با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

خدمات بهداشتی و حمایتی

اگر شما نیازمند کمک هستید، فقط بپرسید

نقل مکان به یک کشور جدید همیشه آسان نیست. اگر در حال مبارزه برای عدالت هستید، یا احساس می‌کنید کسی شما را بصورت ناعادلانه تهدید می‌کند، خدمات حمایتی در دسترس خواهند بود.

اولین توقف بزرگ اداره‌ی خدمات دانشجویی IDP است که می‌تواند در آدلاید، بریزبن، ملبورن، پرت و سیدنی با آن‌ها ملاقات کنید. شما می‌توانید در مورد برنامه‌ریزی برای تحصیلات بیشتر در استرالیا، گرفتن مدرک IELTS و همچنین گرفتن ویزا از آن‌ها مشاوره بگیرید.

همچنین می‌توانید از گزینه‌های زیر کمک بگیرید:

خدمات پشتیبانی سازمان

خدماتی تخصصی بمنظور کمک به شما برای زندگی و تحصیل در استرالیا ارائه می‌دهد. خدماتی مانند پشتیبانی زبانی و دانشگاهی، اقامت دانشجویی، خدمات استخدام و ارائه‌ی مشاوره برای دانشجویان بین‌المللی.

انجمن‌های دانشجویی

سازمان آموزشی شما نیز به احتمال زیاد انجمن دانشجویی خود را دارد که می‌تواند به شما کمک کند بیشترین وقت خود را صرف تحصیل و زندگی در استرالیا کنید. شما می‌توانید با انجمن‌های دانشجویی ملی مانند شورای دانشجویان بین‌المللی استرالیا یا فدراسیون استرالیایی دانشجویان بین‌المللی نیز در تماس باشید.

مدافعان دانشجویان خارجی (OSO)

یک سرویس رایگان، مستقل و بی‌طرف که به شکایت شما بر علیه آموزش خصوصی و سازمان‌های آموزشی در استرالیا کمک می‌کند. اگر شما نیازمند تشکیل شکایتی بر علیه سازمان‌های دولتی هستید، باید با نماینده‌ای در ایالت یا استان محل تحصیلتان تمام تماس بگیرید.

خدمات حفاظت از آموزش (TPS)

از شما در برابر محدود شرایطی حفاظت می‌کند که بموجب آن سازمان محل تحصیلتان قادر به ارائه‌ی دوره‌ای که برای آن پول پرداخت کرده‌اید نیست.

پشتیبانی برای معلولین

اگر شما دارای معلولیت پزشکی یا شرایط پزشکی مزمن هستید، باید چند هفته قبل از رسیدنتان با سازمان آموزشی خود تماس گرفته و در مورد هرگونه حمایت خاص مورد نیاز خود با آن‌ها صحبت نمایید. اگر شما از خدمات دریافت راضی نیستید، ابتدا باید در این مورد با سازمان آموزشی خود صحبت کنید. اگر همچنان ناراضی هستید، می‌توانید از کمیسیون حقوق بشر استرالیایی کمک بگیرید.

مراقبت از کودکان

سازمان آموزشی شما می‌تواند تسهیلات نگهداری از کودکان ارائه دهد، یا شما می‌تواند از چندین مرکز نگهداری کودکان خصوصی یا غیرانتفاعی یکی را انتخاب کنید. اگر شما از یک بورسیه‌ی دولتی استفاده می‌کنید، ممکن است واجد شرایط تسهیلات مراقبت از کودکان باشید.

حفاظت از مصرف کننده

حقوق شما در زمان خرید کالاها و خدمات بر اساس قانون مصرف کنندگان استرالیایی حفظ خواهد شد.

در زمان تحصیلتان سالم بمانید

ممکن است در زمان تحصیل در استرالیا خود را در شرایط نیاز به خدمات پزشکی ببینید.

اگر شما در یک وضعیت اورژانسی تهدید کننده‌ی زندگی بودید، با شماره تلفن 000 تماس بگیرید، این یک تماس رایگان است، و شما با آن با پلیس، آتش‌نشانی و خدمات آمبولانس تماس خواهید گرفت.

برای پشتیبانی پزشکی عمومی، قرار ملاقاتی با یک دکتر محلی ترتیب دهید. پوشش سلامت دانشجویان خارجی (OSHC) نیز بطور کلی 100% از هزینه‌های درمانی یک جراحی عمومی یا درمان در خانه توسط پزشک عمومی (GP) را تقبل خواهد کرد.

پزشک عمومی شما ممکن است شما را به یک پزشک متخصص مثلا متخصص قلب و عروق، متخصص طب سوزنی، یا متخصص پوست ارجاع دهد. ممکن است این خدمات گران قیمت باشند و تنها برخی از این هزینه‌ها را می‌توان با طرح OSHC شما پوشش داد.

شما برای رفتن به دندانپزشک نیازی به ارجاع از طریف پزشک عمومی ندارید، شما می‌توانید مستقیما با اجازه‌ی خود به آن‌ها مراجعه کنید. طرح OSHC شما هزینه‌های دندانپزشکی را پوشش نمی‌دهد.

مقالات پیشنهادی

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.