با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

راهنمای دانشجویی برای تحصیل در کبک
 همه چیز را در مورد تحصیل در کبک و روح چند فرهنگی آن بدانید!

یا به دنبال تحصیل در یک دانشگاه برتر در کبک هستید؟ خوب، کبک به شما تجربه فرانسوی در یک کلان شهر با گویش انگلیسی- آمریکای شمالی مانند کانادا را می دهد. این شهر با همه مناظر زیبا، کاکوفونی فرهنگی، کیفیت زندگی و مواجهه بین المللی، بهترین تجربه دانشجویی را به شما ارائه می دهد.

مزایای تحصیل در کبک

کبک در بین دانشجویان بین المللی به دلیل کیفیت عالی تحصیلات، شهریه و هزینه های زندگی مقرون به صرفه و همچنین برنامه های آموزشی کوتاه تر در بین دانشجویان بین المللی شناخته شده است. برخی از دیگر مزایای آن عبارتند از:

·        برنامه محبوب Quebec Experience Program (PEQ)  این شهر را به مقصدی مطلوب برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است، زیرا به آنها اجازه می دهد پس از اتمام دوره تحصیلات و گرفتن تاییدیه آن از کبک درخواست اقامت دائم کنند.

·        موسسات در کبک شهریه مقرون به صرفه ای دارند و اغلب ارزان تر از دیگر شهرهای کانادا هستند.

·        کل هزینه زندگی در کبک کمتر از سایر نقاط کانادا است.

·        شما می توانید طیف وسیعی از برنامه های ارائه شده به زبان انگلیسی و فرانسه را انتخاب کنید.

·        این شهر زیبا است - تلاقی کاملا غیر قابل درک سبک زندگی فرانسوی و کانادایی را شاهد خواهید بود. زیبایی طبیعی دست نخورده و مستعمرات فوق العاده جذاب فرانسوی را به همراه مجموعه ای از معماریهای مدرن و شیوه های کار چند ملیتی را تجربه خواهید کرد.

·        صحنه فرهنگی در کبک بسیار عجیب است - شما شاهد انواع کارناوال ها، جشن ها، رویدادها، نمایشگاه های هنری و موارد دیگر خواهید بود!

·        حقوق پس-از-تحصیل برای فارغ التحصیلان موسسات دولتی و خصوصی فراهم است.

·        بهترین قسمت- کبک به این مشهور است که برنامه ریزی دورهای لیسانس به نحوی است که در طول 3 سال به پایان می رسد.

دانشگاه های محبوب کبک کدامند؟

دانشگاه ها و کالج های کبک برای سطح آموش و پرورش آن به صورت جهانی شناخته شده و مشهور هستند. در واقع، دو دانشگاه "گروه 13" در کبک واقع شده اند- دانشگاه مک گیل/McGill University  و دانشگاه مونترال/ Universite de Montreal. از طرف دیگر، دانشگاه لاوال / Laval University، دانشگاه کبک / Universite du Quebec، دانشگاه HEC Montreal، دانشگاه کنکوردیا / Concordia University و دانشگاه Ecole Polytechnique de Montreal از دیگر مراکز آموزشی برجسته در این شهر هستند.

چگونه می توان برای ویزا تحصیلی در کبک اقدام کرد؟

روش درخواست ویزا برای کبک با کانادا کمی تفاوت دارد. شرایط اولیه اعطای ویزای دانشجویی شامل موارد زیر است:

·        اطمینان از پذیرش در یک موسسه آموزشی تعیین شده Designated Learning Institution (DLI)  در کبک. به یاد داشته باشید، هر موسسه معیارهای پذیرش خود را دارد، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید.

·        اخذ گواهینامه پذیرش کبک Quebec Acceptance Certificate (CAQ) ، سندی است که توسط وزارت مهاجرت، تنوع و شمول در کبک صادر شده است. این سند گواهی می کند که شما به عنوان دانشجوی بین المللی پذیرفته شده اید.

·        شما باید مدرکی برای توانایی مالی خود ارائه دهید. این بدان معنی است که شما برای پرداخت شهریه بودجه کافی دارید و می توانید هزینه های زندگی خود را مدیریت کنید.


تنها پس از اعطای CAQ می توانید برای ویزا تحصیلی درخواست بدهید. داشتن بیمه درمانی در تمام مدت تحصیل در کبک اجباری است و هزینه ی آن به نسبت شرکتهای بیمه متفاوت است.

 اجازه دهید مشاوران آموزشی معتبر IDP شما را در روند درخواست ویزای دانشجویی راهنمایی و پشتیبانی کنند. و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا تحصیلی به وب سایتCanada Citizen and Immigration  مراجعه کنید.

  گزینه های اسکان دانشجویان بین المللی در کبک چیست؟

به عنوان یک دانشجوی بین المللی بهتر است با موسسه آموزشی خود ارتباط برقرار کنید تا از بهترین گزینه های موجود در دانشگاه و خارج از دانشگاه مطلع شوید. در کبک اقامتگاه های مختلفی وجود دارد از جمله:

مشمولین خوابگاه دانشجویی- خوابگاه ها گزینه عالی برای اسکان در دانشگاه هستند و تعداد زیادی دانشجو را به طور هم زمان در خود جای می دهند. خانه های شهری نسبتاً کوچکتر و خانه های جداگانه ای هستند که به طور معمول هر کدام سه تا شش دانش آموز را در خود جای می دهند.

خوابگاه ها و یا خانه های شهر

اگر می خواهید یک اتاق یک نفره داشته باشید یا مکانی را با دوستان خود اجاره کنید این خانه ها گزینه خوبی هستند. این خانه ها ارزان قیمت هستند و به راحتی در نزدیکی دانشگاه شما یافت می شوند.

اقامت خارج از دانشگاه

اگر برای اولین بار است که تنها زندگی می کنید این گزینه مفید خواهد بود. اقامت در کنار خانواده یک گزینه مطمئن و مقرون به صرفه است، در حالی که می توانید مهمان نوازی و فرهنگ کانادایی را به صورت شخصی تری تجربه کنید.

هوم استی (Homestay) یا زندگی کردن با یک خانواده‌ی محلی در خارج از کشور

شما هنوز به دنبال یک مکان دائمی برای اقامت هستید، آپارتمان های مبله یا مبله نشده گزینه خوبی برای جستجوی سطح موقت هستند.

آپارتمان مبله / مبله نشده

 Recommended Articles

چرا در کانادا تحصیل می کنید؟

با پرداخت شهریه مقرون به صرفه ، موسسات با کیفیت ، کارهای پس از تحصیل و گزینه های مهاجرت و استقبال از مردم ، جای تعجب نیست که کانادا به سرعت در حال تبدیل شدن به مقصد اصلی برای دانشجویان بین المللی است.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.