با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

مردم و فرهنگ

شما به بریتانیا آمده‌اید. باید انتظار موارد زیر را داشته باشید.

 احتمالا الان عکس زیبایی از بریتانیا در دست دارید. بریتانیا یکی از شناخته شده ترین کشورهای جهان است و تاثیرش را می‌توانید در سراسر جهان مشاهده کنید.

بریتانیا از انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی تشکیل شده است. بنابراین شما می‌توانید از جزایر شتلند در سواحل شمالی اسکاتلند تا مجمع‌الجزایر سیلی در جنوب غربی انگلستان و سپس در سراسر دریای ایرلند شمالی سفر کنید، بدون اینکه بریتانیا را ترک کرده باشید! 
تقریبا 65 میلیون نفر بریتانیا را خانه‌ی خود می‌دانند و اکثر آن‌ها در انگلستان اقامت دارند. پایتخت بریتانیا و انگلستان (لندن) بزرگترین شهر کشور است. همانند سایر نقاط بریتانیا، لندن کشوری چندفرهنگی و چند مذهبی است. شما باید به باورهای مذهبی دیگران احترام بگذارید، همانطور که انتظار دارید آن‌ها هم به شما احترام بگذراند. 
زبان انگلیسی زبان رسمی بریتانیا است، اما تنها زبان مادری نیست. ممکن است در ولز زبان ولزی، در اسکاتلند زبان گیلیک یا اسکاتز، در ایرلند شمالی و کورنیش در کورنوال زبان گیلیک ایرلندی بشنوید. با این حال مهارت‌های زبان انگلیسی شما برای سفرهای روزانه‌تان کافی
خواهد بود، زیرا مردم در سراسر بریتانیا انگلیسی روان صحبت می‌کنند. 
 
آب و هوا
زمانی که بریتانیا را تصور می‌کنید، احتمالا به باران فکر خواهید کرد، اما همیشه اینطور نیست.
آب و هوای بریتانیا می‌تواند غیرقابل پیش‌بینی باشد، اما بندرت به شرایط فوق العاده می‌رسد. هوا می‌تواند چندین بار در یک روز تغییر کند، اما حتی اگر پیش‌بینی هوا بگوید امروز هوا گرم و خشک است، می‌توانید یک ژاکت گرم و یک چتر نیز در کیفتان داشته باشید!
بطور کلی شرایط هوایی زیر را در هر فصل تجربه خواهید کرد:
تابستان (ژوئن تا آگوست): معمولا بهترین (و گرمترین) آب و هوا، با روزهای تابستانی طولانی و جریان‌های طوفانی گاه به گاه.
پاییز (سپتامبر تا نوامبر): دمای هوا شروع به کاهش می‌کند، و روزها می‌توانند معتدل و خشک یا مرطوب و بادی باشند.
زمستان (دسامبر تا فوریه): سردترین فصل سال، با دمای انجماد و احتمال بارش برف
بهار (مارس تا می): آب و هوای خوب و ترکیبی از جادوی افتاب و بارش ناگهانی. 

باید به یاد داشته باشید که ساعتتان را در دومین یکشنبه‌ی ماه مارس یک ساعت جلو بکشید، زیرا این روز آغاز زمان صرفه‌جویی در زمان نور روز (ساعت تابستانی) در بریتانیا است. ساعت تابستانی به شما اجازه می‌دهد در بهار، تابستان و پاییز بیشتر از ساعات گرم لذت ببرید، زیرا نور روز بیشتری را در عصر دریافت خواهید کرد.

سیاست و حکومت
گاهی مردم فکر می‌کنند که بریتانیا تحت حکومت ملکه است، اما خانواده‌ی سلطنتی فقط نقشی تشریفاتی دارند. بریتانیا دارای دموکراسی پارلمانی است، به این معنی که دولت بریتانیا توسط مردم و از طریق انتخابات عمومی انتخاب می‌شوند (معمولا هر پنج سال رخ می‌دهد).
دولت بریتانیا توسط نخست وزیر اداره می‌شود که از طریف اعضای کابینه (متشکل از اعضای ارشد دولت) و وزرا پشتیبانی می‌شود. دپارتمان‌های دولتی و ادارات آن‌ها نیز مسئول اجرای قوانین دولتی هستند.
پارلمان از دولت جداست و از مجلس عوام و اعیان تشکیل شده است. کار پارلمان نظارت بر اجرای قوانین، بحث در مورد مسائل و تصویب قوانین جدید و وضع مالیات است.
تصمیم‌گیری در مورد خدمات عمومی نیز توسط شوراهای دولتی محلی اتخاذ می‌شوند.
اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی دولت‌های تفویضی خود را دارند که مسئولیت بسیاری از مسائل سیاسی مانند بهداشت، آموزش و پرورش و حمل و نقل را بر عهده دارند. 

مقالات مرتبط
 
پول و هزینه‌های زندگی
می‌خواهید از یک زندگی دانشجویی شاد و سالم در بریتانیا لذت ببرید. دانستن اینکه برای هزینه‌های زندگی چقدر پول احتیاج دارید نکته‌ی مهمی است، اما بیاد داشته باشید، هزینه‌ی زندگیتان بسته به محل زندگی می‌تواند بیشتر یا کمتر شود.

فروشگاه‌ها و رستوران‌ها
از سوپرمارکت‌ها گرفته تا فروشگا‌ه‌های تخصصی؛ بازارهای کشاورزی تا غذاخوری‌های خوب، شما گزینه‌های بیشماری برای خرید و غذا خوردن در بریتانیا خواهید داشت.

حمل و نقل
زیبایی بریتانیا در این است که بریتانیا کشوری کوچک است، بنابراین می‌توانید به آسانی و با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی یا با دوچرخه، ماشین یا هواپیما سفر کنید.
 

مقالات پیشنهادی

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.