با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

پول و هزینه‌های زندگی

از پولتان بیشتر استفاده کنید

شما می‌خواهید از یک زندگی تحصیلی سالم و شاد لذت ببرید. دانستن این امر که برای هزینه‌های زندگی چقدر پول نیاز دارید، نقطه‌ی آغاز است، اما در نظر داشته باشید که بسته به مکان زندگی، هزینه‌ی زندگیتان می‌تواند بیشتر یا کمتر شود.

دولت استرالیا می‌گوید که شما در صورت مجرد بود به تقریبا 20000 دلار استرالیا، به اضافه 6940 دلار در هر سال در صورت متاهل بودن نیاز دارید. اگر فرزندی داشته باشید، شما نیازمند 3000 دلار بیشتر در هر سال برای هر فرزند هستید. این هزینه شامل هزینه‌ی فعالیت‌های اجتماعی، ورزش کردن و تفریحات دیگر نیست، در ضمن هزینه‌های بهداشتی یا اضطراری که تحت بیمه‌ی سلامت دانشجویان خارجی (OSHC) قرار نمی‌گیرند نیز در این هزینه گنجانده نشده است.

راهنمای بودجه‌ی شما

 

هزینه‌های اقامت

·        خوابگاه‌ها و مهمان‌خانه‌ها: 90 تا 150 دلار در هر هفته

·        اجاره مشترک: 85 تا 215 دلار در هر هفته

·        در محوطه دانشگاه: 90 تا 280 دلار در هر هفته

·        اقامت در خانه: 235 تا 325 دلار در هر هفته

 

سایر هزینه‌‌های زندگی

·        مواد غذایی و غذای بیرون: 80 تا 280 دلار در هر هفته

·        گاز و برق: 35 تا 140 دلار در هر هفته

·        تلفن و اینترنت: 20 تا 55 دلار در هر هفته

·        حمل و نقل عمومی: 15 تا 55 دلار در هر هفته

·        ماشین (فعلی): 150 تا 260 دلار در هر هفته

·        سرگرمی: 80 تا 150 دلار در هر هفته

 

گزینه‌های بانکی و پرداختی شما

 

در استرالیا، پرداخت‌های شما به دلار و سنت انجام می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از سکه‌ها و اسکناس‌های استرالیایی انتقال پول یا کارت اعتباری از یک بانک محلی یا بین‌المللی مانند credit union یا building society خرید کنید.

برای باز کردن یک حساب بانکی استرالیایی پیش یا پس از رسیدن به استرالیا، شما نیازمند تاییدیه‌ی الکترونیک ثت نام (eCoE)، نامه‌ی پیشنهاد، پاسپورت و فرم‌های دیگر شناسایی خواهید بود. همچنین ممکن است نیازمند شماره پرونده مالیاتی استرالیایی (TFN) باشید که باید آن را از اداره‌ی مالیات استرالیا درخواست کنید.

 

تلفن و اینترنت خود را سازماندهی کنید

 

احتمالا می‌خواهید به محض رسیدن به استرالیا تلفن و اینترنت خود را بگیرید.

در مورد تلفن، شما سه گزینه‌ی اصلی دارید:

·        تلفن ثابت: معمولا در صورتی نیاز است که خارج از محوطه‌ی دانشگاه باشید. ممکن است مرتبط کردن خط ثابتتان به اینترنت کار خوبی باشد، یا ممکن است تصمیم بگیرید کلا خط ثابت نداشته باشید و از تلفن همراهتان استفاده کنید.

·        تلفن همراه- پیش پرداخت: به شما این امکان را خواهد داد که بدانید چه مقدار مصرف کرده‌اید و می‌توانید هر زمان که بخواهید استفاده از آن را متوقف کنید. سیم کارت‌های پیش پرداختی بطور گسترده در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های استرالیایی و همچنین فروشگاه‌های گوشی تلفن همراه در دسترس هستند.

·        تلفن همراه- قراردادی: بسته به میزان استفاده از دستگاه تلفن همراه و نوع استفاده از آن، قراردادی با یک شرکت تلفن همراه استرالیایی بسته می‌شود که می‌تواند ارزانتر باشد.

 

طرح‌های تلفن همراه در استرالیا معمولا تا حدی داده‌های اینترنتی را شامل می‌شود.

 

برقراری تماس‌های بین‌المللی

تماس‌های بین‌المللی می‌توانند کمی گرانتر از تماس‌های داخل استرالیا باشند. شما می‌توانید یک کارت تلفنی بین‌المللی بخرید (که به شما امتیازات بهتری می‌دهد) یا از گزینه‌های آنلاین مانند Skype یا Face time استفاده کنید. شما می‌توانید سیم کارت‌های تماس بین‌المللی را براحتی از فروشگاه‌ها تهیه کنید.

·        برای تماس گرفتن با یک شماره‌ی استرالیایی از کشورهای خارجی، باید کد کشور (61)، کد منطقه و سپس شماره تلفن را وارد کنید.

·        برای تماس گرفتن با کشورهای دیگر از استرالیا، کد 011، کد کشور مربوطه و کد منطقه (درصورت نیاز) و سپس شماره تلفن را وارد نمایید.

دسترسی به اینترنت

 

شما گزینه‌های زیادی برای دسترسی به اینترنت در استرالیا خواهید داشت، اما فروشگاهی را پیدا کنید که بهترین قیمت را به شما ارائه دهد و محدودیت‌های دانلود مورد نیاز شما را رعایت کند.

اکثر موسسات آموزشی Wi-Fi رایگان ارائه می‌دهند که شما می‌توانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبورتان به آن‌ دسترسی داشته باشید. اگر نمی‌توانید از طریق لپ‌تاپ یا کامپیوترتان را به اینترنت وصل کنید، معمولا می‌توانید از سیستم‌های موجود در کتابخانه دانشگاه، کتابخانه‌های عمومی یا کافی نت‌ها استفاده کنید.

برخی از مکان‌ها Wi-Fi رایگان ارائه می‌دهند، اما مثلا برخی از کافی نت‌ها اینترنت را بصورت ساعتی می‌فروشند. فراموش نکنید که امنیت شبکه‌ای را که به آن متصل هستید، بررسی نمایید.

 

مقالات پیشنهادی

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.