با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

مردم و فرهنگ

شما در حال رفتن به استرالیا هستید. این چیزی است که باید انتظار داشته باشید.

 حتی اگر پیش از این به استرالیا نرفته‌اید، احتمالا آن را بر روی نقشه بشناسید. استرالیا بزرگترین جزیره‌ی دنیا (احاطه شده با اقیانوس‌های آرام و هند) و در عین حال کوچکترین قاره‌ی دنیا نیز است. 

بسته به مکان مورد نظر شما در استرالیا، ممکن است پنجره‌ی خود را به سمت یک بیابان، یک جنگل بارانی گرمسیری، یک کوهستان، یک شهر بکر یا یک شهر مدرن باز کنید. این کشور از مناظر مختلفی تشکیل شده که امیدواریم که فرصتی برای کشف آن داشته باشید.

زندگی روزمره در استرالیا

استرالیا خانه‌ی بیش از 24 میلیون نفر است که در شش ایالت و دو قلمرو اصلی پراکنده شده‌اند که هر یک پایتخت خاص خود را دارد. 

مشهورترین شهرها برای زندگی سیدنی (شهر پل بندرگاه معروف و خانه‌ی اپرا) و ملبورن (که برای هفتمین بار در سال 2016 بعنوان شهر قابل زندگی کردن انتخاب شده) هستند. 

یک کشور چند فرهنگی

شهرهای استرالیایی کاملا متنوع هستند. شما احتمالا افرادی را با زمینه‌های قومی، دینی و فرهنگی مختلف از جمله ساکنان بومی جزایر استرالیا و جزایر Torres Strait خواهید دید. فرهنگ بومی بخش مهمی از هویت ملی استرالیا است.

با اینکه انگلیسی زبان رسمی استرالیا است، مردم با بیش از 300 زبان مختلف در استرالیا صحبت می‌کنند. این زبان‌ها شامل ماندارین، ایتالیایی، عربی و یونانی است. همچنین ممکن است تاثیرات فرهنگ بومی را از طریق کلماتی همچون بومرنگ و کانگورو بفهمید.

استرالیا لهجه‌ی عامیانه‌ی منحصر بفردی نیز دارد، و شما خیلی زود با کلماتی همچون g’day (سلام)، bloke (مرد) و باربی (باربیکیو) آشنا خواهید شد. 

آب و هوا

آب و هوا در استرالیا بر اساس مکان زندگی و فصل سال تغییر می‌کند. شما می‌توانید یک روز خود را برای دماهای زیر صفر در کوهستان‌های برفی آماده کرده و روز بعد در منطقه‌ی کیمبرلی غرب استرالیا از محافظ‌های قوی نور آفتاب استفاده کنید.

چهار فصل آب و هوایی مهم در استرالیا عبارتند از:

تابستان (دسامبر تا فوریه)

پاییز (مارس تا مه)

زمستان (ژوئن تا آگوست)

بهار (سپتامبر تا نوامبر).

اگر قصد دارید برای تعطیلات برنامه‌ریزی کنید، تعطیلات اواسط سال خود را یباد بیاورید که در زمستان خواهد بود و تعطیلات طولانیتر پایان سال (شامل کریسمس) که در تابستان است.

سیاست و حکومت

کشور مشترک المنافع استرالیا (همانطور که رسما نامیده می‌شود) یک دموکراسی نمایندگان و سلطنت مشروطه است. 

قوانین حکومتی در قانون اساسی استرالیا مطرح شده و قدرت بین دولت فدرال و شش دولت ایالتی تقسیم شده است.

پارلمان استرالیا قوانینی تصویب می‌کند که بر کشور تاثیر خواهند گذاشت و از ملکه انگلستان (که با فرماندار کل نمایندگی می‌شود)، مجلس سنا و مجلس نمایندگان تشکیل شده است.

هر ایالت می‌تواند قوانین خود را نسبت به مسائل مستقل از کشورهای مشترک المنافع داشته باشد، و قانون اساسی و ساختار حکومتی خود را ایجاد کند. قلمروهای استرالیایی بطور کلی خود مختار هستند، اما قدرتشان توسط کشورهای مشترک المنافع تعیین شده و می‌تواند تغییر یابد.

شش ایالت و قلمرو شمالی نیز سطح بالایی از حکومت محلی (یا شوراهای محلی) دارند که بدنبال رفع نیازهای جامعه مانند جمع‌آوری ضایعات و برنامه‌ریزی شهری هستند.

 

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.