Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Haziran Sonuna kadar İngiltere Üniversitelerine başvuru ücretleri IDP’den!

İngitere, köklü tarihi ve eğitim kurumlarıyla eğitimde kalite standartlarını belirleyen bir referans görevi görmektedir. Akademide yüksek standartlarının yanı sıra eğitim süresinin görece kısalığı, eğitim alırken yarı zamanlı çalışma ve mezuniyet sonrası sunduğu imkanlarla yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından çokça tercih edilen İngiltere, IDP Türkiye ile lisans başvurularını Haziran sonuna kadar ücretsiz kabul ediyor! 

IDP, 50 yılı aşkın deneyimiyle yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencileri Avustralya, Birleşik Krallık, İrlanda, Kanada, Amerika ve Yeni Zelanda ülkeleri için ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyor. Anlaşmalı olduğu 700’den fazla eğitim kurumuyla sizler için en uygun üniversite ve bölümleri buluyor. 

Eğer Haziran sonuna kadar İngiltere üniversitelerine lisans başvurunuzu yapmak ve bu kampanyadan faydalanmak istiyorsanız izleyeceğiniz yolları şu şekilde sıralayabiliriz: 

1-    Hangi alanda eğitim almak istediğinizi belirleyin

Eğitiminizi Birleşik Krallık’ta almak istediğinizi ve bu kampanyadan yararlanmak istediğinizi belirlediniz. Şimdi, eğitim alacağınız bölümü belirlemenin tam zamanı! İyi araştırma yapın ve üniversitelerin bölümlerde neler sunduğunu, müfredatını iyi araştırın. Bunlar için zamanınız yoksa, IDP Türkiye, eğitim almak istediğiniz bölüme göre sizler için üniversiteleri araştırabilir. 

2-    IDP danışmanınızla başvurunuzu gerçekleştirin

IDP danışmanlarının birçoğu sizin gibi bir yurt dışı eğitim öğrencisiydi. Ülkelerden ve üniversitelerden sertifikalar almış uzman danışmanlar sizlere profesyonel görüşlerini paylaşarak bir öngörü kazanmanıza yardımcı olacaktır. Belirlediğiniz bölümlerin başvuruları için gereken dökümanları uzman danışmanlarımız sizinle paylaşacaktır. Bunları belirledikten sonra başvuru işlemini danışmanınız gerçekleşetirecektir. 

3-    Başvuru kabulü ve sonraki süreç

Başvurularınızı IDP danışmanınızla beraber yaptığınızda, üniversitelerin başvuru için istedikleri ücreti Haziran sonuna kadar muaf olduğunuzu belirtmiştik. Başvurularınızın kabul alma olasılığını arttırmak için IDP’nin uzman danışmanları size destek olacaktır. Cevap almaya başladıkça danışmanlar sizleri bilgilendirecek. Eğer okulun size sunmuş olduğu teklifi kabul ederseniz, bu sefer sonraki aşama olan kayıt işlemleri, öğrenci vizesi ve konaklama seçeneklerinizi belirlemek gibi bir sürece gireceksiniz. 

Gördüğünüz gibi, yapılacak birçok şey ve yetiştirmek için çok az zaman var! 

IDP’nin uzman danışmanlarıyla görüşmek ve istediğiniz bölümlere bir an önce başvuru yapmak için form doldurabilir ya da WhatsApp, Online Chat ya da Virtual Counselling hizmetlerinden yararlanabilirsiniz! 

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!

 
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
 

Önerilen Makaleler

İngiltere’de üniversite derecelendirme sistemi nasıl çalışır?

İşte İngiltere derecelendirme sistemini ve nasıl çalıştığına genel bir bakış!

Living-Costs-in-the-UK-Thumbnail.jpg

İngiltere'de Eğitim ve Yaşam Maliyeti

İngiltere’de ki en uygun üniversiteleri, eğitim ücretlerini ve yaşam ücretlerini öğrenin.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?