با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

محل اقامت

خانه‌ی خود را از راه دور انتخاب کنید

 شما چهار گزینه‌ی اصلی برای یافتن محل اقامتتان در زمان تحصیل دارید. 

بسته به آنچه که نیاز دارید (و همینطور بودجه) می‌توانید از میان هاستل یا خوابگاه، اتاق خصوصی، اقامت در خانه‌ی یک خانواده‌ی محلی یا مسکن مستقل انتخاب کنید. 
زمانی که محل مناسبی برای خود پیدا می‌کنید، به بودجه و هرگونه هزینه‌ی اضافی مانند اجاره خانه، وعده‌های غذایی یا هزینه‌های خدماتی، دسترسی به حمل و نقل عمومی، فاصله از موسسه‌ی آموزشی و هرگونه امکانات دیگری که بخواهید به آن نزدیک باشید فکر کنید. 
خوابگاه‌ها (یا هاستل‌ها) معمولا فاصله‌ی کمی از دانشگاه دارید و گزینه‌های مناسبی برای شما خواهند بود زیرا دیگر نیازی به طی مسافت‌های طولانی ندارید و محل اقامت شما می‌تواند شامل یک اتاق مبله و وعده‌های غذایی باشد. اگر بدنبال مکان خصوصی‌تری هستید، اتاق‌های خصوصی این فضا را در اختیار شما قرار خواهند داد که می‌توانند به شکل خوابگاه یا پانسیون‌ باشند. 
گزینه‌ی اقامت در خانه‌ی یک خانواده‌ی محلی به شما فرصت زندگی کردن با خانواده‌های نیوزلندی، اتاق مبله و دریافت کمک از خانواده برای سازگاری با محل زندگی جدیدتان خواهد داد. 
در نهایت، مسکن مستقل شانس زندگی کردن با دوستان و تقسیم هزینه‌های اجاره‌خانه و هزینه‌های خدماتی را خواهد داشت.
 
اقامت در محوطه‌ی دانشگاه
خوابگاه‌های سنتی درون دانشگاه‌ها گزینه‌های مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی هستند. بسته به نوع دانشگاه، قیمت این خوابگاه بین 100 تا 700 دلار نیوزلند در هفته خواهد بود. دانشجویان خواهان اقامت در داخل محوطه باید ابتدا درخواست خود را ارائه دهند. زندگی کردن در خوابگاه‌ها شما را به تمام مکان‌های مورد نظرتان نزدیک می‌کند. وعده‌های غذایی، کامپیوترها، لباسشویی و خدمات نظافت نیز گاهی به شما ارائه خواهد شد. بعلاوه، اگر به کمک نیاز داشته باشید، مسکن شما بخشی از یک جامعه‌ی بزرگتر دانشگاهی است.
 
اقامت در منزل خانواده‌های محلی
برنامه‌های اقامت در منزل خانواده‌های محلی گزینه‌های اقامتی محبوبی برای دانشجویان خارجی است که در دوره‌های کوتاه مدت شرکت کرده‌اند و به آن‌ها فرصت زندگی کردن با خانواده‌های نیوزلندی را می‌دهد. این نوع اقامت می‌تواند با اتاق‌های یک نفره یا اتاق‌های مشترک ارائه شود و هزینه‌ی آن از 110 تا 370 دلار نیوزلند برای هر اتاق در هر هفته متفاوت است. این هزینه معمولا شامل سه وعده غذا در روز، امکانات لباسشویی، خدمات نظافت، و خدماتی همچون تلفن و اینترنت است.
 
اقامت خصوصی
زندگی کردن در یک ملک اجاره‌ای، مخصوصا بعنوان یک دانشجو در یک کشور جدید بسیار جذاب است! در این نوع اقامت می‌توانید تصمیم بگیرید با چه کسی و کجا زندگی کنید. دانشجویانی که این روش را انتخاب می‌کنند می‌توانند به خانه‌های مبله بروند، یا بصورت مشترک با دوستانشان خانه اجاره کنند.
  
مقالات مرتبط
 
پول و هزینه‌های زندگی
دانستن اینکه برای زندگی روزانه چقدر نیاز دارید، نقطه‌ی شروع خوبی است، اما بیاد داشته باشید که هزینه‌ی زندگیتان به شهر محل تحصیلتان در نیوزلند بستگی دارد.
 
حمل و نقل
در طول تحصیل می‌توانید شهرستان یا شهر محل تحصیل و یا بخش‌های دیگر نیوزلند را ببینید و گزینه‌های زیادی برای اینکار وجود دارد.
 
مکان‌های دیدنی
نیوزلند بدلیل دارا بودن کوهستان‌های بلند، دشت‌های وسیع، کوه‌های آتشفشانی و یخچال‌های باورنکردنی دارای چشم‌اندازهای طبیعی زیادی است.
 

 

مقالات پیشنهادی

Money and living expenses

دانستن اینکه برای هزینه های روزمره زندگی خود به چه میزان نیاز خواهید داشت یک نقطه شروع عالی است ، اما توجه به این نکته مهم است که هزینه زندگی بسته به اینکه در کدام کشور در نیوزیلند زندگی می کنید کمی متفاوت خواهد بود.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.