Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

IDP Education’a ‘’En İyi Eğitim Ajansı’’ ödülü!

IDP Education, uluslararası eğitim sektörünün en prestijli medya kuruluşu The PIE tarafından düzenlenen The PIEoneer Awards 2019’da ‘’Dünyanın En İyi Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Şirketi’’ ödülünü kazandı. Her yıl uluslararası eğitim alanındaki yenilikleri ve başarıların kutlandığı ödül töreni, 19 Eylül’de Londra’da gerçekleşti.

Aynı zamanda, 50. yılını kutlayan IDP; aralarında Avustralya, Birleşik Krallık, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, Amerika’nın da olduğu İngilizce konuşan ülkelerde 700’den fazla lider eğitim kurumu ile iş birliği içinde çalışarak, uluslararası öğrencilere doğru üniversite ve bölümü seçmelerinde yardımcı oluyor.

30 ülkede 120 ofisi bulunan, sektördeki birçok ilerlemeye öncülük eden, dijital etkinlikler, uzman destek ve bilgisayarlı IELTS gibi birçok hizmet sunan IDP Education; bu ödülle birlikte, Türkiye’de ve dünyada eğitim danışmanlığı alanında küresel bir lider olduğunu bir kez daha ispatladı.

Neden IDP?

Yurt dışında okumayı hayal eden çoğu öğrenci; evrak, form, kurum, vize gibi başvuru aşamalarının zorlu olduğunu düşünür ve bu hayalini gerçekleştirmeden kendi ülkesinde eğitimini tamamlar. Yurt dışı eğitim danışmanlığı konusunda uzman olan IDP; öğrencilerin, amaçlarına ulaşmasını kolaylaştırmak ve onları bu sıkıcı süreçten olabildiğince uzaklaştırarak yabancı bir ülkede yaşayacakları macera dolu eğitim serüvenine odaklanmalarını sağlar. 

IDP’nin avantajları nelerdir?

  • Doğru üniversiteyi ve bölümü seçmene yardımcı olur.
  • Başarılı bir gelecek ve kariyer için sana en uygun programı önerir. 
  • 50 yıllık geçmişi ile alanında uzman eğitim danışmanlarından en güncel fırsatlar, haberler ve değişikliklere ulaşırsın. 
  • İngilizce dil sınavı, vizeler, gidiş öncesi öneriler ve yurt dışında yaşarken ihtiyacın olacak konaklama gibi konularda destek sağlar.
  • IDP, dünyanın her yerine yayılmış çalışan, mezun ve öğrenci ağı ile gittiğin ülkelerde tanışma etkinliklerine katılarak yeni çevre edinme fırsatı sunar.
  • Üstelik tüm bunlar için hiçbir ücret ödemezsin. Ücretsiz danışmanlığın yanı sıra, anlaşmalı bazı okullar ve üniversiteler için de başvurular ücretsizdir.

Yurt dışında eğitim almak istediğiniz üniversitelerle iletişim kurmak ister misiniz? Ayrıntılar burada.

Hangi konularda eğitim danışmanlığı alabilirsin?

IDP Education, yurt dışı eğitim düşüncesi olan öğrencilere ülke, bölüm ve üniversite seçiminden başvuru aşamalarına; kariyer hedeflerinden kampüs yaşamına kadar çok sayıda konuda yardımcı olur. Eğitim alınacak ülkede, hangi alanlarda iş imkanları olduğunu bilmek, ülkede kalmak istendiğinde daha kolay çalışma fırsatları bulunmasını sağlar.

Aynı zamanda IDP, bir üniversiteden kabul alan öğrencilere vize başvuru sürecinin her adımında da destek sunar. Genel olarak vizeye başvuru tarihleri, istenilen belgeler ve ülkelere göre değişen gereklilikler ve vize işlemlerinin süreleri konusunda karışıklık yaşayan öğrencileri bu problemden kurtararak, bu işlemlerin adım adım en kolay ve doğru şekilde yapılmasında yol gösterici olur.

Yurt dışı eğitim öncesi de IDP yanında

Öğrenciler için, yaşadıkları ülkenin veya şehrin dışına çıkmak ve yeni bir yaşam deneyimine geçmek oldukça zorlu ve korkutucu görünebilir. IDP, öğrencilere sunduğu eğitim danışmanlığı ile ülke yaşamına hazırlanmaları için gidiş öncesi çeşitli sunumlar ve toplantılar ile uzmanlardan destek verilmesini sağlar. Böylelikle eğitim alınacak ülkedeki yerel kültür, öğrenci yaşamı, okurken çalışma ve staj fırsatları, uluslararası öğrencilerin işine yarayacak pratik bilgiler, muhtemelen yaşanabilecek kültür şoku gibi konularda önceden bilgi verir. Yurt dışı eğitiminizi IDP ile planlamak için yazımıza göz gezdirebilirsin.

IELTS sınavı ortağı 

Dünya çapında birçok üniversitede ve kolejde eğitim almanın anahtarı olarak kabul edilen IELTS, İngilizce dil sınavları arasında en popülerlerinden biridir. IDP Türkiye, IELTS sınavı ortağı olarak, aralarında İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya ve Adana’nın da olduğu 6 ilde, öğrenciye en yakın sınav merkezlerinde testin gerçekleşmesine olanak sağlar. Aynı zamanda sınav öncesi ücretsiz veya makul ücretlere sahip materyaller ile destek verirken, bilgisayarlı IELTS hizmeti de sunar. IELTS yeni bilgisayar üzerinden yapılan sınav hakkında ayrıntılar yazımızda

IDP’den danışmanlık desteği almak için ne yapmalısın?

Yurt dışında okumak için bir ülke arıyor veya hangi bölümü seçeceğinize karar veremiyorsanız, IDP’nin sunduğu eğitim danışmanlığı hizmeti ile size ücretsiz destek sunuyor. Yapmanız gerekense çok basit! Avustralya, Birleşik Krallık, Kanada, İrlanda veya Yeni Zelanda’da eğitim almak için web sayfamız üzerinden dolduracağınız form ile uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Formu doldurun uzmanlarımız size ulaşsın!

Önerilen Makaleler

Neden IDP?

Uluslararası eğitimde öncü küresel ölçekte bir kurum olarak, çok değerli bir tecrübe birikimine sahibiz.

Eğitim Programı Danışmanlığı

Kendinize en uygun eğitim programını seçmenizde, size özel önerilerde bulunarak yardımcı olabiliriz.

Yurtdışı eğitim için adım adım kılavuz

50 yıllık deneyimi ve dünyanın çeşitli ülkelerindeki eğitim kurumlarına başarıyla yerleştirdiği 450.000’den fazla öğrencisi ile IDP iyi bir eşleştirme yapmanın ve sizi başarıya götürecek yolu açmanın ne anlama geldiğini bilir.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?