با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

محل اقامت

 

خانه‌ی خود را از راه دور انتخاب کنید

 شما چند گزینه‌ی اصلی برای یافتن محل اقامتتان در زمان تحصیل دارید. 

بسته به آنچه که نیاز دارید (و همینطور بودجه) می‌توانید مسکن خصوصی اجاره کنید، در (یا نزدیک به) محوطه‌ی دانشگاه در یک خوابگاه یا پانسیون اقامت کنید، یا با یک خانواده‌ی محلی زندگی کنید. همچنین در زمان رسیدن باید یک محل اقامت کوتاه مدت مانند هتل، هاستل یا محل خواب و صبحانه پیدا کنید. 
زندگی در اقامتگاه‌های متعلق به مدرسه، کالج یا دانشگاه (سالن اقامت) در محوطه‌ی مجموعه‌ی آموزشی می‌تواند مناسب باشد، زیرا دیگر نیازی به پیمودن مسیرهای طولانی نیست و راه خوبی برای پیدا کردن دوستان جدید نیز هست. سالن‌های اقامتی خصوصی نیز معمولا دارای اتاق‌های تک نفره در یک آپارتمان با آشپزخانه / نشمین مشترک هستند و در نزدیکی مرکز شهر یا دانشگاه‌ها واقع شده‌اند.
اجاره کردن یک ملک نیز در صورت تنها بودن به شما احساس امنیت خواهد داد یا به شما اجازه می‌دهد هزینه‌ی اقامتتان را با دوستان هم خانه تقسیم کنید. در صورتی که جوان هستید، اقامت در منزل یک خانواده‌ی محلی نیز به شما تمام تسهیلات زندگی کردن با یک خانواده را می‌دهد.
مهم نیست شما به دنبال کدام گزینه می‌گردید، شما باید نکات زیر را به خاطر بسپارید:
چقدر می‌خواهید هزینه کنید؟ هزینه‌های اضافی مانند اجاره خانه، قبوض برق، گاز یا آب را فراموش نکنید.
چقدر می‌خواهید از محل تحصیل دور باشید و رفت و آمد میان محل و تحصیل و محل سکونت چقدر برای شما آسان است.
دوست دارید به چه مکان‌های دیگری نزدیک باشید، مثلا مراکز خرید، رستوران‌ها، خدمات بهداشتی و غیره.

گزینه‌های اقامتی مختلفی برای شما در انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی وجود دارد. معمولترین گزینه‌ها عبارتند از:
مکان‌های اقامتی متعلق به مدارس، کالج‌ها یا دانشگاه‌ها
سالن‌های اقامتی خصوصی
اقامت در خانه
اقامت کوتاه مدت

سالن‌های اقامتی (خوابگاه‌های متعلق به مدرسه، کالج یا دانشگاه)
ممکن است اقامت در خوابگاه به شما پیشنهاد شود، در این خوابگاه‌ها اتاق مخصوص بخود را دارید اما تسهیلاتی مانند آشپزخانه با دانشجویان دیگر مشترک است. این نوع اقامت می‌تواند فرصت خوبی برای دوستیابی باشد و معمولا مقرون بصرفه نیز هست. اکثر خوابگاه‌ها متعلق به خود دانشگاه هستند اما بعضی نیز مالکیت خصوصی دارند. خوابگاه معمولا یک کارمند دارد. این کارمندان آرامش خوابگاه را بررسی کرده و به شما مشاوره داده یا از شما حمایت می‌کنند. 

خوابگاه‌های خصوصی
این خوابگاه‌ها معمولا اتاق‌های یک نفره هستند که در آپارتمان‌هایی با آشپزخانه/سالن نمیشن جداگانه قرار گرفته‌اند. این خوابگاه‌ها مکان‌هایی امن و مناسب برای دانشجویان بحساب آمده و معمولا نزدیک به مرکز شهر یا دانشگاه واقع شده‌اند و دارای امکاناتی همچون wifi، محل مطالعه، مناطق عمومی، بیمه‌ی وسایل و قبض‌های جداگانه هستند.

اقامت خصوصی
بسیاری از دانشجویان بریتانیا در خانه‌های اجاره‌ای زندگی می‌کنند. این امر مخصوصا برای دانشجویان سال دومی بسیار معمول است. دانشجویان می‌توانند تنها یا همراه با دوستانشان مکانی را اجاره کنند. خانه‌های مشترک دانشجویی در بریتانیا عادی است، این کار به کاهش هزینه‌ها کمک کرده و می‌تواند جالب و اجتماعی کننده باشد. اگر در فکر اجاره کردن هستید، باید در مورد هزینه‌هایی همچون قبض گاز، برق و آب و مجوز تلویزیون نیز فکر کنید. بیشتر مکان‌های اقامتی دانشجویی مبله هستند، اما شما نیز باید چیزهایی مثل وسایل آشپزخانه و اتاق خواب بخرید. 
صاحب‌خانه‌ها و/یا مشاورین املاک معمولا بعنوان بخشی از فرایند درخواست به کارت‌های شناسایی معتبر، اسناد و سپرده نیاز دارند. هر ملکی که بصورت خصوصی اجاره می‌شود نیازمند یک اجاره نامه‌ی امضا شده است.

اقامت در منزل
اقامت در منزل حالتی است که دانشجو در خانه‌ی یک خانواده‌ی بریتانیایی اقامت می‌کند. این نوع اقامت بخصوص برای دانشجویان انگلیسی زبان و دانشجویان جوانتر معمول است. در این روش فرصت بزرگی برای تجربه‌ی فرهنگ بریتانیایی خواهید داشت. شما باید با دانشگاه، مدرسه یا کالجتان صحبت کنید تا ببینید امکان انجام چنین کاری برایتان هست یا نه، و یا اینکه به شرکت‌هایی همچون Hosts International و British Homestays مراجعه نمایید. 

اقامت کوتاه مدت
زمانی که به بریتانیا می‌رسید، یا اگر خانواده یا دوستی برای دیدن شما به بریتانیا می‌آید، باید یک محل اقامت کوتاه مدت بیابید. هتل‌ها و مکان‌های خواب و صبحانه (یا به اصطلاح B&Bها یا مهمانخانه‌ها) ممکن است گران باشند، اما تخفیف‌های آنلاینی نیز دارند. خوابگاه‌های جوانان یا خوابگاه‌ها جهانگردان معمولا گزینه‌های ارزان قیمت‌تری هستند، و همچنین ممکن است موسسه‌ی آموزشیتان هاستل‌هایی به شما معرفی کند. اگر برای یافتن محل اقامتتان نیازمند کمک هستید، با اداره‌ی خوابگاه‌های دانشگاه یا خدمات دانشجویی در تماس باشید.
 

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.