Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Çocuğunuzu eğitim görmesi için yurtdışına mı gönderiyorsunuz?

İşte ebeveynlerin IDP’yi seçmesinin 6 nedeni.

Çocuğunuzu eğitim görmesi için yurtdışına göndermeniz onların adına alacağınız en önemli kararlardan biridir. Hayatlarını değiştirecek bir deneyim olan yurtdışında eğitim, çocuğunuzun bir birey olarak gelişmesini,bağımsız olmasını, kariyeri ve kendi yaşamı için çok faydalı beceriler edinmesini sağlayacaktır.

Bu nedenle oğlunuzun ya da kızınızın okumak istediği bölümü,ülkeyi,okulu veya üniversiteyi seçerken bilinçli bir karar alabilmek çok önemlidir.

Yurtdışındaki yüzlerce okul ve üniversitede bulunan birçok seçeneği çocuğunuzla araştırmak için zamanınız ya da deneyiminiz yoksa bu sizin için zor bir durum olabilir:

1. Herşeyi öğrenin

Avustralya,Birleşik Krallık,İrlanda,ABD,Kanada ve Yeni Zelanda’daki 700 den fazla üniversiteler ile ortaklığımız mevcut. Eğitim danışmanlarımız bilinçli bir karar almanıza yardımcı olabilmek adına en iyi ülkelerdeki üniversiteler,şehirler ve iş dünyası hakkında bütün bildiklerini sizinle paylaşacaktır.

2. İsteklerinizi her şeyin üstünde tutuyoruz

Yardımsever ve sıcakkanlı danışmanlarımız çocuğunuzun başarılı olacağı en iyi üniversite veya okulu belirlemek ve seçmek için size yardımcı olacaktır. Çocuğunuzun ihtiyaçları ve kariyer hedefleri doğrultusunda tarafsız ve mütehassıs bir şekilde size yol göstereceklerdir.

3. Uzmanlar çocuğunuzun başvurusu ile ilgilenecek

Yorucu başvuru süreci konusunda endişelenmenize gerek yok. Bölümü ve üniversiteyi seçer seçmez, IDP danışmanınız çocuğunuzun üniversite başvuru formunu doldurmasına,kusursuz bir şekilde kişisel beyanını yazmasına ve gereken diğer önemli dokümanları temin etmesine yardımcı olacaktır.

IDP danışmanınız çocuğunuzun kabul edilme şansının arttırılmasına yardımcı olmak için her şeyin tamamladığından emin olmak adına üniversite veya okul ile şahsen iletişime geçecektir. Başvurunun başarılı olmasının hemen ardından çocuğunuzun üniversitenin teklifini kabul etmesine yardımcı olacağız.

4. Paranızdan tasarruf edin

IDP size ve çocuğunuza bölüm bulmak ve başvuru yapmanızı sağlamak adına hiçbir ücret talep etmiyor bu yüzden ücretsiz bir şekilde tüm kolaylığa sahip oluyorsunuz. Başvuru bizim aracılığımızla yapıldığı taktirde çoğu üniversite başvuru ücretinden feragat ediyor.

5. Öğrenci hizmetlerinin tamamına  sahip olun

Görevimiz yurtdışındaki bir üniversite ya da okulda çocuğunuz için bir yer bulmak adına yardımcı olma konusundan daha da öteye geçmektedir. (IELTS) İngilizce Dil Testini,vize tavsiyesini,uygun sağlık sigortasını seçmek için desteği, konaklama seçeneği ve yeni bir ülkede nasıl banka hesabı açılır konusunu kapsayan tüm öğrenci hizmetlerini sağlıyoruz.

6. IDP ile çocuğunuz daha büyük  bir aileye sahip olacak

IDP çocuğunuz için ikinci bir ailedir. Desteğimiz çocuğunuzun yurtdışına çıkması ve eğitim görmeye başlamasıyla sona ermiyor. Hayatının her evresinde desteklendiğini hissettiğinden emin olmak için elimizden geleni yapmaya hazırız.

Yolculuk öncesi ücretsiz desteğimiz boyunca oğlunuzun ya da kızınızın yeni bir ülkedeki yaşama başlamak için hazırlıklı olup olmadıklarından emin oluyoruz. Ev özlemi, kültür şoku ve yeni bir yere adapte olabilme gibi sorunları ülkeden ayrılmadan önce onlara anlatıyoruz. Yeni bir ülkeye gittikten sonra yerleşmelerine yardımcı olmak için düzenlenen hoş geldin organizasyonları aracılığıyla diğer IDP öğrencileri ve mezunlarıyla iletişime geçmelerini sağlıyoruz.

 

Eğitim hayatlarına güzel bir başlangıç yapmak için çocuğunuza yardım edin. IDP danışmanlarımız size yardım etmek için hazır. Bugün bizimle iletişime geçin.

Recommended Articles

Neden IDP?

Uluslararası eğitimde öncü küresel ölçekte bir kurum olarak, çok değerli bir tecrübe birikimine sahibiz.

GettyImages-736492099.jpg

IDP'yi seçmeniz için 6 neden

Yurtdışında okumak mı istiyorsunuz? İşte IDP'yi seçmeniz için 6 neden

visa-migration.jpg

Vize başvurusu

Yurt dışı eğitiminize başlamadan önce doğru vizeyi aldığınızdan emin olmanız önemlidir. Yanlış vize türüne başvurursanız, eğitiminiz yarıda kalabilir veya iş olanaklarınız kısıtlanabilir.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?