با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

تحصیل در رشته مهندسی در کانادا

در مورد دوره ی مهندسی کانادا همه چیز را بدانید!

مهندسی یکی از محبوب ترین رشته ها در بین دانشجویان بین المللی است که می خواهند با استفاده از خلاقیت دنیا را تغییر دهند، نحوه حل مشکلات را بیاموزند و نحوه کار چیزهای مختلف را کشف کنند.

برنامه های مهندسی دانش نظری را با کار عملی کاربردی ترکیب می کنند. به دانشجویان آموزش داده می شود كه اصول ریاضی و علمی را به منظور توسعه راه حلهای موثر برای مسائل فنی دنیای واقعی به كار گیرند.

چرا در کانادا مهندسی بخوانیم؟

هزینه های تحصیل مقرون به صرفه، تحصیلات با کیفیت، گزینه های کار پس از تحصیل و همچنین موسسات آموزشی مشهور جهان، کانادا را به یکی از مقاصد اصلی برای تحصیل تبدیل کرده است. دانشکده های مهندسی در کانادا با داشتن مدارک و گواهینامه های به رسمیت شناخته شده در سراسر جهان، از استانداردهای علمی بسیار بالا و کنترل های کیفیت دقیق و سختگیرانه پیروی می کنند تا تحصیلات با کیفیت  بالا را تضمین نمایند.

در حالی که کیفیت تحصیلات و استانداردهای زندگی در کانادا از بالاترین سطح در جهان برخوردار است، هزینه های زندگی و شهریه دانشجویان خارجی معمولاً کمتر از سایر کشورها است.

چگونه بهترین دانشکده مهندسی را برای خود انتخاب کنیم؟

از بین تعداد زیاد دانشکده های مهندسی در کانادا، مهم این است که بتوانید کالج مناسب خود را انتخاب کنید. این تصمیمی است که باید پس از بررسی دقیق اتخاذ شود. برخی از عواملی که باید قبل از انتخاب دانشکده مهندسی در نظر گرفته شوند:

·        تعالی علمی - بررسی نقدها و تحقیق در خصوص اساتید می تواند در خصوص برنامه درسی و شرح دروس به شما دید بدهد. یک تجربه خوب می تواند از مرزهای آموزش سنتی فراتر رود و حمایت آموزشی عالی برای رسیدن به آرزوهایتان در اختیار شما قرار دهد.

·        مکان - گزینه های محبوب برای تحصیل شامل انتاریو (Ontario)، بریتیش کلمبیا (British Columbia)، آلبرتا (Alberta) و کبک (Quebec) است. شهری را انتخاب کنید که از نظر سبک زندگی، بودجه و انتخاب دانشگاه مناسب ترین باشد.

·        هزینه - هزینه های تحصیل و بورس تحصیلی، همراه با نوع کمک مالی و بورس تحصیلی موجود، در هر دانشگاهی متفاوت است.

·        پشتیبانی دانشجویی بین المللی - دانشگاهی را پیدا کنید که از دانشجویان بین المللی پشتیبانی برنامه ریزی شده ای ارائه دهد، زیرا آنها می توانند در مورد موارد ضروری مانند خوابگاه، رفاه دانشجویان و فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی مشاوره بدهند.

هزینه تحصیل رشته مهندسی در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل مهندسی در کانادا می تواند از 7000 دلار تا تقریباً 50،000 دلار در سال باشد. هزینه تحصیل بسته به عوامل مختلفی از جمله دانشگاه، برنامه تحصیل و مکان متفاوت است. با این حال، بسیاری از دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط بورسیه تحصیلی ارائه می دهند. برای کاهش هزینه تحصیل در آنجا می توانید از این بورسیه ها بهره مند شوید.

  مشاوران IDP می توانند آخرین اطلاعات مربوط به هزینه تحصیل در کانادا را در اختیار شما قرار دهند و در انتخاب بهترین دانشگاه متناسب با بودجه شما کمک کنند.

 دوره های محبوب مهندسی در کانادا

·        مهندسی برق

·        مهندسی مکانیک

·        مهندسی عمران

·        فناوری خودروسازی

شرایط پذیرش دانشگاه های کانادا

شرایط پذیرش برای دوره های مهندسی کانادا از موسسه ای به موسسه ی دیگر متفاوت است، زیرا هر موسسه ایده متفاوتی از حداقل مدارک لازم برای دوره های خود دارد. اما الزامات اساسی عبارتند از:

·        مدارک تحصیلی: حداقل میانگین پذیرش سالانه تعیین شده

·        آزمون مهارت زبان انگلیسی، مانند آیلتس

·        نمره GRE  (برای همه موسسات کانادایی اجباری نیست)

 


مقالات پیشنهادی

ظرفیت دانشجو در کانادا

 دانشگاه ها و کالج های کانادا سه ورودی را ارائه می دهند. در برخی از موسسات نیز ممکن است به عنوان یک ترم گفته شود. همه چیز را در مورد آنها بدانید!

چرا در کانادا تحصیل می کنید؟

با پرداخت شهریه مقرون به صرفه ، موسسات با کیفیت ، کارهای پس از تحصیل و گزینه های مهاجرت و استقبال از مردم ، جای تعجب نیست که کانادا به سرعت در حال تبدیل شدن به مقصد اصلی برای دانشجویان بین المللی است.

بورس تحصیلی

دولت ها و دانشگاه های سراسر جهان برای دانشجویان با عملکرد بالا ارزش قائل هستند و برنامه های بورس تحصیلی بسیاری دارند که برای جذب بهترین و درخشان ترین جهان برای تحصیل در کشورشان طراحی شده است.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.