با ما صحبت کن arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

مردم و فرهنگ

می‌خواهید به ایالات متحده بروید؟ این چیزی است که انتظار خواهید داشت.

 ایالات متحده‌ی امریکا یا به اختصار USA و یا U.S بعنوان یکی از ابرقدرت‌های دنیا در اقتصاد و تاثیر سیاسی بر دنیا شناخته می‌شود.

این کشور از نظر نوآوری و کارآفرینی بسیار مشهور است و کارآفرینی عامل محرک اصلی رشد فرهنگی و اقتصادی این کشور است.
 
جمعیت و شهرها
ایالات متحده‌ی خانه‌ی بیش از 324 میلیون نفر بوده و سومین کشور بزرگ دنیا از نظر جمعیتی است.
از نظر تاریخی، مهاجرت به ایالات متحده (پس از کشف توسط اروپایی‌ها) عمدتا از انگلستان و کشورهای اروپایی دیگر و سپس از امریکای لاتین و آسیا صورت گرفته است. پنج کشوری که بیشترین مهاجران در ایالات متحد را در طول ده سال اخیر داشته‌اند (آمار سال 2015) عبارتند از مکزیک، هند، چین، فیلیپین و کوبا.
ایالات متحده از 50 ایالت تشکیل شده، با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس اطلس شمالی، از شمال با کانادا و از جنوب با مکزیک هم مرز است. ایالات متحده بخش اعظم قاره‌ی امریکای شمالی را بخود اختصاص داده و از طریق ایالت آلاسکا به شمال غرب و هاوایی در اقیانوس آرام می‌رسد.
با توجه به این مساحت بزرگ، ایالات متحده به چهار منطقه‌ی اصلی تقسیم می‌شود: غرب، غرب میانه، جنوب و شمال شرقی. هر یک از این مناطق به دو یا چند موقعیت اماری تقسیم می‌شود.
با توجه به گستردگی میان خیابان‌های شلوغ شهرهای کشور، دشت‌های گسترده، رشته کوه‌ها، شهرهای ساحلی و شهرهای آرام کشور، امکان تعریف جغرافیایی ایالات متحده با یک عبارت واحد وجود ندارد.

آب و هوا
اقلیم ایالات متحده بدلیل تفاوت در عرض جغرافیایی و ویژگی‌های جغرافیایی متنوع کشور از ساحلی به ساحل دیگر بسیار متفاوت است. 
فصل‌های ایالات متحده عبارتند از:
زمستان (دسامبر تا فوریه)
بهار (مارس تا می)
تابستان (ژوئن تا آگوست)
پاییز (سپتامبر تا نوامبر).
بخش عمده‌ی جنوبی ایالات متحده اقلیم مرطوب قاره‌ای یا نیمه گرمسیری با چهار فصل متفاوت دارد. جنوب شرقی زمستان‌های ملایم و غرب، زمستان‌های سردتر با احتمال بارش برف و بارندگی مکرر دارد.
هاوایی معمولا شرایط آب و هوایی گرمسیری با فصول سرد و مرطوب در طول ماه‌های زمستان و فصول خشک در طول ماه‌های تابستانی دارد. از سوی دیگر، آلاسکا شرایط قطبی و فصول زمستان و تابستان بسیار متمایزی را به دلیل تغییرات دمایی قابل توجه بین دو فصل تجربه می‌کند.

سیاست و حکومت
بنیانگذاران ایالات متحده که قانون اساسی را پایه‌گذاری کردند، مطمئن شدند که این قانون برای جدایی قدرت‌ها یا سه شاخه‌ی متمایز دولتی نگارش شده است، بدین ترتیب که قانونگذار قوانین را تصویب می‌کند، قدرت اجرایی قوانین را به مرحله‌ی اجرا در می‌آورد و قاضی قانون را ارزیابی می‌کند.
دولت ایالات متحده بعنوان یک دموکراسی با دو بدنه‌ی قانونی مجلس سنا و مجلس نمایندگان شناخته می‌شود. مجلس سنا 100 سناتور انتخابی دارد (دو سناتور در هر ایالت که شش سال فعالیت می‌کنند) در حالی که مجلس نمایندگان 435 نماینده‌ی رای دهنده دارند. تعداد نمایندگان از هر ایالات در مجلس نمایندگان بر اساس جمعیت آن ایالت تعیین می‌شود. هر نماینده در یک دوره‌ی دو ساله خدمت کرده و انتخابات مجددا برگزار می‌گردد.

شاخه‌ی اجرایی شامل رئیس جمهور ایالات متحده، معاون اول رئیس جمهور و کابینه است. یک رئیس جمهور می‌تواند حداکثر دو دوره‌ی چهار ساله در مقام خود باقی بماند.
شاخه‌ی قضایی از سیستم قضاوت تشکیل شده که شامل: دیوان عالی، دادگاه تجدید نظر ایالات متحده، دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده، دادگاه‌های ایالتی و دادگاه‌های شهرستانی است.
هر حوزه‌ای که دولت فدرال نتواند مستقیما آن را کنترل کند، توسط دولت‌های ایالتی قانونگذاری می‌شود که پس از دولت فدرال قرار گرفته‌اند و از سه شاخه‌ی قانونگذاری، اجرایی و قضایی تشکیل شده‌اند.

قومیت و دین
ایالات متحده یکی از متنوعترین کشورهای جهان است و بدلیل آنکه اکثر امریکایی‌ها از زمینه‌های قومیتی مختلف آمده‌اند، تجزیه‌ی قومیتی جمعیت ایالات متحده کاری دشوار است. 
تنوع قومیتی بالای مردم یک کشور سبب تنوع گسترده‌ی اعتقادات و اعمال مذهبی نیز خواهد شد. بسیاری از امریکایی‌ها معتقدند که دین نقش مهمی در زندگیشان ایفا می‌کند و از این نظر در میان کشورهای توسعه یافته منحصر بفرد است.

مردم بومی
مردم بومی ایالات متحده را بومیان امریکایی می‌نامند، اما با عنوان سرخپوستان امریکایی یا سرخپوستان نیز شناخته می‌شوند. بومیان امریکایی به افرادی اطلاق می‌شود که اجدادشان پیش از ورود کریستوف کلمب در سال 1492 در این کشور بوده‌اند.
این مردم قبیله‌ها و گروه‌های متمایزی را ایجاد کردند که تا به امروز دست نخورده باقی مانده‌اند.

زبان و لهجه
ایالات متحده زبان رسمی ندارد، با اینحال 80% از مردمش به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.
استفاده از زبان انگلیسی در ایالات متحده نتیجه‌ی استعمار امریکایی‌ها توسط انگلیسی‌هاست. از زمانی که اولین مهاجران انگلیسی زبان در قرن هفدهم به امریکا آمدند، انگلیسی امریکایی تحت تاثیر زبان‌های غرب افریقا و بومیان امریکا، آلمانی، ایرلندی‌، اسپانیایی و زبان‌های دیگر مهاجران‌ قرار گرفت.


طیف وسیعی از لهجه‌ها را می‌توان در کشور یافت. در نتیجه رمزگشایی زبان انگلیسی امریکایی می‌تواند برای تازه واردها مشکل باشد.
امریکایی‌ها زبان عامیانه‌ی خاص خود را دارند و شما خیلی زود با کلماتی از قبیل buck (دلار)، bail (به سرعت رفتن)، یا raincheck (برنامه‌ریزی مجدد) آشنا خواهید شد.

گام‌های بعدی
موضوعی را انتخاب کرده و ما دوره‌ها مناسب معیارهای شما را خواهیم یافت.
برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران IDP تماس بگیرید.
 

لطفا یک مقطع تحصیلی انتخاب کنید

موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • تایپ کنید،از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

  • موضوع را وارد کنید، از لیست انتخاب کنید یا دکمه سرچ را بزنید

لطفا نام موسسه را تایپ و انتخاب کنید

  • 3 حرف از نام دانشگاه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.

  • نام دانشگاه یا مدرسه را وارد کرده و از لیست انتخاب نمایید.