Hemen destek alın arrow

hipchat Bize Ulaşın
text.skipToContent text.skipToNavigation

IDP Türkiye ile başvuru yapmanın avantajları nelerdir?

Dünyanın en iyi eğitim ülkeleri olan Avustralya, Birleşik Krallık, Kanada, Amerika, Yeni Zelanda ve İrlanda’da partner olduğu 700’den fazla eğitim kurumuyla IDP Education, elli yıldan uzun süredir bu ülkelerde eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere ücretsiz destek oluyor. Yurt dışında eğitim almaya karar verdikten sonra, yapacağınız eğitim başvurularınızı neden IDP ile yapmanız gerektiğini sizler için sıraladık.

1 - Uzman danışmanlar, altyapı ve ortaklıklarla bilinçli karar almanıza yardımcı olur

Bu uzmanlıktan ücretsiz faydalanmanızı sağlayan, ilgi alanlarınıza ve becerilerinize en uygun seçenekleri size sunmasını sağlayan altyapı ve ortaklıklara da sahip. IDP Connect, Hotcourses ve IELTS gibi birçok yan şirketle ortak çalışan/sahibi olan IDP Education eğitim dünyasının güncel gelişmelerini kaçırmayıp doğru ve bilinçli bir tercih yapmanıza olanak sağlıyor. 

2 - Doküman Takibi ve Yeminli Tercümanlık Desteği

Yurt dışı eğitiminiz için istenilen dokümanların eksiksiz olması, başvuru ve kayıt işlemlerinin sorunsuz ve hızla ilerlemesini sağlar. IDP’nin uzman danışmanları, başvuracağınız kurumlara göre sizlere bir doküman listesi hazırlar. Bu dokümanların eğer İngilizce diline tercüme edilmesi gerekirse, sizin yeminli tercüman bulmanıza ve ekstra ücret ödemenize gerek kalmadan çeviri işlemlerini halleder. 

3 - Birden fazla yapılan başvuruları tek bir platformda görüntüler ve günceller

Yurt dışı eğitiminiz için ilgili olduğunuz alanlarla ilgili birden fazla ülkeye ve üniversiteye başvuru yapabilirsiniz. Bütün bunların takibini kolaylaştıracak IDP Study Abroad App ile hem siz hem de uzman IDP danışmanınız tek bir platformdan görüntüler. Aldığınız teklifleri, üniversitelerden güncel bilgileri sizlerle paylaşarak, belgeleri ve güncellemeleri bir karışıklık yaşatmadan okul ve sizin aranızda bir köprü oluşturur. 

4 - Başvuru ücretleri, IELTS ve diğer kampanyalar

Bazen hayalinizdeki üniversite için gerekli yeterliliklere sahip olup olmadığınızı merak ediyorsanız ancak tam olarak karar veremediğiniz için başvuru yapmak için bir başvuru ücreti ödemekten çekiniyorsanız, IDP’nin bu kampanyalarını takip etmek sizlere başvuru yapmanız için bir olanak sağlayacaktır. Bu kampanyaların bazıları:

 • Eğer İngiltere’deki üniversitelere başvuru yapmak istiyorsanız 2021 Haziran ayı sonuna kadar yapacağınız başvuruları IDP karşılıyor. 
 • University College Dublin için IDP ile yapacağınız başvuruları ücretsiz
 • Diğer İrlanda üniversiteleri için yapacağınız başvuru ücretlerini IDP karşılıyor! 
 • Torrens Üniversitesi ile gerçekleştirilecek “Avustralya’da Mühendislik ve IT Eğitimi Webinarı” etkinliğine katılım gösterdiğinizde ve üniversiteye başvuru yaptığınızda, iki sene içerisinde girdiğiniz ve başvuruda kullandığınız IELTS’in ücretini üniversite karşılıyor!
 • IELTS sonucunuzu sonradan teslim etmek kaydıyla, IDP ile yapacağınız üniversite başvurularında hemen IELTS sınav sonucunuzu sunmanıza gerek yok.

Bu kampanyaların yanı sıra uzman danışmanlarınız, sizin ve başvurunuz için en uygun olacak tarihlerde IELTS sınav randevunuzu almanıza yardımcı olur. Size ücretsiz materyaller gönderilmesine destek olarak sınava en iyi şekilde hazırlanmanıza destek olur. 

Başvurunuz için gereken niyet mektubu (statement of purpose) ve referans mektubu (letter of recommendation) için size özel workshoplar hazırlar ya da bunları üniversitelere sunmadan önce nasıl yazılması gerektiği, kimlerden referans alınması gerektiği konusunda sizlere destek olur. 

5 - Öğrenci vizesi, konaklama imkanları, zorunlu sağlık sigortası ve diğer gereklilikler

IDP danışmanlarının hepsi, daha önce yurt dışında eğitim almış/yaşamış, sertifikalı profesyonellerden oluşur. Bu yüzden yurt dışı eğitiminiz ve gideceğiniz ülkede en rahat şekilde yaşamanız için nelerin gerektiğini en iyi onlar bilir. Yurt dışında eğitim alma kararınızdan, ülkelere yolculuğunuzun her adımında sizinle birlikte yürür ve size destek olur. 

 • Öğrenci vizesi için gereken belgeler ve randevu oluşturulması
 • Vize mülakatınızın iyi geçmesi için öneriler
 • Konaklama, sağlık sigortası ve diğer gereklilikler için destek

Siz de bu uzmanlık ve fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız form doldurabilir ya da WhatsApp, Online Chat, Virtual Counselling hizmetleriyle anında iletişime geçebilirsiniz. 

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edin!

 
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Pinterest
 

Önerilen Makaleler

IDP ile en iyi üniversiteyi bulun

Avustralya, İngiltere, ABD, Kanada, İrlanda ve Yeni Zelanda'daki 700'den fazla üniversite ve kurumun ayrıntılı bilgilerine göz atın.

Section-Teaser-1-.png

Study Abroad App

Yurt dışında eğitimin nasıl bir şey olduğunu bilmek ister misiniz? IDP Yurt Dışı Eğitim ile uluslararası öğrenciler ve rehberler ile yerel deneyimi keşfedebilirsiniz.

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Bir bölüm adı girin ve listeden seçin

 • Yazmaya başlayın, listeden seçin ya da arama yapın

 • Konu girin, listeden seçin ya da arama yapın

Lütfen bir kurum yazıp seçin

 • Bir üniversite isminin 3 harfini yazın ve listeden seçin

 • Bir üniversite veya okul adı girin ve listeden seçin

Lütfen bir eğitim seviyesi seçiniz

Got any ideal countries in mind?