با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

خدمات بهداشتی و حمایتی

نقل مکان به یک کشور جدید همیشه آسان نیست

 اگر خود را در معرض قضاوت دیگران دیدید، احساس تنهایی کردید، یا فکر می‌کنید شخصی با شما رفتار بدی دارد، خدمات حمایتی در دسترس شما خواهند بود.

تقریبا تمام دانشگاه‌ها، کالج‌ها، مدارس و موسسات آموزشی خدمات حمایتی ارائه می‌دهند که مخصوصا برای دانشجویان بین‌المللی طراحی شده‌اند.
بعنوان اولین مرحله، شما می‌توانید با نماینده‌ی IDP خود تماس گرفته و از او در مورد گام‌های بعدی مشاوره و راهنمایی بگیرید.
اگر در مورد حقوق خود به عنوان دانشجو مطمئن نیستید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت USA.gov مراجعه فرمایید.

در زمان تحصیل سالم بمانید
ممکن است در زمان ماندن در ایالات متحده به کمک‌های پزشکی نیاز داشته باشید.
اگر در وضعیت اورژانسی هستید، با شماره‌ی 911 تماس بگیرید. این یک تماس رایگان است و شما را به پلیس، آتش‌نشانی و آمبولانس وصل می‌کند. 
سیستم مراقبت‌های بهداشتی ایالات متحده بهترین مراقبت‌های بهداشتی دنیا ارائه می‌دهد، اما این مراقبت‌ها پیچیده و گاها بسیار گران قیمت هستند.
خدمات بهداشتی مختلفی مانند بیمارستان‌های بزرگ و کوچک، اتاق‌های بزرگ و کوچک اورژانس، مطب‌های خصوصی پزشکان، مراکز مراقبت‌های ویژه، کلینیک‌های سرپایی، مطب متخصصین، مراکز جراحی، داروخانه‌ها و کلینیک‌های دانشگاهی وجود دارند.

اتاق‌های اورژانس در ایالات متحده بسیار گرانقیمت هستند و برای موارد خطرناک، بیماری‌ها و یا صدمات حاد طراحی شده‌اند.
اگر در ایالات متحده احساس می‌کنید حالتان خوب نیست، بهترین محل برای شروع کلینیک‌های دانشگاهی هستند. خدمات این کلینیک‌ها معمولا با قیمت کمتر و شاید رایگان ارائه می‌شوند. مراجعه به پزشک عمومی نیز گزینه‌ی دیگری برای شروع مراقبت‌های پزشکی است اما اول شما باید نوبت بگیرید.
یک گزینه‌ی مناسب کلینیک‌های سرپایی یا مراکز مراقبت اورژانسی است، زیرا ساعات کار طولانی دارند، نیازی به گرفتن نوبت نیست و قدرت برخورد با وضعیت‌های پزشکی مختلف را دارند.
زمانی که به ایالات متحده رسیدید، باید بیمه‌ی بهداشتی خصوصی بگیرید. مطمئن شوید که سیاست هر شرکت بیمه دقیقا چه چیزهایی را پوشش می‌دهد، مخصوصا در مورد درمان‌های دندانپزشکی.
اگر نیازمند نسخه‌ی دارویی هستید، یک کپی از نسخه را نگهدارید و برای بازپرداخت به شرکت بیمه بفرستید.

مقالات مرتبط
 
پول و هزینه‌های زندگی
هزینه‌های زندگی روزانه‌ی شما بسته به ایالت و شهر محل زندگیتان متفاوت خواهد بود. یاد بگیرید که در زمان تحصیل در ایالات متحده پول خود را پس‌انداز کنید.

حمل و نقل
چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن در ایالات متحده وجود دارند. اگر می‌خواهید شهرستان و شهر محل زندگی و بخش‌های دیگر ایالات متحده را ببینید، گزینه‌های سفر زیادی به نسبت نیازهای شما وجود خواهد داشت. 

مردم و فرهنگ
ایالات متحده یکی از متنوعترین کشورهای جهان است و بدلیل آنکه اکثر امریکایی‌ها از زمینه‌های قومیتی مختلف آمده‌اند، تجزیه‌ی قومیتی جمعیت ایالات متحده کاری دشوار است. 

کار کردن در حین تحصیل
مشاغل مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی در ایالات متحده وجود دارد. در این بخش در مورد این مشاغل بیشتر بخوانید.
 

مقالات پیشنهادی

اشتغال در حین تحصیل

 چندین دسته اشتغال برای دانشجویان بین المللی در ایالات متحده وجود دارد که در اینجا درباره آنها اطلاعات کسب کنید.

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.