با ما صحبت کن arrow

hipchat زنگ زدن
text.skipToContent text.skipToNavigation

حمل و نقل

سفر آسان و سریع از نقطه‌ی A به B

 زیبایی بریتانیا در این است که بریتانیا کشوری کوچک است، پس به راحتی می‌توانید با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی یا با دوچرخه، ماشین یا هواپیما سفر کنید. می‌توانید از تخفیف‌های سیستم حمل و نقل بریتانیا استفاده کند، اما اول تحقیق کنید، زیرا برای برخی از کارت‌های ویژه‌ی سفر باید درخواست بدهید یا مدارکی بهمراه داشته باشید.

سفر کردن با قطار
قطار زیر زمینی (یا اصطلاحا Tube) به شما اجازه می‌دهد به آسانی داخل شهر لندن سفر کنید. اگر دانشجوی تمام وقت باشید می‌توانید برای بلیط قطار تخفیف بگیرید یا از Oyster card استفاده کنید. 
اگر می‌خواهید به شهرهای دیگر و یا شهرستان‌های بریتانیا سفر کنید، قطار گزینه‌ی خوبی است، اما می‌تواند گران باشد. البته اگر بلیط خود را بصورت آنلاین تهیه کنید می‌توانید از تخفیف خرید آنلاین استفاده کنید.

استفاده از اتوبوس
شما می‌توانید در شهرها و شهرستان‌های سراسر بریتانیا با استفاده از کارت سفر یا اویستر کارت سوار اتوبوس شوید و یا مستقیما از راننده بلیط بخرید. 
برای مسافت‌های طولانیتر می‌توانید از اتوبوس‌های بین شهری استفاده کنید اما باید یک بلیط تهیه نمایید. می‌توانید قبل از خرید بلیط در مورد تخفیف دانشجویی از شرکت فروشنده بلیط سوال بپرسید.

رانندگی در جاده
اگر می‌خواهید در بریتانیا رانندگی کنید باید یک گواهینامه و بیمه‌نامه‌ی معتبر داشته باشید. همچنین باید از تمام قوانین جاده‌های محلی نیز مطلع باشید.
اگر ترجیح می‌دهید شخص دیگری رانندگی کند، تاکسی‌هایی بنام Black cabs وجود دارند که می‌توانند گزینه‌ی خوبی برای فواصل کوتاهتر باشند، یا شما می‌تواند از قبل یک مینی کب رزرو کنید یا او را بصورت خصوصی استخدام نمایید.

دوچرخه‌سواری در اطراف شهر
دوچرخه‌سواری ارزان است و می‌تواند به تناسب اندام شما کمک کند، اما برای دوچرخه سواری باید ایمن بمانید و قوانین جاده‌ها را بلد باشید. اگر خودتان دوچرخه ندارید، می‌توانید دوچرخه‌ای از دانشگاه اجاره کنید، یا اگر در لندن زندگی می‌کنید، از یکی از صدها ایستگاه اطراف شهر دوچرخه بگیرید.

مقالات مرتبط
 
مردم و فرهنگ
احتمالا الان عکس زیبایی از بریتانیا در دست دارید. بریتانیا یکی از قابل تشخیص‌ترین کشورهای جهان است و تاثیرش را می‌توانید در سراسر جهان مشاهده کنید.
مکان‌های دیدنی
مجبور نیستید اوقات فراغتتان را در خانه بگذرانید، مکان‌های فوق‌العاده‌ی زیادی در اطراف بریتانیا وجود دارد، و دسترسی به این مناطق معمولا آسان (و نسبتا ارزان) است.
 

مقالات پیشنهادی

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.