Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

İngiltere'de gezilebilecek alternatif yerler

Ünlü müzeleri, sarayları ve Hyde Park’ı bir yana bırakırsak İngiltere’de gezilip görülebilecek sayısız yerler var. Elbette en ünlü yerleri bir ziyaret etmek, gideceğiniz ülkenin tam anlamıyla turisti olmanız gerekir ancak alternatifleri de değerlendirmeniz İngiltere’yi farklı bir gözle görebilmenize yardımcı olacaktır. 

Postman’s Park 

Londra’da yer alan bu park, 1900’lü yıllardan bu yana başkalarının hayatını kurtarmak için kendi canını vermiş kahramanlar için anıt tabletlere de ev sahipliği yapmaktadır. Huzurlu ve bir o kadar da anlamlı olan bu parkı ziyaret ederek hayat hakkında derin düşüncelere dalabilirsiniz. Web sitesi için linke tıklayabilirsiniz.

postman's park.png

Execution Dock – İdam Rıhtımı

Pek hoş şeyleri çağrıştırmıyor ne yazık ki. Yine de 400 yıl kadar korsanları idam etmek için kullanılmış bu yerin tarihi açıdan oldukça değerli izler taşıdığını inkar edemeyiz. Denizde işlenen tüm suçlar, İngiliz Deniz Kuvvetleri mahkemesinde değerlendirilir ve idam kararı verilen denizciler Thames Nehri’nin Wapping kıyısına yakın olan bu yerde idam edilirmiş. Daha fazla bilgi için bu web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Yaşamak için çok hoş zamanlar değil, yine de bu tarihi yeri görmek alternatifleriniz arasında yer alabilir. 

St. Bartholomew the Great - Kilise

Londra’nın en eski kiliselerinden biri olan bu kilise 1143 yılından beri kullanılmaktadır. Tam bir ortaçağ kilisesi olan bu kilise aynı zamanda birkaç önemli filmde de yer almıştır. Kısaca Great St. Barts olarak da anılan bu kiliseyi, ziyaret etmek için iyi bir alternatif olarak listenize eklenebilir. Ziyaretçi saatleri ve oraya nasıl ulaşabileceğiniz bilgileri için, resmi web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. 

st. bartholomew.png

Bushy Park

Londra’nın ikinci en büyük yeşil alanlarından biri olan bu park, eğer doğa içerisinde vakit geçirmeyi seviyor ve geyikleri görmek istiyorsanız güzel bir alternatif olacaktır. Geyiklerin ve sizlerin korunması açısından bazı önlemler almak gerekebilir. Oraya nasıl ulaşabileceğiniz ve bu güzel parkta hem kendi sağlığınız hem de oradaki canlıların korunması için neler yapabileceğinizle ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

bushy park.png

Primrose Hill

Yine yeşilliklerin içerisinde, Londra’nın siluetini görebileceğiniz Primrose Hill, güneşin batışını izleyebileceğiniz noktalardan biri. Londra’nın korunan 6 manzaralı alanından biridir. Primrose Hill’de aynı zamanda Shakespeare’in doğumunun 300. Yılını kutlamak için 1864 yılında dikilmiş bir Meşe Ağacı da bulunmaktadır. Buradan daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

primrose hill.png

Biz alternatifleri beş taneyle sınırladık ama bu Birleşik Krallık’ta görülmesi gereken sayısız yerin olmadığı anlamına gelmiyor. Yurt dışı eğitiminizde daha fazlasını keşfedebileceğiniz İngiltere için ücretsiz danışmanlık hizmetini IDP Türkiye’den alabilirsiniz. Hedeflerinize en uygun bölüm ve okulların belirlenmesi, okul başvurularından sonra kayıt ve vize işlemlerinde sizlere ücretsiz destek olan IDP Türkiye’nin uzman danışmanlarıyla görüşmek için formu doldurun ya da Whatsapp Hattı ile iletişime geçin. 

Önerilen Makaleler

Why-study-in-the-UK.jpg

Neden Birleşik Krallık’ta eğitim almalısınız?

Uluslararası öğrencilerin Birleşik Krallık’ı neden en iyi eğitim rotası olarak tercih ettiklerini inceleyelim!

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?