با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

تحصیل در رشته مهندسی در استرالیا

هر آنچه برای تحصیل مهندسی در استرالیا باید بدانید!

مهندسی یکی از محبوب ترین رشته ها در بین دانشجویان بین المللی است که می خواهند با استفاده از خلاقیت دنیا را تغییر دهند، نحوه حل مشکلات را بیاموزند و نحوه کار چیزهای مختلف را کشف کنند.

برنامه های مهندسی دانش نظری را با کار عملی کاربردی ترکیب می کنند. به دانشجویان آموزش داده می شود كه اصول ریاضی و علمی را به منظور توسعه راه حلهای موثر برای مسائل فنی دنیای واقعی به كار گیرند.


چرا در استرالیا مهندسی بخوانیم؟

استرالیا، تجربه آموزشی را فراهم می آورد که تفاوت واقعی ایجاد می کند. کالج های مهندسی در استرالیا مهندسان را به خلاقیت، ابتکار و تفکر مستقل ترغیب می کنند.

کالج های مهندسی استرالیا مقاطع کارشناسی، گواهینامه های تحصیلات تکمیلی، دیپلم های تحصیلات تکمیلی، کارشناسی ارشد، دکترا های حرفه ای و دکترا را به دانشجویان سراسر جهان ارائه می دهند.

دانشگاههای مهندسی استرالیا بر یادگیری نظری و عملی تأکید یکسان دارند.

دانشگاه های استرالیا طیف گسترده ای از دوره های مهندسی را به دانشجویان سراسر جهان ارائه می دهند- مکانیک، کشاورزی، هوافضا، الکترونیک و یا حتی شیمیایی.

چشم انداز عالی استخدام در انتظار دانشجویانی است که در استرالیا مهندسی می خوانند.

فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد هر دو باید دوره کارآموزی را بگذرانند که فرصت مناسبی برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورد تا نسبت به صنایع مختلف بینش صنعتی پیدا کنند.

 
چگونه بهترین دانشکده مهندسی را برای خود انتخاب کنیم؟

از بین تعداد زیاد دانشکده های مهندسی در استرالیا، مهم این است که بتوانید کالج مناسب خود را انتخاب کنید. این تصمیمی است که باید پس از بررسی دقیق اتخاذ شود. برخی از عواملی که باید قبل از انتخاب دانشکده مهندسی در نظر گرفته شوند عبارتند از:

1)     تعالی علمی - بررسی نقدها و تحقیق در خصوص اساتید می تواند در خصوص برنامه درسی و شرح دروس به شما دید بدهد. یک تجربه خوب می تواند از مرزهای آموزش سنتی فراتر رود و حمایت آموزشی عالی برای رسیدن به آرزوهایتان در اختیار شما قرار دهد.

2)     مکان - استرالیا با مساحت وسیع و شهرهای بزرگ، چندین گزینه محبوب برای دانشجویان بین المللی دارد. شهری را انتخاب کنید که از نظر سبک زندگی، بودجه و انتخاب دانشگاه مناسب ترین باشد.

3)     هزینه - هزینه های تحصیل و بورس تحصیلی، همراه با نوع کمک مالی و بورس تحصیلی موجود، در هر دانشگاهی متفاوت است.

4)     پشتیبانی دانشجویی بین المللی - دانشگاهی را پیدا کنید که از دانشجویان بین المللی پشتیبانی برنامه ریزی شده ای ارائه دهد، زیرا آنها می توانند در مورد موارد ضروری مانند خوابگاه، رفاه دانشجویان و فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی مشاوره بدهند.


هزینه تحصیل رشته مهندسی در استرالیا چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته مهندسی در استرالیا می تواند از 20000 تا تقریباً 50000 دلار استرالیا/AUD در سال باشد (تقریبی). هزینه تحصیل بسته به عوامل مختلفی از جمله دانشگاه، برنامه تحصیل و مکان متفاوت است. با این حال، بسیاری از دانشگاه های استرالیا برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط بورسیه تحصیلی ارائه می دهند. برای کاهش هزینه تحصیل در آنجا می توانید از این بورسیه ها بهره مند شوید.

 

مشاوران IDP می توانند آخرین اطلاعات مربوط به هزینه تحصیل در استرالیا را در اختیار شما قرار دهند و در انتخاب بهترین دانشگاه متناسب با بودجه شما کمک کنند.

 دوره های محبوب مهندسی در استرالیا

·        مهندسی معماری و محیط زیست/ Architecture & Environmental Engineering

·        مهندسی شیمی/ Chemical Engineering

·        مهندسی عمران و سازه/ Civil & Structural Engineering

·        مهندسی برق و الکترونیک/ Electrical & Electronic Engineering

·        مهندسی کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی/ Computer and Information Systems

·        مهندسی مکانیک و هوانوردی و ساخت/ Mechanical & Aeronautical Engineering,
and Manufacturing

 

شرایط پذیرش دانشگاههای استرالیا

دانشجویانی که برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد استرالیا متقاضی هستند باید نمره کلی آیلتس  داشته باشند و نمره هیچ بخشی کمتر از 6 نباشد.

علاوه بر این، متقاضیان باید دوره متوسطه را در کشور خود به پایان رسانده و در زمان پذیرش برگه های مورد نیاز را ارائه دهند.

از طرف دیگر، دانشجویان متقاضی دوره های کارشناسی ارشد باید مدرک کارشناسی مرتبط از دانشگاه معتبر یا مدرک/گواهینامه معادل آن را داشته باشند. به پروژه های ساخته شده در سال آخر کارشناسی توجه ویژه ایی. می شود.

 کدام دانشگاه ه را برای تحصیل مهندسی در استرالیا انتخاب کنم؟

استرالیا میزبان تعدادی از برترین دانشگاههای جهان برای دوره های مختلف و زیرشاخه های مهندسی است. دانشگاههای استرالیا در شاخص شهرت کارفرما و شاخص ارجاع (citation) تحقیق در هر مقاله ارائه شده از این دانشگاه ها، نمرات بالایی بدست آورده اند.

  

بر اساس the QS World University Rankings by Subject 2020: Engineering and Technology، در جدول زیر 10 دانشگاه برتر استرالیا در رشته مهندسی و فناوری آمده است. مشاور IDP می تواند در یافتن و درخواست برای دوره مورد علاقه در تمامی این دانشگاه ها به شما کمک کند:

 رتبه بندی جهانی QS دانشگاه

37

 The University of New South Wales

41

 The University of Melbourne

54

 Monash University
61 The University of Sydney
71 Australian National University
76 The University of Queensland
106 University of Technology Sydney
126 The University of Adelaide
141 RMIT University
143 The University of Western Australia

 

مقالات پیشنهادی

چرا در استرالیا تحصیل می کنید؟

اگر به دنبال ادامه تحصیل هستید ، مدرک کلاس جهانی را بگیرید یا سریع شغلی را دنبال کنید ، استرالیا طیف وسیعی از فرصت ها را ارائه می دهد. بیایید نگاهی به مزایا بیاندازیم.

بورس تحصیلی در استرالیا

 به دنبال بورسیه تحصیلی در استرالیا هستید؟ لیست ما را بررسی کنید!

میزان پذیرش آتی استرالیا

 دانشگاه های استرالیا 2 ورودی عمده برای دانشجویان در نظر گرفته اند - فوریه و جولای. همه چیز را در مورد آنها بدانید!

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.