Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

Griffith University – Güncel Haberler ve Burslar

Avustralya, yüksek yaşam kalitesi ve eğitimiyle uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği güvenli destinasyonlardan biridir. Avustralya Queensland üzerinde bulunan 5 kampüsüyle de Griffith Üniversitesi, birçok bölümde öğrencilerine yüksek kalitede eğitim imkanı sunuyor. Dünya üniversiteleri sırasında en iyi %2 üniversitenin içerisinde yer alan Griffith Üniversitesi’nin 130’dan fazla ülkede 200.000’i aşkın mezunu bulunur. 

Pandemiden dolayı eğitim hayatına dijital olarak olarak başlatan Griffith Üniversitesi’nin online kampüsü de bulunuyor. Ancak kısıtlamalardan sonra gerçek kampüste devam edecek eğitim süreciniz için de başvuru gerekliliklerini yerine getirmeniz gerekiyor. Başvuru yapacak uluslararası öğrenciler, İngilizce dil yeterliliklerini ispatlayacak IELTS sınavına girmesi gerekir. IELTS sınavından, bölümlere göre istenilen skorlar değişiklik gösteriyor olsa da, sınavın her bölümünün 6 skorundan düşük olmaması koşuluyla minimum 6,5 skorunu kabul edilir. İstenilen diğer koşullar, eğitim alınmak istenilen bölümlere göre değişiklik gösterir ancak üniversite, başvuru koşullarının karşılanamaması halinde öğrencilere çeşitli seviyelerde Pathway programları sunar. 

Üniversite tarafından uluslararası öğrenciler için sunulan burslar

International Student Academic Exellence Scholarship

Üniversitenin uluslararası lisans ya da yüksek lisans öğrencilerine, akademik başarıları dikkate alınarak verilen burslardır. Bu burslar için öğrencilerin ekstra bir başvuruda bulunmaları gerekmez. Üniversiteye başvuran öğrencilerin eğitim ücretlerinden, başarı oranlarına göre %25’e kadar ücret indirimi sağlanır. 

International Student Academic Merit Scholarship

Bu bursta da öğrencilerin herhangi bir ekstra başvuruda bulunmaları gerekmez. Üniversiteye başvuran öğrencilerin eğitim ücretlerinden %20’ye varan bir ücret indirimi sağlanır. Burs için değerlendirilme koşulu olarak öğrencinin uluslararası öğrenci olması, başvurduğu bölümün başvuru koşullarını yerine getiriyor olması yeterlidir.

GELI Direct Entry Program (DEP) Scholarship 

Uluslararası öğrenciler, Griffith Üniversitesinin Direct Entry Program’ını tamamlamış olması istenir. Bu program, İngilizce Dil yeterliliklerini geliştirmek isteyen uluslararası öğrencilerin katıldığı “Pathway” programıdır. Bu programı başarıyla tamamladıktan sonra, lisans ya da yüksek lisans eğitiminizin ilk çeyreği için geçerli olacak 1.000$’lık bir ödül sahibi olabilirsiniz. Bu burs için de ekstra bir başvuru formu doldurmanız gerekmez, Direct Entry Program’ını başarıyla bitirdikten sonra otomatik olarak bu burs için değerlendirilirsiniz. 

Griffith Remarkable Scholarships

Uluslararası öğrenciler, başvurmak istediği bölümde ve eğitim dönemlerine göre bu burs için ekstra bir başvuru yapması gerekir. Başvurmak isteyen öğrencilerin bölümlerinin minimum gerekliliklerinin tamamını karşılıyor olması ve bursun kapsadığı dönem içerisinde eğitim hayatlarına başlamaları gerekmektedir. Eğitim ücretinin %50’lik bir ücret indirimi gerçekleşmesine olanak tanıyan bu burs, diplomanızı alana kadarki süreçte geçerli olacaktır. Buradan daha fazla bilgi alabilirsiniz. 

IDP Türkiye size nasıl destek olabilir? 

Bir Avustralya firması olan IDP, Türkiye’de yaşayan öğrencilerin Avustralya, Birleşik Krallık, Kanada, Amerika, Yeni Zelanda ve İrlanda’da bulunan anlaşmalı eğitim kurumlarıyla ilgili işlemlerine ücretsiz destek oluyor. Öğrenciler için uygun üniversite ve bölümü bulma, başvuru işlemleri ve gerekliliklerin takibi sonrasında kuruma kayıt işlemleri ve vize sürecinde; kısacası yurt dışı eğitimi için gereken her adımda sizlere rehberlik ediyor. 

IDP Türkiye’nin uzman danışmanlarıyla görüşmek ve Avustralya’daki Griffith Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi almak için form doldurabilir ya da WhatsApp, Online Chat ve Virtual Counselling hizmetlerinden faydalanabilirsiniz!

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!

 
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
 

Önerilen Makaleler

Avustralya’da Master

Avustralya’da Master Eğitimi’nin Yararları

Section-Teaser-1-.png

Study Abroad App

Yurt dışında eğitimin nasıl bir şey olduğunu bilmek ister misiniz? IDP Yurt Dışı Eğitim ile uluslararası öğrenciler ve rehberler ile yerel deneyimi keşfedebilirsiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

  • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

  • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

  • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

  • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?