Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Chevening Bursu Nedir? Başvuru Koşullarını ve Son Başvuru Tarihini Öğrenin!

Birleşik Krallık üniversitelerinde eğitim almayı düşünen uluslararası öğrencilerin başvuru yapabildiği uluslararası bir burs planıdır. Bu burs, İngiltere hükümeti tarafından sağlanmaktadır. Chevening bursları 140’dan fazla ülkeyi kapsamakta ve daha iyi bir gelecek için fikirlere, azme ve liderlik ruhuna sahip öğrencilerin İngiltere’deki eğitimlerinin tamamını karşılamaktadır. 

Uçak bileti, konaklama ve eğitim ücretleri dahil olduğu için oldukça rekabetçi bir yapıya sahiptir. Kendinizi kısa listeye alma şansını yakalamak için Chevening.Org web sitesindeki rehberi, güncel gelişmeleri sıkı takip etmenizi tavsiye ederiz. O zamana kadar, Chevening resmi web sitesinden aldığımız bilgilerimizi içeren yazımızı okuyabilirsiniz. 

2021 – 2022 dönemi için Chevening Bursları için Başvurular 2 Kasım 2021 tarihine kadar açık!

Akademik hedeflerinizi gerçekleştirebilmeniz, yaşam boyu hatırlayacağınız eşsiz deneyimler kazandıracak İngiltere’deki yurt dışı eğitiminize odaklanabilmenize yardımcı olacak tam anlamıyla finanse edilen Chevening Bursu ile Birleşik Krallık’ta bir sene boyunca kalacak, kendinizi kültürel ve akademik ilişkiler açısından geliştirme şansına sahip olacaksınız.  

Gerekli Belgeler

Chevening Bursuna başvuran bütün adaylar eğitim belgelerini, referans mektuplarını ve Birleşik Krallık’taki bir üniversiteden kabul mektubuna sahip olmalıdır. 

Eğer henüz bir üniversiteye başvuru yapmadıysanız IDP Türkiye, hayallerinizdeki bölümler için en uygun okullara en hızlı şekilde başvuru yapmanız için destek olacaktır. 

Cheveing Bursu için şartlı kabul alırsanız, gerçek bir kabul alma sürecine girmek için bu belgeleri sunmanız gerekecektir. 

Burs için başvuruyu gerçekleştirdiğinizde, e-mail üzerinden başvurunuzun her aşamasında gelişmeler sizlere iletilecektir. Online sistemleri üzerinden de başvurunuzun durumunu kontrol edebilirsiniz. Ancak, başvuran oldukça fazla aday olduğu için, burs için kabul görmeyen adaylara özel bir başvuru durum güncellemesi ya da geri bildirimi alamayabilirsiniz. 

Chevening Bursu Hangi masrafları kapsamaktadır?

 • Üniversite eğitim masrafları
 • Aylık maaş
 • Birleşik Krallık’a seyahat masrafları
 • Varış ödeneği
 • Eve Gidiş – Dönüş ödeneği
 • Vize başvuru maliyeti
 • Birleşik Krallık’taki Chevening etkinliklerine katılmak için bir seyahat ödeneği

Başvuru yapmak için hazırsanız, Chevening.org adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Dünyanın en iyi eğitim ülkelerinden biri olan Birleşik Krallık’ta eğitim almak, kariyer ve akademik hedefleriniz için büyük bir sıçrama rampası oluşturacaktır. İngiltere’de bir üniversiteye başvurmak için IDP Türkiye sizlere ÜCRETSİZ destek olabilir. Form doldurarak ya da Whatsapp, Online Chat, Virtual Counselling hizmetlerimiz üzerinden bir an önce iletişime geçin!

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!

 
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
 

Önerilen Makaleler

İngiltere’de üniversite derecelendirme sistemi nasıl çalışır?

İşte İngiltere derecelendirme sistemini ve nasıl çalıştığına genel bir bakış!

Living-Costs-in-the-UK-Thumbnail.jpg

İngiltere'de Eğitim ve Yaşam Maliyeti

İngiltere’de ki en uygun üniversiteleri, eğitim ücretlerini ve yaşam ücretlerini öğrenin.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?