با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

سیستم آموزشی

هرآنچه که باید در مورد سیستم آموزشی در نیوزلند بدانید

 سیستم آموزشی در نیوزلند بسیار متنوع بوده و یکی از بهترین‌ها در دنیا است، استانداردهای عالی علم آموزی را حفظ کرده و بخوبی با استانداردهای جهانی هماهنگ شده است.

آموزش در نیوزلند نیز تحت تاثیر بازارهای کاری گسترده و شبکه‌ی وسیعی از مدرسان، محققان و همچمنین دانشجویان خارجی به یک سیستم بین‌المللی تبدیل شده است. 

این سیستم چگونه کار می‌کند؟
سیستم آموزشی نیوزلند سه سطح دارد: کودکی، مدرسه و دانشگاه. دانشجویان می‌توانند در مسیرهای مختلف در این سیستم پیشرفت کنند، و در این راه موسسات آموزشی با دوره‌ها و برنامه‌های مختلفی آن‌ها را حمایت خواهند کرد. دانشگاه بالاترین سطح آموزشی است و مدارکی را در تمام سطوح ارائه می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که دانشجویان مدارک مرتبطی را دریافت کرده‌اند.
دانشجویان به دانشگاه‌های نیوزلند می‌روند تا مدارک کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی (شامل گواهینامه‌ها، مدرک کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی) بگیرند. دوره‌های فنی حرفه‌ای بر مهارت‌های عملی و آموزش‌های صنعتی تاکید دارند. دوره‌های آموزشی فنی حرفه‌ای در موسسات دولتی مانند TAFE (آموزش فنی و حرفه‌ای) یا موسسات خصوصی ارائه می‌شوند. بسیاری از کالج‌ها اعتباراتی به دانشجویان ارائه می‌دهند.

چارچوب مدارک
چارچوب مدارک نیوزلند (NZQF) هسته‌ی سیستم آموزشی است. تمام مدراک موجود در این چارچوب در تمام جهان معتبر هستند.

هزینه‌ها و بورسیه‌های تحصیلی
نیوزلند مکان ایده‌آلی برای لذت بردن از آموزش و کیفیت بالای زندگی است، اما پیش از تحصیل در این کشور باید هزینه‌های متعددی را در نظر بگیرید.
هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی بسته به نوع و مدت زمان تحصیل متغیر خواهد بود. هر دانشگاهی در نیوزلند هزینه‌های تحصیلی مخصوص به خود را بسته به موضوع و سطح تحصیلی دارد. هزینه‌ی مقطع کارشناسی (لیسانس) بین 22000 تا 30000 دلار نیوزلند در سال است. هزینه‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز بین 25000 تا 35000 دلار نیوزلند در سال است. 

بورسیه‌های تحصیلی
بورسیه‌ی تحصیلی راه مناسبی برای کمک به پرداخت هزینه‌های تحصیلی و زندگی است. اگر بورسیه بگیرید دیگر نیازی به کار کردن نیست و می‌توانید تمام تمرکز خود را بر مطالعاتتان بگذارید. بورسیه‌های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد. بهتر است برای کسب بروزترین اطلاعات در مورد بورسیه‌های دانشگاه مورد نظرتان به وبسایت بورسیه‌های تحصیلی مراجعه فرمایید.

سبک تدریس و یادگیری
نیوزلند محیط حمایتی خوبی را برای دانشجویان بین‌المللیش فراهم کرده است. تعداد دانشجویان در هر کلاس درس غالبا کمتر از کشورهای غربی دیگر است و این امر اجازه‌ی توجه بیشتر به افراد را فراهم می‌کند. از آنجا که روش‌های تدریس پیوسته در حال پیشرفت است، شما می‌توانید طیف وسیعی از روش‌های تدریس را در نیوزلند مشاهده کنید. پشتیبانی از دانشجویان حتی از کلاس درس هم فراتر رفته است، و دولت نیوزلند اولین کشوری در دنیا است که کدی قانونی برای مراقبت از دانشجویان بین‌المللی در داخل و خارج از کلاس درس فراهم کرده است.
شما می‌توانید در تمام سطوح آموزشی از آموزش فنی و حرفه‌ای (VET)، دوره‌های زبان انگلیسی تا آموزش عالی (شامل دانشگاه‌ها) در سطوح کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید. آموزش عالی در این کشور شامل آموزش عالی (دانشگاه‌ها) و دوره‌های فنی و حرفه‌ای (VET) است.

آموزش عالی
دوره‌های آموزش عالی را دانشجویانی می‌گذرانند که خواهان دریافت مدرک پیشرفته و ادامه تحصیل در نیوزلند هستند. سه نوع آموزش عالی وجود دارد که منجر به دریافت مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌شود. تدریس در دانشگاه‌ها در سخنرانی‌های گروهی بزرگ و کلاس‌های بحث و گفتگوی کوچکتر صورت می‌گیرد.

VET
یک مدرک آموزش فنی و حرفه‌ای (VET) می‌تواند مسیری برای ورود به دنیای کار یا دانشگاه باشد. دوره‌های آموزشی فنی زیادی در رشته‌هایی همچون فن‌آوری اطلاعات، خدمات تجاری، هنر و رسانه، گردشگری و مهمانداری، مراقبت از کودکان، حمل و نقل و تدارکات، ساخت و ساز، معدن‌داری، تولید و صنایع روستایی ارائه می‌شوند. 
 
برنامه‌های پایه
برنامه‌های پایه‌ای زیادی نیز به دانشجویان تحصیلات تکمیلی بین‌المللی ارائه می‌شود که شامل مطالعات پایه و برنامه‌های آمادگی زبان انگلیسی است. این برنامه‌ها اطمینان حاصل می‌کند که دانشجویان حمایت و کمک اضافی مورد نیازشان برای موفقیت را دریافت خواهند کرد.

سال تحصیلی
سیستم دبیرستانی نیوزلند هر ساله از اواخر ژانویه تا اوایل فوریه شروع بکار می‌کند، اما سال تحصیلی دانشجویان دانشگاهی و فنی و حرفه‌ای در انتهای فوریه/ابتدای مارس آغاز می‌شود. اکثر دبیرستان‌ها سه یا چهار ترم دارند؛ دانشگاه‌ها و کالج‌های فنی و حرفه‌ای دو نیمسال تحصیلی دارند. امتحانات در پایان هر نیمسال (ژوئن و نوامبر) گرفته می‌شوند و تعطیلات 4-2 هفته‌ای بین هر نیمسال و یک تعطیلات بزرگتر تابستانی از نوامبر/دسامبر تا فوریه وجود دارد. در برخی موارد، می‌توانید دوره‌ای را از برنامه‌های تابستانی انتخاب کنید، به این معنی که می‌توانید در طول یک سال سه نیمسال تحصیلی بگذرانید.

یادگیری زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی احتمالا مهمترین عامل برنامه‌ریزی برای تحصیل در نیوزلند است. اگر زبان شما ضعیف باشد، می‌توانید قبل از شروع برنامه‌ی تحصیلی در یک مدرسه‌ی زبان انگلیسی شرکت کنید.
این دوره‌های آموزشی از سازمان‌ها و موسسات مختلفی ارائه می‌گردند و می‌توانند بصورت تمام وقت یا پاره وقت برگزار شوند. مدارس انگلیسی خصوصی دوره‌هایی برای تمامی سنین برگزار می‌کنند و می‌توانند بر موضوعاتی همچون کسب و کار یا گردشگری نیز تمرکز کنند! برخی از دانشگاه‌ها برای ثبت نام نیاز به یک مدرک معتبر شرکت در کلاس زبان انگلیسی دارند که یک دوره‌ی تمام وقت است. زمانی که به نیوزلند می‌رسید، زبان انگلیسی شما ارزیابی شده و در سطح مناسبی قرار خواهید گرفت.
 
پس از فارغ‌التحصیلی
دولت نیوزلند مسیرهایی برای فارغ‌التحصیلان جدید برای زندگی و کار در نیوزلند پیشنهاد می‌دهد. بسته به رشته‌ی تحصیلی می‌توانید فرصت ماندن و کار کردن در نیوزلند به مدت 4 سال را داشته باشید. 
مسیر فارغ‌التحصیلی شما دو مرحله دارد: یک ویزای کار پس از تحصیل برای یافتن کار مرتبط با رشته‌ی تحصیلی، یا ویزای کار کمکی که به شما اجازه‌ی اقامت در نیوزلند به مدت دو یا سه سال و کسب تجربه‌ی کاری مرتبط با یک شغل خاص را می‌دهد. 
 
تحصیلات تکمیلی
اگر شما دوره‌ی لیسانستان را تمام کردید، چگونه می‌فهمید برای گذراندن دوره‌ی تحصیلات تکمیلی در نیوزلند قدم بعدی چیست؟ تصمیم برای گذراندن یا نگذراندن دوره‌ی تحصیلات تکمیلی گام بزرگی است. این به معنای فدا کردن زمان بیشتر و دور ماندن از دنیای کار است، اما می‌تواند به معنای سرمایه‌گذاری ارزشمند در دراز مدت نیز باشد.
 

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.