با ما صحبت کن arrow

hipchat تماس بگیرید
text.skipToContent text.skipToNavigation

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا: نحوه درخواست ، هزینه ها ، برنامه ها و موارد دیگر

از همین امروز برنامه خود را برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا شروع کنید! با هزینه های تحصیل در کانادا ، بورسیه ها ، نحوه درخواست و موارد دیگر آشنا شوید!

تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی گزینه ای جذاب است. کانادا نه تنها یکی از امن ترین نقاط جهان است، بلکه دارای تنوع فرهنگی فراوانی است که واقعاً برای دانشجویان خارجی از سراسر جهان جذاب است. برای آگاهی بیشتر به ادامه مطلب بروید!

لیسانس در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا پس از اتمام دوره دبیرستان یا دبیرستان است، که طول دوره کامل تحصیل در مقطع کارشناسی استاندارد (که با مدرک کارشناسی به اوج خود می رسد) سه تا پنج سال است. در حالی که کانادا همیشه به خاطر برنامه های دیپلم و تحصیلات تکمیلی خود ، که به دانشجویان اجازه کار سه ساله می دهد ، مشهور بوده است ؛ اخیراً ، برنامه های کارشناسی به همان اندازه در بین دانشجویانی که مایل به تحصیل برای سه تا پنج سال هستند محبوب شده است ، زیرا بعداً شغل بهتری دارد.

مدرک کارشناسی در کانادا (عمدتا توسط دانشگاه ها و فقط تعداد کمی کالج ارائه می شود) حوزه وسیع تری را شامل می شود و شامل موضوعاتی مانند علوم ، ریاضیات ، علوم انسانی ، تاریخ و مهندسی می شود.

چگونه می توانم مدرک کارشناسی در کانادا بگیرم؟

روند پذیرش ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشد، بنابراین مطمئن شوید که برای انتخاب جزئیات خاص که به سوالات شما پاسخ می دهد، از دانشگاه انتخابی خود مشورت کنید. در همین حال، مراحل زیر را در نظر بگیرید:

 1. برنامه ای را انتخاب کنید
 2. موسسه ای را انتخاب کنید
 3. روند درخواست و مهلت را بررسی کنید
 4. مدارک مورد نیاز و الزامات مهارت زبان را بررسی کنید
 5. پس از دریافت نامه پذیرش ، بررسی کنید که آیا به بیمه درمانی و مجوز تحصیل کانادایی (ویزای دانشجویی) احتیاج دارید یا خیر.
 6. بلیط هواپیما بخرید

نکته آخر اینکه مطمئن شوید پس از ورود به کانادا به طور رسمی در دانشگاه ثبت نام کنید تا تأیید کنید که کلاس های خود را شروع می کنید.

گزینه همکاری در برنامه های کارشناسی

اکثر برنامه های کارشناسی در دانشگاههای کانادا تجربه کار پولی را به عنوان بخشی از مدرک دانشگاهی شما ، که Co-op نامیده می شود ، ادغام می کنند. دانش آموزان تعاونی معمولاً بین چهار ماه در مدرسه و چهار ماه به عنوان کارمند تمام وقت سازمانی که در آن کار می کنند متناوب هستند. این یک روش شگفت انگیز برای کشف مشاغل ، کسب تجربه مرتبط و کسب درآمد در هنگام کسب مدرک کارشناسی است. این یک گزینه عالی است زیرا فرصتی برای یادگیری نحوه انجام مصاحبه های موفق برای مشاغل ، کسب تجربه عملی ، استفاده از مهارتهای آموخته شده در شغل در مشکلات واقعی زندگی و فارغ التحصیلی با حداکثر دو سال تجربه ارزشمند خواهید داشت. با انتخاب انواع مشاغل مشارکتی ، می توانید با تجربه مربوطه یا ارتباطات صنعتی در مراحل اولیه خود ، برای آینده خود آماده باشید.

تفاوت بین Co-op وکارآموزی چیست؟

تفاوتهایی بین Co-ops وکارآموزی به شرح زیر وجود دارد:

info - bachelors can Farsi.png

هزینه کارشناسی در کانادا چقدر است؟

بطور متوسط ، شهریه سالیانه در کانادا برای برنامه های کارشناسی بسته به نوع برنامه و موسسه ای که انتخاب کرده اید، بین 18000 تا 40000 کانادا متغیر است. با این وجود، باید بدانید که کانادا هنوز مقرون به صرفه است زیرا هزینه تحصیل در اینجا بسیار ارزان تر از بسیاری از کشورهای دیگر است.

کمک های مالی (بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه ها)

برای کمک به دانشجویان در مدیریت هزینه های تحصیلی ، بورسیه های تحصیلی زیادی برای دانشجویان کارشناسی وجود دارد. در حقیقت ، یک دانشجوی می تواند در صورت درخواست برنامه های کارشناسی ، تا 60،000 CAD بورس تحصیلی دریافت کند. این بورسیه ها را می توان به موارد زیر طبقه بندی کرد:

 • بورسیه های تحصیلی مبتنی بر شایستگی
 • بورسیه های دولتی استان
 • کمک های مالی و بورسیه های مورد نیاز توسط کالج
 • معافیت از شهریه
 • بورسیه های مشترک المنافع
 • بورسیه تحصیلی خصوصی / سازمانی

در اینجا برخی از محبوب ترین دانشگاه ها و جزئیات بورس تحصیلی آنها آمده است:

موسسه، نهاد

مبلغ بورس تحصیلی (دلار کانادا)

دانشگاه آکادیا $500 - $60,000
دانشگاه براک $4,000 - $16,000
دانشگاه کراندال $2,000 (سالانه)
کالج دانشگاه کینگ $1,500.00 - $3,500
دانشگاه لیک هد $4,000 -$30,000
دانشگاه لورنتین تا $60,000
دانشگاه کوئینز $2000 - $6,000
دانشگاه رایرسون $5,000
دانشگاه وینیپگ $3,500 - $5,000
دانشگاه ترنت $20,000
دانشگاه آلبرتا بیشتر از $29,000
دانشگاه ساسکاچوان $500 - $32,000
دانشگاه واترلو $10,000
دانشگاه ویندزور $1,000 -$16,000
دانشگاه ویلفرد لوریر $5,000

همه دانشگاههای کانادا بر روی رویکردی عملی برای ارائه آموزش با کلاسهای دارای سمینارها و پروژه ها تمرکز می کنند. اینها به شما کمک می کند مفهوم آموزش داده شده را به طور مفصل درک کنید و همچنین به شما کمک می کند تا با همسالان خود به صورت گروهی کار کنید.

تحصیل در کانادا می تواند یک تجربه تغییر دهنده زندگی با کیفیت بی نظیر تحصیلات وفرصت های رشد باشد.

اولین قدم را برای رسیدن به آرزوهای تحصیل در خارج از کشور واهداف شغلی برداشته و امروز در یک برنامه معتبر با IDP ثبت نام کنید.

همین حالا با مشاور خود تماس بگیرید!

مقالات پیشنهادی

ظرفیت دانشجو در کانادا

 دانشگاه ها و کالج های کانادا سه ورودی را ارائه می دهند. در برخی از موسسات نیز ممکن است به عنوان یک ترم گفته شود. همه چیز را در مورد آنها بدانید!

چرا در کانادا تحصیل می کنید؟

با پرداخت شهریه مقرون به صرفه ، موسسات با کیفیت ، کارهای پس از تحصیل و گزینه های مهاجرت و استقبال از مردم ، جای تعجب نیست که کانادا به سرعت در حال تبدیل شدن به مقصد اصلی برای دانشجویان بین المللی است.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

 • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

 • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

 • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

 • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

Got any ideal countries in mind?