با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

سیستم آموزشی ایالات متحده

هرآنچه که باید در مورد سیستم آموزشی در ایالات متحده بدانید

 تجربه‌ی تحصیل در کالج‌های امریکای مثل هیچ جای دیگری نیست. بدلیل وجود دانشگاه‌های برتر و موسسات تخصصی منحصر بفرد، تعداد زیادی گزینه¬ی تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد از سراسر جهان وجود دارد.

این سیستم چگونه کار می‌کند
آموزش عالی در ایالات متحده به سه نوع موسسه‌ی اصلی تقسیم می‌شود:
کالج‌های محلی یا جوانان
مدارس فنی‌حرفه‌ای
کالج‌ها یا دانشگاه‌ها.
کالج‌های محلی یا جوانان
کالج‌های محلی گزینه‌هایی مقرون به صرفه هستند و دوره‌های تحصیلی دو ساله را به شما ارائه خواهند داد. پس از فارغ‌التحصیلی شما می‌توانید برای یک دوره‌ی دو ساله‌ی دیگر در دانشگاه اقدام کنید و مدرک کارشناسی دریافت نمایید.

مدارس فنی حرفه‌ای
مدارس فنی حرفه‌ای برای دانش‌اموزان علاقه‌مند به آموزش عملی و کاریابی گزینه‌ی مناسبی هستند. این مدارس معمولا دوره‌های کوتاه مدت و متمرکز بر حرفه ارائه می‌دهند تا شما را برای کار در مشاغلی همچون بهداشت دهان و دندان، مهندس مکانیک، سرآشپزی یا مشاغلی که نیازمند مدرک نیستند آماده کنند. 

دانشگاه‌ها
تحصیلات کارشناسی در امریکا شامل آموزش عمومی و علوم تخصصی است. دانشجویان می‌توانند واحدهای درسی متعددی علاوه بر رشته‌ی اصلی خود انتخاب کنند و پس از تکمیل تعداد مشخصی واحد (ساعات معتبر) اختصاصی مدرک کارشناسی خود را دریافت کنند.
عبارت "ساعات معتبر" اشاره به ساعت‌های صرف شده در هفته در یک کلاس درس دارد. هر برنامه‌ی آموزشی ساعات مشخصی دارد که دانشجو باید آن‌ها را بگذراند و هر دانشگاه ساعات مورد نیاز خاص خود را برای فارغ‌التحصیلی تعیین می‌کند. 
دو نوع دانشگاه در ایالات متحده وجود دارند:
دانشگاه‌های دولتی (بیشتر دانشگاه‌های ایالات متحده). این دانشگاه‌ها با بودجه‌ی دولتی تاسیس شده و ادامه بکار می‌دهند.
دانشگاه‌های خصوصی (ترکیبی از انتفاعی و غیرانتفاعی). تقریبا 20% از دانشجویان ایالات متحده در دانشگاه‌های خصوصی تحصیل می‌کنند.
 
دانشکده‌های تحصیلات تکمیلی
Graduate school در ایالات متحده بعنوان دانشگاه‌های Postgraduate در کشورهای دیگر شناخته می‌شوند. این دانشکده‌ها معمولا با دانشگاه‌هایی مرتبط هستند که مدرک کارشناسی (لیسانس) ارائه می‌دهند. دانشکده‌های تحصیلات تکمیلی دارای مدارک کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی هستند.
دو مدرک اصلی برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی در ایالات متحده وجود دارد: کارشناسی ارشد و دکتری.
برنامه‌های کارشناسی ارشد در ایالات متحده در بسیاری از دانشگاه¬ها ارائه می‌شوند و دارای دو دوره‌ی اصلی دانشگاهی و تخصصی هستند. 
بالاترین مدرک در ایالات متحده دکتری تخصصی است. دانشجویان در این دوره باید یک تحقیق چشمگیر انجام دهند. دانشجویان دکتری در ایالات متحده باید علاوه بر تمرکز بر تحقیقاتشان دوره‌های درسی و آزمایشات عملی بگذرانند.

سال تحصیلی
اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌ها از آگوست تا دسامبر و ژانویه تا آوریل فعالیت می‌کنند. البته چندین مدرسه‌ی تابستانی نیز وجود دارند که از ماه مه و اوت فعالیت دارند. 
بسته به دانشگاه، مقاطع کارشناسی می‌توانند در طول سه تا چهار سال تحصیلاتشان را تکمیل نمایند. برنامه‌های کارشناسی ارشد نیز بین یک تا دو سال طول می‌کشند. 
مقاطع دکتری یا برنامه‌های PhD نسبت به کشورهای دیگر کمی بیشتر طول می‌کشند و معمولا چهار تا هفت ساله هستند. مقاطع دکتری معمولا فازهای مختلفی من جمله کلاس‌ها، آزمون‌های تاییدی و سپس نامزدی دکتری و تمرکز بر پایان‌نامه را دارند.

سبک تدریس و یادگیری
دانشگاه‌های ایالات متحده اهمیت زیادی برای تنوع قائلند که به معنای کلاس‌هایی متشکل از دانشجویاتی با سنین، مذاهب و ملیت‌های متفاوت است. این امر محیطی محرک و غنی ایجاد خواهد کرد که افراد را به درک فرهنگی و برقرار ارتباط تشویق می‌کند.
از آنجاکه سیستم آموزشی امریکایی بر یادگیری عملی و در نتیجه پرورش خلاقیت، تفکر مستقل و بحث و گفتگو متمرکز است، پس این کشور مکان خوبی برای تحصیل می‌باشد.
اساتید شما بجای یادگیری حفظی (حفظ کردن از طریق تکرار) بر درک جامع یک مبحث تمرکز دارند. بنابراین انتظار می‌رود تفکر فردی شما رشد کرده و بتوانید تفکرات خود را با سایر افراد نیز به اشتراک بگذارید. در ایالات متحده تاکید بر یادگیری و مهارت‌های تفکر است و فقط نمرات و تکمیل امتحانات مد نظر اساتید نمی‌باشد.

کلاس‌های دانشگاهی ترکیبی از سخنرانی و دوره‌های مشورتی هستند. یک کلاس شفاهی می‌تواند با حضور بیش از 200 دانشجو از رشته‌های مختلف در یک کلاس تشکیل شود. دوره‌های مشورتی معمولا کوچکتر هستند و تنها 30 دانشجو در هر دوره شرکت خواهد کرد. در دوره‌های مشورتی شما در مورد موارد مختلف کلاس شفاهی با همکلاسی‌ها و استادتان بحث می‌کنید. 
اساتید شدیدا در دسترس هستند و دانشجویان می‌توانند بصورت خصوصی صحبت کرده و آن‌ها را در اتاقشان ملاقات کنند تا در مورد هر یک از مسائلی که دارند صحبت و گفتگو نمایند. 

هزینه‌ها و بورسیه‌های تحصیلی
تنوع بالایی در هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی در ایالات و برنامه‌های آموزشی مختلف وجود دارد. آموزش گرانترین بخش از هزینه‌های تحصیلی شما است. قیمت آموزش می‌تواند در محدوده‌ی 10000 تا 55000 دلار در هر سال باشد.
مطالعات زبان انگلیسی: 700 تا 2000 دلار در ماه
کالج‌های محلی: 6000 تا 20000 دلار در سال
مقطع کارشناسی: 20000 تا 40000 دلار در سال
برنامه‌های تحصیلات تکمیلی: 20000 تا 30000 دلار در سال.
(هزینه‌ی مدرک MBA، حقوق، پزشکی، دندانپزشکی، برخی از برنامه‌ای طراحی و غیره،می‌تواند بطرز قابل توجهی بیشتر باشد)
مقطع دکتری: 28000 تا 55000 دلار در سال 
(هزینه‌ی اکثر مدارج دکتری کاملا از طریق دستیاری‌های پژوهشی/آموزشی، کمک‌های تحقیقاتی و بورسیه‌ها پرداخت می‌شود).
باید هزینه‌های تحصیلی را پیش از آغاز مطالعاتتان پرداخت کنید. همچنین ممکن است هزینه‌های اضافی مانند مواد مخصوص دوره و دسترسی به امکانات موسسه نیز اضافه شوند.

بورسیه‌های تحصیلی
 برخی از دانشگاه‌ها و مدارس امریکایی بورسیه‌های تحصیلی و جوایزی برای دانشجویان بین‌المللی نخبه در نظر می‌گیرند. مقدار و نوع این جوایز از دانشگاهی (کالجی) به دانشگاه (کالج) دیگر متفاوت است. لازم به ذکر است که رقابت برای بورسیه‌های تحصیلی بسیار شدید است.
 
گام‌های بعدی
موضوعی را انتخاب کرده و ما دوره‌ها مناسب معیارهای شما را خواهیم یافت.
برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران IDP تماس بگیرید.
 

 

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.