Hemen destek alın arrow

hipchat Call
text.skipToContent text.skipToNavigation

Gerçek bir öğrenci deneyimi için Kanada'da görülmesi gereken 5 yer

Derler ki, Kanada’da dünyanın en nazik insanları bulunur, ki bu gerçekten de hem ziyaret etmek için hem de uluslararası öğrencilerin toplum içerisinde kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak için yeterli bir sebeptir. Ancak, lakabı “Great White North” olan ülke birçok mükemmel, büyüleyici, canlı manzaralara ve şehirlere sahiptir. Her ne kadar ülke İngiliz ve Fransız kökene sahip olsa da, Kanada türlü kültürlerin ve toplumların karışımıdır.

Kanada’da nerelere seyahat etmeliyim?

 • Calgary, Alberta.
 • Quebec City, Quebec.
 • Toronto, Ontario.
 • Ottawa, Ontario.
 • Montreal, Quebec.
 • Niagara Şelalesi, Ontario.
 • Victoria, British Columbia.
 • Vancouver, British Columbia.
 • Winnipeg, Manitoba.
 • Banff, Alberta.

Kanada dünyanın 2. en büyük ülkesidir, yine de uzun, mavi tropikal sahillerine sahip olmadığı için gözden kaçmaktadır. Aslında, sahip olduğu sahiller arkasındaki karlarla kaplı dağ zirveleriyle resmedilmeye değer bir fon sağlar. Eğer Kanada vizeniz varsa, ya da gitmeye niyetliyseniz, başlayabileceğiniz bazı yerler:

Niagara Şelalesi: Dünyanın doğal harikası!

Niagara Şelalesi dünyanın doğal harikalarından biridir ve yine dünyanın en bilinen simgelerinden biridir. Su, 170 feet (yaklaşık 52 metre) yükseklikten dökülür ve bu güzel cazibe merkezi her gün milyonlarca ziyaretçiyi kendisine çeker.

Bu heybetli şelale Toronto’dan arabayla yalnızca bir saatlik bir uzaklıkta ve yakından gözlemleyebileceğiniz birkaç noktaya sahiptir. Şelale aynı zamanda yıllar içinde çok sayıda gözüpek kişileri de kendisine çekmiştir. Şelale üzerinde ip üzerinde yürüyen ilki 1859 yılında Charles Blodin’in gerçekleştirdiği toplam 5 ip cambazı olmuştur. Ancak, her saniye 700 bin gallonluk su akışıyla dünyanın en hızlı akışına sahip şelalede bu gösteri amatörler için değildir ve suya atlayan birçok insan hayatını kaybetmiştir.

Daha güvenli zaman geçirmek için Clifton Halls’a inerek hem karnınızı doyurabilir hem de şelalenin tadını çıkarabilirsiniz. Hangi yaşta olursanız olun, Niagara Şelalesi sizler için en çekici bölge olacaktır. Ayrıca golf, kamp alanı, yemek alanı, canlı müzik ve alışveriş gibi arka planda hızla akan suyun eşliğinde eğlenebileceğiniz birçok açık hava etkinliği bulunmaktadır.

Büyük şenliklere meraklı mısınız? Calgary Stampede sizi bekliyor

“Calgary Stampede” milyonlarca lokal ve turisti toplayan çok beklenen 10 günlük etkinlik Temmuz’da gerçekleşir. Calgary Stampade, ilk defa 1880’lerde Calgary’de başlamıştır -Stampade Şehri olarak anılmasının en büyük sebebi de budur- ve kot pantolon, kovboy çizmeleri ve renkli boyanmış kovboy şapkalarıyla insanlarla şehrin Batı Amerikan şehrine dönüştüğü görülür.

“Dünyanın en büyük açık hava etkinliği” olarak bilinen Calgary Stampede, Stampede Park’da gerçekleşir ve araba ya da toplu yaşıma ile kolayca ulaşılabilen büyük park alanına sahiptir. Stampede etkinliğine rodeo yarışması, büyük geçit töreni, vagon yarışları, ilk ulus köyü, konserler, tarımsal şovlar ve eğlenceli fuarlara da dahildir. Ayrıca ücretsiz Stampede Kahvaltısı sağlayan şehir çevresinde yer alan çeşitli kuruluşlardan pancake alabilirsiniz. Country müzik grupları ya da müzisyenleriyle karşılaşırsanız şaşırmayın.

Stampede Park’ını sezon dışında ziyaret ediyor olsanız bile, mekan tutu gerçekleştiren eğlenceler ya da orada yer alan konserler olacaktır.

Rocky Dağlarını duymuş muydunuz?

British Columbia’da yer alan Rock Mountains, 3,000 mil’den fazla alana yayılan ve ziyaretçilerine özellikle de yaz aylarında tatil için oraya giden kalabalıkla beraber miller boyunca eğlence sunar.

Keskin dorukları, çarpıcı şelaleri, buzlu mavi gölleri, acımasız kanyonları ve mağaralarıyla Rockies dünyanın en etkileyici ve nefes kesen yerlerinden biridir.

Eğer hafta sonu için Rockies’i ziyaret etmek istiyorsanız; Canmore, Waterton, Bon Accord kartpostalları ndıran görüntüsüyle sizlere dağ etrafında saatlerce doğa yürüyüşü yapmanızı sağlayabilir.

Ayrıca dünyanın en güzel ve görkemli milli parklarından bazılarına sahiptir; Banff, Yoho, Jasper, Kootenay ve Yellowsyone Milli Parkları bunlardan bazılarıdır.

Resmedilmeye değer karlı zirveli dağlarla çevrelenmiş mavi göller ve köknar ormanlarıyla sunduğu görsel şöleni Rocky Mountain treniyle yakından ziyaret edebilirsiniz. Turistler aynı zamanda geceyi dağ evlerinde geçirebilir ve dağ tırmanışı, kar raketi yürüyüşü ve doğa yürüyüşlerine katılabilir.

Bu güzel dağlık alan, yaban hayatı, romantizm ve lüks ile iç içedir ve Kanada’nın sizlere sunduğu en güzel alanlardan biridir.

Banff Milli Parkı

Bu olağanüstü milli park Rocky Dağlarının tam da kalbinde yer alır ve günlük hayatın koşuşturmacasından bunalan insanlar için mükemmel bir kaçış noktasıdır. Banff Milli Parkı’na 90 dakikadan daha kısa bir sürede ulaşabilirsiniz ve ulaşım rotası turistler için karlı dağları ile şehri terk eder etmez muhteşem bir manzara sunar.

3 milyondan fazla ziyaretçisi olan bu güzel doğal kaynağın yanı sıra, park aynı zamanda saatlerce bisiklet sürüşü, doğa yürüyüşü yolları, kayak pisti, kano sporu yapabileceğiniz göller ve dünyanın en nefes kesici dağlarının ortasında kamp alanları gibi birçok açık hava etkinliği sunuyor.

Park’ın kapısından girdiğinizde, milli parkın içinde yaşayan topluluğun olduğu Banff şehrini bulacaksınız. Bu yer aynı zamanda birçok restoran ve alışveriş seçenekleri sunan keşfedilmeye değer bir yerdir.

Yine de kesinlikle kaçırmamanız gereken en önemli detaylardan birisi de Louise Gölü’dür. Bozulmamış turkuaz, tertemiz gölü çevreleyen karla kaplı dağlar kesinlikle bir selfie’ye değer. Eğer oradaki zamanınızı uzatmak istiyorsanız, Fairmont Chateau Lake Louise, geceyi geçirebileceğiniz lüks bir yerdir.

Kanada’nın Avrupa’sı: Quebec’i ziyaret edin

Quebec bölgesi gerçekten de “Kanada’nın Avrupası” olduğu gibi aynı zamanda ilk dili İngilizce değil, Fransızca olan tek bölgesidir ve bölgenin mimarisi ve mirası tarihi bir Fransız şehrini andırır.

Başkent olan Quebec Şehri, 17. Ve 18. yüzyılın mimarisine ve at arabalarıyla ziyaret edilmesi gereken en mükemmel ve nostaljik yerlerden biridir. Şehrin bu eski moda gaz lambalarıyla sıralanmış küçük kaldırım taşlı sokakları ve taze demlenmiş kahve, yeni pişmiş ekmek kokuları ile sizlere kesinlikle Paris havasını sunacak şehir ziyaretinizi daha da neşeli bir hale getirecektir.

Şehir her ne kadar kültürü ve tarihi ile methedilse de aynı zamanda harika restoranlarla, gece kulüpleri ve enerjik ambiyansa sahip genç mahallelere sahiptir.

Kanada’yı keşfetmeye gelince bu yerler buzdağının sadece görünen kısmıdır. Daha görülecek birçok harikaları bulunur. Peki siz yurt dışı eğitim yolculuğunuzda nereleri ziyaret edeceksiniz? Her şey yolun girdiğinde vizenizi alın, bavulunuzu toplayın ve Kanada’ya uçun.

Önerilen Makaleler

Montreal

Kanada, her çeşitten insanlar,kültürler,diller ve yemeklerle dolu bir ülkededir ve keşfetmeye başlatmak için uluslararası öğrenciler için eğlenceli yerlere sahip Montreal’den başka güzel bir yer yoktur.

Kanada'da gelecek alımlar nelerdir?

Kanada üniversiteleri ve kolejleri üç giriş sunmaktadır. Bazı kurumlarda alımlar dönem olarak da ifade edilebilir.

Para yönetimi ve yaşam giderleri

Kanada’dayken sağlıklı ve mutlu bir eğitim hayatının tadını çıkarmak istersiniz. Yaşam masrafları için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu bilmek harika bir başlangıç noktasıdır, ancak yaşadığınız yere bağlı olarak yaşam maliyetinin daha yüksek veya daha düşük olabileceğini unutmayın.

Konaklama

Konu eğitiminiz sırasında kalacak bir yer bulmaya geldiğinde, üç ana seçeneğiniz vardır.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin