با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

سیستم آموزش عالی ایرلند

مطمئن نیستید که آیا سیستم آموزشی ایرلند برای شما مناسب است؟ به گزینه های تحصیلی متعددی که به عنوان یک دانشجوی خارجی دارید، نگاه کنید.

 

 

 آموزش و پرورش در ایرلند در طول تاریخ طولانی و گاهی دشوارش مورد توجه قرار گرفته است. امروز سیستم آموزش عالی ایرلند، برنامه های عالی برای دانشجویان خارجی در تمام سنین ارائه می دهد. بیش از یک نفر از هر ده دانش جوی تمام وقت آن خارجی هستند

اکثر موسسات آموزش و پرورش، کمک مالی دریافت می کنند. این بدان معنی است که استاندارد تحصیلات بسیار بالا است و دانشجویان خارجی که در اینجا فارغ التحصیل می شوند، دارای مزیت رقابتی در سراسر جهان هستند.
آموزش عالی به طور عمده توسط دانشگاه ها، موسسات فن آوری و کالج های آموزشی ارائه می شود. تعدادی از موسسات سطح سوم دیگر آموزش حرفه ای را در حرفه هایی مانند پزشکی و حقوق فراهم می کنند.
موسسه ای که انتخاب می کنید بستگی به موضوعی که به آن علاقه مند هستید و سطح صلاحیت شما دارد.
موسسات آموزش عالی در ایرلند ؟
 
دانشگاه
هفت دانشگاه در ایرلند وجود دارد که همه در دسته 3٪ موسسات برتر جهان رتبه بندی شده اند. برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی ارائه می شود. دانشگاه های ایرلند دارای دفاتر بین المللی برای کمک به دانشجویان خارجی در زندگی دانشجویی هستند و در فعالیت های اجتماعی در محوطه دانشگاه شرکت می کنند.

موسسه فناوری
ایرلند دارای 14 موسسه فناوری است که برنامه های آموزشی و آموزش را در زمینه هایی مانند کسب و کار، علوم، مهندسی، زبان شناسی و موسیقی ارائه می دهند. گزینه های متعددی با دوره‌ها و شرایط ورود مختلف در هر موسسه در دسترس است.
کالج های آموزشی 
کالج های آموزشی، آموزش های تخصصی برای دانش جویانی ارایه می دهند که مایل به معلم شدن هستند. این مدرک را می توان از طریق یک دوره لیسانس سه ساله و یک کارشناسی ارشد 18 ماهه به دست آورد. برای آموزش در مقطع بالاتر از
ابتدایی، دانش جویان معمولا مدرک لیسانس و سپس کارشناسی ارشد را تکمیل می کنند.
 
کالج خصوصی
کالج های خصوصی آموزش های ویژه در زمینه هایی مانند آموزش حرفه ای، پزشکی، حقوق، مطالعات کسب و کار و کشاورزی ارائه می دهند. دانش جویان این کالج ها، مدارک و گواهینامه حرفه ای، یا مدرک تحصیلی می گیرند.
دانشگاه های ایرلند به منظور کمک به بهبود مهارت های زبانی، کلاس های آموزش انگلیسی برای دانشجویان خارجی فراهم می کنند. حداقل نیاز معمولا IELTS 5.0 می باشد.
در چه سطحی می توانم تحصیل کنم؟
 
کارشناسی
شما می توانید یک مدرک لیسانس را در یک رشته تحصیلی در طول سه- چهار سال به صورت تمام وقت دریافت کنید. در زمینه هایی مانند معماری، دامپزشکی و دندانپزشکی، این دوره پنج سال طول می کشد. بسته به دوره، شما ممکن است مدرک لیسانس را به عنوان یک مدرک عمومی، مدرک افتخاری و یا BA (مدرک ویژه) دریافت کنید.
 
تحصیلات تکمیلی 
برخی از دانشجویان به تحصیلات تکمیلی روی می آورند و مدرک کارشناسی ارشد، یا دکترا می گیرند.
دوره‌ها ممکن است مبتنی بر تدریس یا تحقیق باشند. این نوع دوره متمرکزتر است و نسبت به مقطع کارشناسی، تخصصی تر است
تحصیلات تکمیلی اغلب تخصصی است و به طور مستقیم به حرفه های خاص مرتبط است.
کارشناسی ارشد معمولا یک تا دو سال طول می کشد و معمولا شامل دوره کار و پایان نامه است.
تحصیل در دکتری اغلب در مدت سه سال انجام می شود
 
مدرک سطح سوم چه است؟
مدرک سطح سوم مدرکی است که در کالج یا دانشگاه کسب می شود، به عبارت دیگر یک مدرک لیسانس است.
 
روش های تحصیل در ایرلند
چگونه ارزیابی می شوم؟
این بستگی به دوره شما دارد، اما به طور کلی کارهای کمتر و طولانی تری انجام می دهید، و نه کارهای کوچکتر که به طور مداوم ارزیابی می شوند. برای ارزیابی پیشرفت دانشجویان در دانشگاه های ایرلند به طور معمول از امتحانات استفاده می شود، اما امروزه در ایرلند، بسیاری از دوره‌ها هیچ امتحانی ندارند و عمدتا براساس تکالیف نمره دهی می شوند.


چگونه می توانم برای امتحان خودم را آماده کنم؟
امتحانات معمولا در پایان ترم انجام می شود. این امتحانات، امتحانات نشسته نامیده می شود. شما باید با خواندن و انجام تکالیف برای امتحان آماده شوید. فکر خوبی است که از استادان و یا کتابخانه دانشگاه بخواهید کپی امتحانات گذشته را به شما بدهند.
امتحانات به خصوص برای دانشجویان خارجی می تواند چالش برانگیز باشد. اگر احساس استرس بیش از حد می کنید می توانید از طریق خدمات مشاوره دانشجویی در محوطه دانشگاه، مشاوره رایگان دریافت کنید.
 
سرقت ادبی چیست؟
بسیار مهم است که بدانید که به هنگام تکالیف باید به منابع مرجع، ارجاع دهید. کار ارجاع به معنی ذکر منبع ایده ها، جملات و عباراتی است که در کار خود استفاده می کنید. اگر شما این کار را انجام ندهید، آن را دزدی ادبی می نامند و یک جرم جدی محسوب می شود.
اگر کلمه به کلمه از یک جمله نویسنده دیگر در تکلیف خود استفاده کرده باشید، باید جمله را در علامت نقل قول قرار دهید و به نویسنده رجاع دهید. در صورتی که ایده نویسنده را بازتولید می کنید، حتی اگر آن را با کلمات و زبان خود بیان کنید، این قاعده هنوز هم برقرار است.
می توانید از راهنمای خود برای راهنمایی بپرسید.
هزینه تحصیل و زندگی در ایرلند
 

 

مقالات پیشنهادی

چرا در ایرلند تحصیل کنید

Ireland has one of the best education systems in the world and there are many reasons to study here. Schools and universities are globally connected and graduates of Irish education institutions have access to opportunities in many different careers all over the world.

ویزای دانشجویی ایرلند

 قبل از سوار شدن به هواپیما ، اسناد مهمی وجود دارد که شما نیاز دارید. اگر اهل کشوری غیر اتحادیه اروپا (غیراروپایی) باشید ، به احتمال زیاد به ویزای دانشجویی ایرلند نیاز خواهید داشت.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.