Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

2021 Guardian Üniversite Sıralamalarına Göre Birleşik Krallık'taki En İyi 10 Üniversite

Guardian Üniversite sıralamalarına göre, 2021 yılının Birleşik Krallık’ta yer alan en iyi üniversiteleri listesi açıklandı. Birleşik Krallık’ta birçok üniversite ve 24 okulun bir araya gelerek eğitim standartlarını koruduğu Russell Group Üniversitelerinin yarısından fazlasıyla bağlantısı olan IDP Türkiye, sizlerin bu üniversitelerden birinde eğitim alabilmeniz için ücretsiz desteğini sunabilir. Guardian Üniversite Sıralamaları’na göre Birleşik Krallık’ta yer alan en iyi üniversiteleri birlikte inceleyelim!

1- University of Oxford

Sadece Guardian’ın yaptığı listede değil, Times Higher Education Dünya Üniversiteleri Sıralamalarında da 2017’den beri dünyanın en iyi üniversitesi seçilen University of Oxford, dünya üzerinde araştırma ve eğitimde öncü eğitim kurumu olarak gösterilebilir. Geçmişi 1096’lara kadar giden üniversitenin değil İngiltere’nin, dünyanın en iyi üniversitesi olması pek de şaşırtıcı olmasa gerek. Üniversite, aynı zamanda Russell Group üniversiteleri arasında yerini almaktadır. 

2- University of St. Andrews

Birleşik Krallık’ta, İskoçya’da 1413 yılında kurulmuş köklü bir üniversite olan University of St. Andrews, geçmişi ve geleceği bir arada yansıtmayı başaran bir eğitim kurumu. Cambridge Dük ve Düşesi de bu üniversitenin mezunları arasındadır. Sadece Guardian’ın yaptığı listelerde değil, diğer global üniversite sıralamalarında da 2 ya da 3. Sıralarda yer almayı başarmıştır. 

3- University of Cambridge

İngiltere’nin 2. en eski üniversitesi University of Cambridge 1209 yılında kurulmuştur ve Russell Group üniversiteleri arasında yer alır. Mezunları arasında 110 Nobel ödülü sahibi, 190 Olimpiyat Madalya sahibi ve 47 devlet başkanı bulunması, köklü tarihi ve geleceğe yön veren bir kurum olduğunu konusunda da en büyük işareti sunmaktadır. Üniversitenin ayrıca özerk olarak bağlı olduğu 31 kolej bulunmaktadır. 

4- Durham University

1832 yılında temelleri atılmış Durham University, Birleşik Krallık’taki sıralamalar içerisinde ilk 10’da, dünya sıralamalarında da ilk 100 içerisinde yer alır. Üniversitenin özerk olarak bağlantıda olduğu 16 kolej bulunur. Üniversite, aynı zamanda Russell Group üniversiteleri arasında yer almaktadır. IDP’nin de yakın bağlantılarda olduğu Durham University hakkında daha fazla bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. 

5- London School of Economics and Political Science

İsmi uzun sayılabilecek okul aynı zamanda LSE olarak kısaltılmaktadır. 1895 yılında temelleri atılmış LSE, aynı zamanda Russell Group üniversiteleri arasında yer almaktadır. Merkezi Londra’da olan bu üniversite, 55 devlet başkanı, 18 Nobel ödülü sahibi mezuna sahiptir. İsmi yanıltmasın, üniversite birçok alanda eğitim vermektedir. Araştırma üniversitesi olmasının verdiği özellikle, Londra’da ve çevresindeki çalışmaları birçok alanda etkili olmaktadır.

6- University of Bath 

Kökleri 1886 yıllarına dayansa da, üniversite ünvanını 1971 yılında kazanmış biri olan University of Bath, ulusal sıralamalar içerisinde ilk 10’da yer alırken uluslararası sıralamalarda da, ilk 250 üniversite arasında yer almaktadır (2021 QS – 173, 2021 THE – 201-250). Russell Group üniversiteleri arasında yer almasa da, etkileri inanılmaz olan bu okulda eğitim almak için IDP Türkiye ile görüşebilirsiniz. 

7- Loughborough University

1909’da Technical Institute olarak kurulmuş, daha sonrasında 1966’da üniversite ünvanını almış okullardan biri. Akademik eğitimin yanında pratik, sektörel eğitime de önem veren üniversite, 20 akademik bölüme 100’den fazla araştırma grubuna sahiptir. Ulusal sıralamalarda ilk 10’da yer alan üniversite, Global sıralamalarda da ilk 500’deki yerini korumakta. Üniversite hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için IDP Türkiye ile görüşebilirsiniz. 

8- University of Warwick

1965 yılında kurulmuş üniversite, yüksek akademik ve araştırma standartlarına sahiptir. İstihdam oranları da oldukça yüksek olan üniversite aynı zamanda dünya sıralamaları göz önüne bulundurulduğunda ilk 100 üniversite arasında yer alır. Üniversite hakkında daha fazla bilgi almak için IDP Türkiye’nin uzman danışmanlarıyla görüşebilir, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

9- Imperial College London

1907 yılında Kraliyet tüzüğü ile kurulmuş üniversitelerden biri olan Imperial College London, sadece ülke içerisinde değil, global sıralamalarda da ilk 25 sıralarda yer alır. Sağlık, Mühendislik ve Fen Bilimleri alanında oldukça yüksek başarılar gösterir. Mezunları arasında 14 Nobel ödülü sahibi ve birçok önemli isim yer alır. Üniversite aynı zamanda Russsell Group üniversiteleri arasında yer almaktadır. 

10- Lancaster University

1964 yılında kurulmuş üniversite, ulusal sıralamalarda ilk 10’da yer alırken, uluslararası sıralamalarda da ilk 150 içerisinde yer almayı başarıyor. Eğitimde mükemmelliyete önem veren üniversite aynı zamanda kendisine bağlı 9 tane lisans eğitimi veren kolej bulunmaktadır. 1964 yılından 2004 yılına kadar Prenses Alexandra’nın rektörlüğünü yapmıştır. Üniversite hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve başvuru yapmak için uzman IDP danışmanlarıyla görüşebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim almak, size uygun bölümleri belirlemek ve üniversite başvurunuzu yapmak istiyorsanız IDP Türkiye yardıma hazır. 2021’de İngiltere’de eğitim almak istiyorsanız WhatsApp, Online Chat, Virtual Counselling üzerinden ya da form doldurarak IDP uzman danışmanlarından ÜCRETSİZ yardım alabilirsiniz! 

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!

 
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
 

Önerilen Makaleler

Living-Costs-in-the-UK-Thumbnail.jpg

İngiltere'de Eğitim ve Yaşam Maliyeti

İngiltere’de ki en uygun üniversiteleri, eğitim ücretlerini ve yaşam ücretlerini öğrenin.

370x242 (1).jpg

Birleşik Krallık’ta burslar

İngiltere'de burs mu arıyorsunuz? Listemize göz atın!

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?