با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

 

 پول و هزینه‌های زندگی

از پولتان بیشتر استفاده کنید

 شما می‌خواهید از یک زندگی تحصیلی سالم و شاد در بریتانیا لذت ببرید. دانستن این امر که برای هزینه‌های زندگی چقدر پول نیاز دارید، نقطه‌ی آغاز است، اما در نظر داشته باشید که بسته به مکان زندگی، ممکن است این هزینه‌ها بیشتر یا کمتر شوند.

دولت بریتانیا پیشنهاد می‌کند که:
اگر بیشتر در لندن زندگی می‌کنید (بیش از 50%)، نیازمند 1265 پوند در هر ماه خواهید بود.
اگر اکثر مواقع در خارج از لندن زندگی می‌کنید (بیش از 50% از زمان تحصیل) نیازمند 1015 پوند در هر ماه خواهید بود.
این آمار و ارقام هزینه‌ی تحصیلی شما را شامل نمی‌شود.
وبسایت‌های مفیدی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها بودجه‌ی اقامت در بریتانیا را تخمین بزنید. یکی از گزینه‌ها Expatistan است که هزینه‌ی زندگی در بریتانیا را با استفاده از داده‌های بروز رسانی شده و جمعیت شناختی محاسبه می‌کند. 
گزینه‌های بانکداری و پرداختی شما
در بریتانیا، شما معمولا به پوند و پنس پرداخت می‌کنید. می‌توانید با استفاده از سکه و اسکناس و یا کارت اعتباری خرید کنید.
ممکن است متوجه شوید که ظاهر اسکناس‌های اسکاتلندی و ایرلند شمالی کمی متفاوت است، با اینکه واحد پول یکسان است، اما بانک‌های اسکاتلندی و ایرلندی اسکناس‌های خاص خود را پرینت می‌کنند. این اسکناس‌ها در کل بریتانیا پذیرفته می‌شوند، اگر شما با این مسئله مشکل دارید و می‌خواهید آن‌ها را با اسکناس‌های انگلیسی عوض کنید، می‌تواند اینکار را در هر یک از بانک‌های اصلی بریتانیا انجام دهید.
اکثر بانک‌های بریتانیایی خوشحال خواهند شد که در زمان اقامتتان حسابی در بانک افتتاح کنید. برای افتتاح حساب، شما نیازمند موارد زیر خواهید بود: 
گذرنامه
یک سند تاییدیه از مدرسه، کالج یا دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید
اثبات آدرس شما در وطن و در بریتانیا
اسناد و فرم¬های مربوط به بانک مورد نظر
برای آسانتر کردن این فرایند می‌توانید ابتدا به بانک کشور خودتان مراجعه کنید و ببینید آیا با بانک‌های بریتانیایی روابطی دارند و می‌توانند به شما در افتتاح حساب در بریتانیا کمک کنند یا خیر.
برای بررسی پول موجود در حسابتان می‌توانید:
از خدمات آنلاین یا بانکداری تلفنی استفاده کنید
به شعبه‌ی محلی بانک مراجعه کنید
پول را از خودپرداز برداشت کنید
زمانی که در یک فروشگاه با کارت اعتباری خرید می‌کنید، مانده حساب از آن‌ها بگیرید.
تلفن و اینترنت خود را سازماندهی کنید
احتمالا می‌خواهید به محض رسیدن به بریتانیا تلفن و اینترنت خود را بگیرید.
در مورد تلفن، شما سه گزینه‌ی اصلی دارید:
تلفن ثابت: معمولا در صورتی نیاز است که خارج از محوطه‌ی دانشگاه باشید. ممکن است مرتبط کردن خط ثابتتان به اینترنت کار خوبی باشد، یا ممکن است تصمیم بگیرید کلا خط ثابت نداشته باشید و از تلفن همراهتان استفاده کنید.
تلفن همراه- پیش پرداخت: به شما این امکان را خواهد داد که بدانید چه مقدار مصرف کرده‌اید و می‌توانید هر زمان که بخواهید استفاده از آن را متوقف کنید. سیم کارت‌های پیش پرداختی بطور گسترده در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های بریتانیایی و همچنین فروشگاه‌های گوشی تلفن همراه در دسترس و شامل مجموعه‌ای تماس‌ها، پیام‌های متنی و داده هستند.
تلفن همراه- قراردادی: بسته به میزان استفاده از دستگاه تلفن همراه و نوع استفاده از آن، قراردادی با یک شرکت تلفن همراه بریتانیایی بسته می‌شود که می‌تواند ارزانتر باشد.
برقراری تماس‌های بین‌المللی
تماس‌های بین‌المللی می‌توانند کمی گرانتر از تماس‌های داخل بریتانیا باشند. شما می‌توانید یک کارت تلفن بین‌المللی بخرید (که به شما امتیازات بهتری می‌دهد) یا از گزینه‌های آنلاین مانند Skype یا Face time استفاده کنید. شما می‌توانید سیم کارت‌های تماس بین‌المللی را براحتی از فروشگاه‌ها تهیه کنید.
برای تماس گرفتن با یک شماره‌ی بریتانیایی از کشورهای خارجی، باید کد کشور 44، کد منطقه و سپس شماره تلفن را وارد کنید.
برای تماس گرفتن با کشورهای دیگر از استرالیا، کد 00، کد کشور مربوطه و کد منطقه (درصورت نیاز) و سپس شماره تلفن را وارد نمایید.
 
دسترسی به اینترنت
شما گزینه‌های زیادی برای دسترسی به اینترنت در بریتانیا خواهید داشت، اما فروشگاهی را پیدا کنید که بهترین قیمت را به شما ارائه دهد و محدودیت‌های دانلود مورد نیاز شما را رعایت کند.
اکثر موسسات آموزشی Wi-Fi رایگان ارائه می‌دهند که شما می‌توانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبورتان به آن‌ دسترسی داشته باشید. اگر نمی‌توانید لپ‌تاپ یا کامپیوترتان را به اینترنت وصل کنید، معمولا می‌توانید از سیستم‌های موجود در کتابخانه دانشگاه، کتابخانه‌های عمومی یا کافی نت‌ها استفاده کنید.
برخی از مکان‌ها Wi-Fi رایگان ارائه می‌دهند، اما مثلا برخی از کافی نت‌ها اینترنت را بصورت ساعتی می‌فروشند. فراموش نکنید که امنیت شبکه‌ای را که به آن متصل هستید، بررسی
نمایید.
 
مقالات مرتبط
 
کار کردن در حین تحصیل
کارهای پاره وقت می‌تواند روش خوبی برای کمک کردن به هزینه‌ی زندگی در بریتانیا و همچنین کسب تجربه‌ی کاری در رشته‌ی تحصیلیتان باشد.
خدمات بهداشتی و حمایتی
نقل مکان به یک کشور جدید همیشه آسان نیست. به همین دلیل اکثر مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های بریتانیا برنامه‌های هدایتی به شما پیشنهاد می‌دهند که به یافتن دوستان جدید و شناختن شهر و موسسه‌ی آموزشیتان کمک خواهد کرد.
بیمه
از خود و خانواده‌تان با بیمه محافظت کنید. شما باید با دقت بیمه‌ای را انتخاب کنید که سلامتی، خانه و وسائل شما را پوشش می‌دهد.
 

مقالات پیشنهادی

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.