دنیا خواهید دید.

آیا صحبت کردن با یک مشاور IDP هزینه دارد؟
خدمات ما برای دانشجویان رایگان است. لازم نیست هیچ هزینه‌ای برای ملاقات با IDP پرداخت کنید. ممکن است هزینه‌های کمی برای پیک یا هزینه‌ی تایید سند پرداخت شود. برای اطلاعات بیشتر، با نزدیکترین دفتر IDP تماس بگیرید یا فرم درخواست ما را تکمیل نمایید.
 

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

Got any ideal countries in mind?