با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

پول و هزینه‌های زندگی

از پولتان بیشترین استفاده را کنید

 دانستن اینکه برای زندگی روزانه چقدر نیاز دارید، نقطه‌ی شروع خوبی است، اما بیاد داشته باشید که هزینه‌ی زندگیتان به شهر محل تحصیلتان در نیوزلند بستگی دارد.

نیوزلند مالیات بر کالا و خدمات (GST) 15% دارد که به قیمت اکثر کالاها اضافه می‌شود.

گزینه‌های بانکداری و پرداختی شما
واحد پول نیوزلند دلار نیوزلندی (NZ$) است. 

زمانی که نوبت به مدیریت پول می‌رسد، چندین انتخاب پیش روی شماست. شما می‌توانید یک حساب بانکی در هر یک از بانک‌های بین‌المللی یا اتحادیه‌های اعتباری افتتاح کنید و اینکار را می‌توانید قبل یا بعد از رسیدن به نیوزلند انجام دهید. زمانی که حسابی را افتتاح کردید، باید تاییدیه‌ی الکترونیکی ثبت نام (eCoE)، نامه‌ی پذیرش و فرم‌های شناسایی دیگر را بگیرید. ممکن است به شماره اداره‌ی مالیات بر درآمد داخلی نیوزلند (IRD) نیز احتیاج داشته باشد، این عدد را می‌توانید از وبسایت مالیات بر درآمد بگیرید.
بسیاری از بانک‌ها حساب‌های دانشجویی را به شما پیشنهاد می‌دهند که مزایایی همچون بانکداری رایگان، پرداخت‌های بدون بهره و تخفیف‌های مسافرتی دارند.

تلفن و اینترنت خود را مدیریت کنید
احتمالا می‌خواهید به محض رسیدن به نیوزلند تلفن و اینترنت خود را بگیرید.
با اینکه شرکت‌های ارائه دهنده‌ی تلفن مختلفی در نیوزلند وجود دارند، شما سه گزینه‌ی اصلی دارید:
تلفن ثابت: معمولا در صورتی نیاز است که خارج از محوطه‌ی دانشگاه باشید. ممکن است مرتبط کردن خط ثابتتان به اینترنت کار خوبی باشد، یا ممکن است تصمیم بگیرید کلا خط ثابت نداشته باشید و از تلفن همراهتان استفاده کنید.
تلفن همراه- پیش پرداخت: به شما این امکان را خواهد داد که بدانید چه مقدار مصرف کرده‌اید و می‌توانید هر زمان که بخواهید استفاده از آن را متوقف کنید. سیم کارت‌های پیش پرداختی بطور گسترده در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های محلی و همچنین فروشگاه‌های گوشی تلفن همراه در دسترس است و هر زمان که بخواهید خدماتش را لغو می‌کنید.
تلفن همراه- قراردادی: بسته به مدت زمانی که در نیوزلند می‌مانید و میزان استفاده از دستگاه تلفن همراه، می‌توانید از طرح‌های ماهانه‌ی مختلف استفاده کنید. 
همانند ارائه دهندگان تلفن همراه، شرکت‌های مختلفی نیز خدمات اینترنتی در نیوزلند ارائه می‌دهند و طرح‌های اینترنت بسته به محدودیت‌های دانلود و محل زندگی شما متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید برای پیدا کردن طرحی که نیازهای شما را برطرف کند جستجوی کافی بکنید.
اکثر موسسات آموزشی Wi-Fi رایگان ارائه می‌دهند که شما می‌توانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبورتان به آن‌ دسترسی داشته باشید. اگر نمی‌توانید از طریق لپ‌تاپ یا کامپیوترتان را به اینترنت وصل کنید، معمولا می‌توانید از سیستم‌های موجود در کتابخانه دانشگاه، کتابخانه‌های عمومی یا کافی نت‌ها استفاده کنید.
برخی از مکان‌ها Wi-Fi رایگان ارائه می‌دهند، اما مثلا برخی از کافی نت‌ها اینترنت را بصورت ساعتی می‌فروشند. فراموش نکنید که امنیت شبکه‌ای را که به آن متصل هستید، بررسی نمایید.
 
برقراری تماس‌های بین‌المللی
تماس‌های بین‌المللی می‌توانند کمی گرانتر از تماس‌های داخلی باشند. شما می‌توانید یک کارت تلفنی بین‌المللی بخرید یا از گزینه‌های آنلاین مانند Skype یا Face time استفاده کنید. شما می‌توانید سیم کارت‌های تماس بین‌المللی را براحتی از فروشگاه‌ها تهیه کنید.
برای تماس گرفتن با یک شماره‌ی نیوزلندی از کشورهای خارجی، باید کد کشور 64، کد منطقه و سپس شماره تلفن را وارد کنید.
برای تماس گرفتن با کشورهای دیگر از بریتانیا، کد 00، کد کشور مربوطه و کد منطقه (درصورت نیاز) و سپس شماره تلفن را وارد نمایید.

مقالات مرتبط
 
مغازه‌ها و رستوران‌ها
از مغازه‌ها گرفته تا سالن‌های غذاخوری، گزینه‌های زیادی برای خوردن و خرید کردن در نیوزلند دارید.

حمل و نقل
در طول تحصیل می‌توانید شهرستان یا شهر محل تحصیل و یا بخش‌های دیگر نیوزلند را ببینید و گزینه‌های زیادی برای اینکار وجود دارد.

مکان‌های دیدنی
نیوزلند بدلیل دارا بودن کوهستان‌های بلند، دشت‌های وسیع، کوه‌های آتشفشانی و یخچال‌های باورنکردنی دارای چشم‌اندازهای طبیعی زیادی است.

مردم و فرهنگ 
بعنوان یک کشور فاقد مرز زمینی و واقع در اقیانوس آرام، چشم‌انداز نیوزلند پر از شگفتی‌های طبیعی است.
 

مقالات پیشنهادی

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.