Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Kanada - Carleton University Fırsatları

Kanada, hem yüksek öğretimde tartışmasız kalitesi hem de diğer ülkelere göre uygun eğitim ücretleriyle yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin favori destinasyonlarından bir tanesi. Ottawa, Ontario’daki Carleton Üniversitesi de bu imkanı sunan üniversitelerden biri. 1942 yılında ikinci dünya savaşı gazilerine hizmet etmek için Carleton College olarak kurulmuş ancak 1952 yılında kamu üniversitesine dönüşmüştür. 

Şehir merkezine birkaç dakika uzaklıkta ve nehir kenarında güzel bir kampüsü bulunan Carleton Üniversitesi; araştırma, iş deneyimi, teorik ve katılımcı bir eğitim yolu izlemektedir. 150 farklı ülkeden gelen yaklaşık 4,500 uluslararası öğrencisi bulunur. Üniversite, Times Higher Education Dünya Üniversiteleri Sıralamasında 501’inci sırada yer alır. 

Uluslararası Öğrenciler İçin 1 Nisan’a Kadar Başvurular Açık

Uluslararası öğrenciler için, birçok programda 1 Nisan’a kadar başvuru kabul ediliyor. 2021 Eylül eğitim döneminde Kanada’da eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilerin bir an önce başvuru yaparak istedikleri bölümler için değerlendirmelerde ön sıralarda yer alması tavsiye ediliyor. Birçok bölümde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitiminin yanı sıra Co-Op programlarıyla da dikkat çeken üniversitede size en uygun bölümü bulabilmek için, IDP danışmanınızla iletişime geçin!

Uluslararası öğrenciler için Burslar

“Entrance Scholarship” olarak bilinen Giriş Bursları ile Carleton University; liseden sonra doğrudan başvuran ve Carleton’a ortalama yüzde 90 ya da üzeri başarı sergileyen öğrencilere 4 yıl boyunca, 4.000 ila 16.000 Kanada Doları arasında değişen burs imkanı sunmaktadır. Üstelik bu burs için ayrıca başvurmanıza gerek yoktur. Liseden sonra doğrudan Carleton Üniversitesi’nde eğitim başvuruları yaptığınızda bu burs için de değerlendirmeye alınırsınız. 

Bu bursun yanı sıra Prestij Bursları adı verilen burslar da üniversitenin sağlamış olduğu en büyük burslardandır. Bu burslar, liseden sonra doğrudan Carleton Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen ve %90 üzerinde başarı sergileyen öğrenciler için sunulmaktadır. Bu burslara değerlendirilmek için ayrıca bir başvuru yapmanız gerekir ve son başvuru tarihi de 1 Mart 2021 olarak belirlenmiştir. Prestij bursları ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz. 

IDP Türkiye size nasıl yardımcı olabilir?

Kanada’da eğitim almak istiyorsanız IDP Türkiye size ücretsiz destek olabilir! Anlaşmalı olduğu kurumlarla birebir iletişimleri ve paylaşılan verile sayesinde bu belirsiz dönemlerde akademik ve kariyer hedefleriniz için yönünüzü bulmanızda kolaylık sağlıyor. Başvurmak istediğiniz bölümler için başvuru koşulları, istenilen belgeler konusunda detaylarıyla bilgilendirerek kayıt işlemlerinizi gerçekleştiriyor. Öğrenci vizesi için de rehberlik ederek konsolosluklara belgelerinizi eksiksiz göndermenize yardımcı oluyor. 

Carleton Üniversitesi’nde ya da Kanada’da eğitim almak için daha fazla bilgi istiyorsanız IDP’nin uzman danışmanlarına form doldurarak ya da WhatsApp, Online Chat, Virtual Counselling uygulamalarından ulaşabilirsiniz. 

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!

 
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
 

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?