با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

گروه هشت (Go8): در بهترین دانشگاههای استرالیا تحصیل کنید

درباره دانشگاههای برتر استرالیا اطلاعات بیشتری کسب کنید؛ گروه هشت (Go8)!

دانشگاه های گروه هشت (Go8) در سراسر جهان به عنوان پیشگامان تحقیق و آموزش در استرالیا شناخته می شوند و آنها بزرگترین و قدیمی ترین موسسات آموزش عالی این کشور اقیانوسی هستند. 

منظور از گروه هشت (Go8) چیست؟

گروه هشت (Go8) به طور رسمی در سال 1999 ثبت شده است، مجموعه ای از 8 دانشگاه برجسته استرالیا است که به دلیل تحصیلات با کیفیت بالا و امکانات پیشرفته تحقیقاتی مشهور هستند.

در حقیقت، تمام برندگان جایزه نوبل استرالیا از این دانشگاه ها بوده اند، که گروه هشت (Go8) را به عنوان یکی از ترندهای برنده جایزه معرفی می کند. بیشتر تحقیقات استرالیا توسط گروه هشت انجام شده است. 

رتبه بندی بین المللی دانشگاه های گروه هشت (Go8) چگونه است؟

عوامل مهمی از جمله رتبه بندی بین المللی بالا، فرصت های تحقیقاتی کافی و ارتباطات قوی با صنایع، دانشگاه های گروه هشت (Go8) استرالیا را به گزینه ای منحصر به فرد در بین دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است.

آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2021 Times Higher Education (THE)  و Quacquarelli Symonds (QS) ، دانشگاه های Go8 به شرح زیر است:

 

 رتبه بندی QS رتبه بندی THE دانشگاه
3733 University of Melbourne
3858 University of Sydney
 2754 Australian National University
 47 54 University of Queensland
58 57 Monash University
 43 67 University of New South Wales (UNSW) Sydney
 108 111 University of Adelaide
 93 132 University of Western Australia

 

دانشگاه های گروه هشت (Go8) چه ویژگی خاصی دارند؟

این دانشگاه ها به دلیل تأثیر جهانی و سهم بی نظیر در زمینه های بهداشت، امنیت سایبری، کشاورزی و موارد دیگر مشهور هستند. و در اینجا مروری کوتاهی بر این 8 دانشگاه خواهیم داشت:

1- دانشگاه ملبورن/ University of Melbourne

دانشگاه ملبورن، تأسیس در سال 1853، به دلیل مشارکت در آموزش، تحقیق و اشتغال در جهان مشهور است. در قرن های اخیر، این دانشگاه با 22 دانشکده خاص و مدارس تحصیلات تکمیلی و 6500 کارمند، پیشگام در تحقیق بوده است. سیستم آموزشی دانشگاه مبتنی بر تحقیق و انعطاف پذیر است و به این دلیل دانشجویان بیش از 150 کشور جهان درخواست تحصیل در این دانشگاه را دارند. این دانشگاه، 7 دانشکده در سراسر ملبورن و روستای ویکتوریا دارد.

1- University-Welcome-sign-min.jpg

2- دانشگاه ملی استرالیا/ Australian National University

 ANU، تأسیس در سال 1946، به دلیل تحقیقات و آموزش بی نظیر شناخته شده است. با رتبه آوری مداوم در the Global University Employability Ranking ، فارغ التحصیلان آماده کار با مهارت های فنی و فردی استثنایی تربیت می کند. در حقیقت، تحقیقات انجام شده در ANU قابل استناد است و بر صنایع جهان تأثیر می گذارد.

 

2- Autumn_1-min.jpg


3- دانشگاه سیدنی/ University of Sydney

دانشگاه سیدنی، تأسیس در سال 1850، دارای 6 دانشکده و 3 اسکول است. با داشتن دانشجویان از بیش از 134 کشور در دوره های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد، این دانشگاه واقعاً بین المللی است. کتابخانه ایی شامل 5،2 میلیون کتاب، مجله و کتاب الکترونیکی و 200 باشگاه برای دانشجویان دارد.

3- high-quad-shot1-min.jpg


4- دانشگاه کوئینزلند/ University of Queensland

دانشگاه کوئینزلند با داشتن بیش از 7000 کارمند و 52000 دانشجو به عنوان یکی از بزرگترین موسسات آموزشی در استرالیا شناخته می شود. این دانشگاه، تاسیس در سال 1909، به داشتن تعدادی از مدرسین برجسته دانشگاهی با امکانات پیشرفته مانند ساختمان مهندسی پیشرفته، مرکز بهداشت دهان و دندان، مرکز تعالی داروخانه استرالیا و مرکز تحقیقات بوئینگ به خود می بالد. دانشگاه کوئینزلند با بیش از 15400 دانشجوی بین المللی از 141 کشور مختلف واقعاً نمایش بین المللی ارائه می دهد.

4- campuses-st-lucia-art-museum-courtyard-min.jpg


5- دانشگاه موناش/Monash University

دانشگاه موناش، دانشگاه تحقیقات عمومی مستقر در خارج از شهر ملبورن در ایالت ویکتوریا، دوره ها و برنامه های متنوعی را ارائه می دهد. این دانشگاه، تاسیس در سال 1958، دومین دانشگاه قدیمی این ایالت است. این دانشگاه، یک دانشگاه جهانی است که دارای 4 پردیس در ویکتوریا، یک پردیس در مالزی، یک مرکز تحقیق و آموزش در ایتالیا، یک مدرسه تحصیلات تکمیلی در چین و یک مدرسه تحصیلات تکمیلی در بمبئی هند است. این دانشگاه میزبان دانشجویان از بیش از170 کشور است و موسسه ایی ارزشمند برای کسب مهارت های فنی، رشد فردی و یافتن چشم انداز بین المللی است تا در نهایت به موفقیت شغلی ختم شود.

5- Monash-Feature-Box-Caulfield-About-min.jpg


6- دانشگاه نیو ساوت ولز سیدنی/ University of New South Wales (UNSW) Sydney

 UNSW که پردیس اصلیش در سیدنی است، به دلیل تحقیقات پیشگامانه و ارتباطات قوی با صنایع شناخته شده است. این دانشگاه که دارای بالاترین اولویت در بین کارفرمایان برجسته استرالیا است، بیش از هر موسسه استرالیایی فارغ التحصیل میلیونر دارد. در سال 1949 تاسیس شد و اکنون دارای 8 پردیس در کنزینگتون، CBD، راندویک، پدینگتون، کلیفبروک، دیوید فیلیپس، مانلی واله و کانبرا است. شما می توانید در هر 8 دانشکده، 47 اسکول و 125 موسسه خارج ازمرکز UNSW دوره ای را انتخاب کنید.

 

6- unsw-top-preferences-min.jpg

7- دانشگاه استرالیای غربی/ University of Western Australia

  UWA که پردیس اصلیش در پرت (Perth) است، یکی از برترین دانشگاههای جهان می باشد. نخست وزیر سابق استرالیا، Honourable Bob Hawke AC، و هنرمند برنده اسکار، Shaun Tan، دانش آموختگان این موسسه آموزشی معتبر هستند. این دانشگاه پشتیبانی اختصاصی برای دانشجویان خود دارد و قبلاً توسط Good Universities Guide 2018، به دلیل نسبت پایین دانشجو به استاد، پنج ستاره گرفته است. اتحادیه دانشجویی در UWA بیش از 140 باشگاه و انجمن را در زمینه های مختلف با توجه به علایق دانشجویان اداره می کند.

 

7- ImgBtn-Rankings-min.jpg


8- دانشگاه آدلاید/ University of Adelaide

این دانشگاه یکی از موسسات آموزشی معتبر مستقر در آدلایداست. این دانشگاه در سال 1874 تاسیس شده است. دانشگاه آدلاید به 110 بورسیه رودز و 5 برنده جایزه نوبل خود می بالد و این امر کیفیت آموزش و تحقیق در این دانشگاه را به خوبی توضیح می دهد. با تقریباً 8000 دانشجوی بین المللی از 100 کشور ، 200 دوره در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشگاه آدلاید واقعاً مکانی است که تجربه ای غنی و انگیزاننده به دانشجویان خود ارائه می دهد. به ازای 17 بورس تحصیلی Laureate  استرالیا، به این دانشگاه مبلغ 11.93 میلیون دلار استرالیا اعطا شده است.

8- uni-of-adelaide-header-min.jpg

امروز با مشاور IDPخود تماس بگیرید تا بفهمید چگونه می توانیم رویای شما را به واقعیت تبدیل کنیم. خدمات ما کاملا رایگان است!

مقالات پیشنهادی

چرا در استرالیا تحصیل می کنید؟

اگر به دنبال ادامه تحصیل هستید ، مدرک کلاس جهانی را بگیرید یا سریع شغلی را دنبال کنید ، استرالیا طیف وسیعی از فرصت ها را ارائه می دهد. بیایید نگاهی به مزایا بیاندازیم.

میزان پذیرش آتی استرالیا

 دانشگاه های استرالیا 2 ورودی عمده برای دانشجویان در نظر گرفته اند - فوریه و جولای. همه چیز را در مورد آنها بدانید!

دو مدرک در استرالیا

چقدر دو درجه می تواند یک مزیت بی نظیر برای CV شما باشد!

 

بورس تحصیلی در استرالیا

 به دنبال بورسیه تحصیلی در استرالیا هستید؟ لیست ما را بررسی کنید!

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.